• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کومان در گفت‌وگو با وب سایت یوفا: بایرن خانه واقعی‌ام است

به فرانسه خیانت نکردم

او درباره این مسابقه و حملات فرانسوی‌ها گفت: «من به تیم قبلی خودم خیانت نکردم، باید حرفه‌ای باشیم، این حرف‌ها در دنیای فوتبال دیگر خریدار ندارد.»

به گزارش «فرهیختگان»، ستاره گلزن تیم فوتبال بایرن‌مونیخ آلمان با تک‌گل تاریخی خود قهرمانی مهمی را به تیم اول فوتبال باشگاهی آلمان هدیه و البته آرزوهای خوش تیم اول پاریس را به باد داد. او درباره این مسابقه و حملات فرانسوی‌ها گفت: «من به تیم قبلی خودم خیانت نکردم، باید حرفه‌ای باشیم، این حرف‌ها در دنیای فوتبال دیگر خریدار ندارد.» مصاحبه وب‌سایت رسمی یوفا با کینگزلی کومان را بخوانید.

کومان 24 ساله اکنون خوش درخشیده و آینده بسیار درخشانی در انتظارش است.

ممنونم، این برای من یک افتخار بزرگ است که بتوانم در تیم بزرگ بایرن‌مونیخ برای سال‌های سال بدرخشم، دوست ندارم از بایرن برای خود یک سکوی پرتاب درست کنم، خانه خود را پیدا کرده‌ام و نیازی به اسباب‌کشی نیست. حالا باید به ادامه مبارزه فکر کنم؛ مبارزه‌ای دلچسب و امیدوار‌کننده برای آینده.

از پاری‌سن‌ژرمن آغاز کردی و حالا به خط آرزوهای پاریس پایان دادی.

من خیانت نکردم، از تیترهایی که وب‌سایت‌های فرانسوی انتخاب کرده‌اند، تعجب می‌کنم، این حرف‌ها دیگر در دنیای فوتبال حرفه‌ای خریدار ندارد. بله کار خود را از پاری‌سن‌ژرمن آغاز کردم، به این تیم مدیون هستم و چیزهای زیادی یاد گرفتم اما به موقع از آن تیم جدا شدم و شاید بازی قرضی در یوونتوس انتخاب چندان مناسبی نبود و بلافاصله با حضور در لباس بایرن‌مونیخ مطمئن شدم که خانه واقعی خودم را پیدا کرده‌ام.

حمله مردم فرانسه به صفحه اینستاگرامی و توییتر شما هم جالب بود.

جالب که نبود، این کمال بی‌انصافی است، بازی باشگاهی چه ربطی به بازی ملی دارد؟ چرا من نباید دیگر به تیم ملی دعوت بشوم؟ مردم فرانسه باید فوتبال‌شناس‌تر باشند، همین مشکل اصلی فوتبال فرانسه است، باید بالغانه‌تر فکر کنیم.

از سال 2015 به تیم ملی دعوت شدی، آیا باز هم تکرار خواهد شد؟

امیدوارم باز هم در خدمت فوتبال کشورم باشم. برای من یک افتخار بزرگ است که بتوانم برای تیم ملی کشورم بدرخشم و گل بزنم. من به فوتبال فرانسه خیانت نکرده‌ام بلکه اتفاقا باید مایه افتخار فوتبال فرانسه باشم، یک فرانسوی در فینال لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده و این خیلی مهم است.

نبودن هواداران چقدر در کیفیت بازی تاثیر داشت؟

بسیار زیاد، واقعا ناقص بود و حس خوبی نداشتیم، باید با شرایط جهان سازگار شویم و چاره‌ای نیست، امیدوارم این مشکل هرچه سریع‌تر برطرف شود و دوباره صدای تشویق هواداران، چمن زیر پایمان را بلرزاند. فوتبال بدون تماشاگران معنا ندارد و جشن قهرمانی ما هم چندان چنگی به دل نمی‌زد چراکه شادی اصلی این قهرمانی متعلق به مردم بود و آنها را روی سکوها تماشا نمی‌کردیم.

آیا قرار است پیشنهاد رئال مادرید یا بارسلونا یا حتی اینترمیلان را بررسی کنی؟

بررسی پیشنهاد منطقی است اما اکنون هیچ برنامه‌ای برای این موضوعات ندارم، هدف اصلی من ماندن در بایرن‌مونیخ است و خیال ترک تیم را ندارم. دریافت پیشنهاد از تیم‌های بزرگی مثل بارسلونا یا رئال‌مادرید برای من ارزشمند و معنادار است و به من برای ادامه مسیر ‌انگیزه می‌دهد. همین.

 *  مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار