• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فرعباسی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

تمرکزم روی بازی با تراکتور است نه پیشنهاد استقلال و پرسپولیس

8 ماه است که پول نگرفته‌ایم اما امشب انگیزه داریم

به پیشنهادهایی که دارم فکر هم نمی‌کنم چراکه نیمه‌نهایی جام‌حذفی را در پیش داریم و نمی‌خواهم ذهنم را درگیر چیزی جز این بازی کنم. از این‌رو همه فکرم را معطوف به بازی جام‌حذفی کرده‌ام.

به گزارش «فرهیختگان»، تیم نفت مسجدسلیمان در فصلی سخت و طاقت‌فرسا عملکرد خوبی از خود در لیگ برتر و جام‌حذفی به‌جا گذاشت و موفق شد به نیمه‌نهایی جام‌حذفی برسد و در رده هشتم جدول رده‌بندی لیگ قرار بگیرد و با 22 گل خورده جزء تیم‌هایی است که کم گل خورده. همین عملکرد خوب و بازی تاثیرگذار دروازه‌بان جوان این تیم باعث شد مورد توجه تیم‌های استقلال و پرسپولیس قرار بگیرد چراکه هر دو تیم به یک گلر مطمئن برای تکمیل کادر بازیکنان خود نیاز دارند. احتمالا امشب نیز وی نقش مهمی در بازی تیمش مقابل تراکتور در نیمه‌نهایی جام‌حذفی خواهد داشت. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با حبیب فرعباسی را در ادامه می‌خوانید.

 برای نیمه‌نهایی جام‌حذفی مقابل تیم تراکتور آماده‌اید؟

خدا را شکر آماده‌ایم و می‌خواهیم یک بازی زیبا به نمایش بگذاریم. ما در بهترین شرایط تاکتیکی هستیم و تنها مشکل تیم‌مان مالی است. تیم ما در طول فصل هیچ‌وقت از نظر تاکتیکی مشکلی نداشت و همیشه جزء بهترین‌ها بودیم. در عوض همواره مشکلات مالی را در کنارمان احساس کردیم و گاهی همین مشکلات تمرکز تیم را به‌هم می‌زد.

 به‌نظر می‌رسد یک فصل رایگان بازی کردید!

دقیقا همین‌طور است. با وجود تمام شایستگی‌ها 8 ماه است پول نگرفته‌ایم. امیدوارم مشکلات حل شود و چکی که وعده نقدشدنش را دادند به پول تبدیل شود.

 شنیده‌ا‌یم پیشنهادهای خوبی داری، پس اگر بخواهند تو را نگه دارند باید پولت را بدهند.

اگر پولی باشد باید به همه بازیکنان بدهند. حیف تیم نفت مسجدسلیمان که با این همه هوادار چنین مشکلات ابتدایی داشته باشد. مسجدسلیمان شهر پردرآمدی است چرا باید تیم فوتبالش که تنها دلخوشی مردم این شهر است در آستانه نیمه‌نهایی جام‌حذفی با مشکل مالی روبه‌رو باشد؟ خیلی از تیم‌ها با هزینه‌هایی بیش از این نتوانستند به این مرحله برسند از این‌رو باید قدر این تیم، بازیکنان و دیگر عواملش را دانست و رهایش نکرد.

 وقتی پول نمی‌دهند انگیزه‌ای برای بازی‌کردن دارید؟

ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا برنده بازی باشیم. انگیزه‌های دیگری وجود دارد؛ برای سال آینده خودمان، برای اسم شهرمان و هواداران این تیم تلاش می‌کنیم. در حق تیم ما خیلی کم‌لطفی شده است ولی ما هیچ‌وقت هوادارانی که روی سکوها با آن همه علاقه تشویق می‌کردند از یاد نبردیم. آنها بودند که به ما انرژی می‌دادند و هیچ‌وقت دل‌مان نیامد به‌تنها دلخوشی آنها صدمه بزنیم. از این‌رو با وجود اینکه پول نبود به‌خاطر دل آنها بازی کردیم. در بازی با تراکتور هم مطمئن باشند همه تلاش‌مان را می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم حواشی تاثیری در نتیجه بازی داشته باشد. امیدوارم مسئولان هم در مقابل این تیم احساس مسئولیت بیشتری کنند.

 به پیشنهاد استقلال و پرسپولیس جواب دادی؟

اینها را مدیربرنامه‌ می‌داند. در جریان جزئیات نیستم. به پیشنهادهایی که دارم فکر هم نمی‌کنم چراکه نیمه‌نهایی جام‌حذفی را در پیش داریم و نمی‌خواهم ذهنم را درگیر چیزی جز این بازی کنم. از این‌رو همه فکرم را معطوف به بازی جام‌حذفی کرده‌ام.

 معمولا بازیکنان بعد از پیوستن به این تیم‌ها می‌گویند از کودکی طرفدارش بودند. تو استقلالی بودی یا پرسپولیسی؟

من تعصبی روی تیم‌ها ندارم ولی هدفم این است که بازی کنم. از این‌رو باید به تیمی بروم که در آن فرصت بازی داشته باشم. قطعا به‌خاطر جانبداری از تیمی تصمیم نمی‌گیرم. حالا این تیم می‌خواهد استقلال باشد یا پرسپولیس.

 فکر می‌کردی در پایان این فصل سخت از سرخابی‌ها پیشنهاد داشته باشی؟

با بازی‌هایی که کردم فکر می‌کردم از 5 تیم بالای جدول پیشنهاد داشته باشم. از این‌رو این پیشنهادها هرچند برایم جالب بود ولی عجیب نبود. از ابتدا قصدم این بود سال بعد در یکی از 5 تیم بالای جدول بازی کنم. به همین دلیل به این موضوع فکر کرده بودم و برای رسیدن به این هدف تلاش کردم. فکر می‌کنم موفق بودم. پیشنهاد از استقلال و پرسپولیس شرایط خاصی است و تصمیم‌گیری برای من سخت است. از این‌رو فعلا به آن فکر نمی‌کنم و هروقت مسابقات تمام شد درموردش تصمیم می‌گیرم.

 اگر به فینال بروید و مقابل یکی از این دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی کنی، تکلیف چیست؟

تکلیف کاملا مشخص است. من بازیکن تیم نفت مسجدسلیمان هستم و برای تیمی تلاش می‌کنم که پیراهنش را پوشیدم. از این‌رو مهم نیست چه تیمی به فینال می‌رسد. فقط امیدوارم ما به فینال برسیم و در مقابل هر تیمی که برابر ما قرار می‌گیرد بازی خوبی انجام دهم و باعث قهرمانی تیمم شوم.

 فصل سخت و پرفشاری را پشت‌سر گذاشتید. نگران نبودی مصدوم شوی؟

واقعا فصل سختی بود. برگشتن به بازی‌ها بعد از داستان کرونا واقعا نگران‌کننده بود. باید به شکلی آمادگی خود را حفظ می‌کردیم که هر زمان مسابقات شروع شد در اوج باشیم. از طرفی بازی‌ها فشرده آغاز شد و فشار زیادی به بازیکنان وارد آمد. خیلی‌ها مصدوم شدند و بازیکنان و باشگاه‌های زیادی صدمه دیدند. برای ما که فعلا به خیر گذشته است ولی کاری نمی‌توان انجام داد و باید مبارزه کرد.

 خیلی‌ها مدعی شدند برخی بازیکنان با جان و دل بازی نکردند و نگران خود بودند، مخصوصا برخی تیم‌ها که تکلیف‌شان خیلی زود در لیگ مشخص شد دلیلی برای بازی‌کردن و در معرض خطر بودند نداشتند. ذهنیت شما به‌عنوان تیمی که بقایتان مسجل بود چه بود؟

دیدید که ما تا آخرین بازی جوانمردانه جنگیدیم. چون نتیجه بازی‌های ما در جدول تاثیرگذار بود. اجازه ندادیم حق تیمی ضایع شود. هرگز شل بازی نکردیم و با همه توان به میدان رفتیم. به بازی جوانمردانه بیش از هرچیز اهمیت دادیم. نمی‌خواستیم آه هواداران تیمی و مردم شهری پشت‌سر ما باشد.

 * نویسنده: نیلوفر مژدهی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار