• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
در جمع خبرنگاران عنوان شد

محسن هاشمی: سورپرایزم به سبک روحانی بود!

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آرش میلانی با توجه به انصراف آروین به عنوان منشی دوم برگزیده شد و هیأت رئیسه با یک تغییر به شکل قبلی ابقاء شد، این سورپرایزی بود که وعده داده بودم، سورپرایزم به سبک روحانی بود.

  به گزارش «فرهیختگان»، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سال سوم شورا به اتمام رسیده و وارد سال آخر شورا شدیم گفت: در این جلسه هر کمیسیون حدود ۱۵ دقیقه به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند. باید بررسی شود که این گزارش‌ها اثرگذاری شورا بر شهرداری و شورای شهر را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در انتخابات هیأت رئیسه که در جلسه امروز برگزار شد، با توجه به انصراف بهاره آروین از سمت منشی شورای شهر این انتخابات با یک تعویق انجام شد، ابراز داشت: آرش میلانی با توجه به انصراف آروین به عنوان منشی دوم برگزیده شد و هیأت رئیسه با یک تغییر به شکل قبلی ابقاء شد، این سورپرایزی بود که وعده داده بودم، سورپرایزم به سبک روحانی بود.

هاشمی با اشاره به اینکه از مجموع ۲۱ نفر از اعضای شورای شهر ۲۰ نفر در این رأی‌گیری شرکت کردند، گفت: تعداد رأی مشخص بود و متأسفانه علیخانی به دلیل ابتلای به کرونا در این جلسه رأی ندادند، البته اعضا دوست داشتند که علیخانی در این رأی‌گیری شرکت کند، اما به من به عنوان رئیس این شیوه را مناسب ندانستم و نمی‌خواستیم بدعت گذاری خارج صحن شود، قبول نکردم، ولی ان شاءالله خودشان رأی شأن را اعلام می‌کنند و رأی ایشان را به عدد رأی افراد اضافه کنید.

رئیس شورای شهر گفت: به این ترتیب رئیس شورای شهر با ۱۸ رأی، نایب رئیس با ۱۶ رأی و منشی‌ها با ۱۲ و ۱۳ رأی انتخاب شدند. اگر خواستند از علیخانی بپرسید رایش کدامیک از این افراد بوده است.

وی در پاسخ به اینکه حق شناس گفته است بزرگان اصلاحات از وی به صورت تلفنی خواسته‌اند در انتخابات هیأت رئیسه شرکت نکند و اینکه چرا باید از بیرون شورا برای آن تصمیم گرفته شود، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم، ولی می‌دانم آقای حق شناس این لیاقت را داشتند در انتخابات حضور پیدا کنند و از خودشان بپرسید علت عدم حضورشان چه بود فکر می‌کنم، می‌توانستند حضور پیدا کنند و خودشان نخواستند درباره این موضوع از خودشان بپرسید.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از بیرون شورا برای عدم حضور وی تصمیم‌گیری شد، افزود: این تصمیم‌گیری نیست توصیه است در مذهب ما هم مشورت هست هم استخاره اسمش را توصیه و دخالت نگذارید.

هاشمی با بیان اینکه همه اعضا به این مطلب آگاهند که در یکسال پایانی باید نتیجه همه فعالیت سه ساله را بگیرند، و تلاشمان را باید دوچندان کنیم گفت: شورای شهر آمادگی‌ای دارد که براساس برنامه سوم و برنامه اولویت محور و تحقق پذیر پروژه‌ها را در طول یکسال به نتیجه برساند؛ که خوشبختانه برخی در حال اجراست.

وی با اشاره به افتتاح پاتوق شهری و میدانگاه امیرکبیر در روز گذشته ابراز داشت: حناچی قول داده است در این مدت تک تک برنامه‌ها را پیگیری کند، مثلاً ۱۲ ایستگاه یعنی هر ماه یک ایستگاه محقق شود و احتمالاً در آخرین سال این برنامه اولویت محور به نتیجه می‌رسد.

رئیس شورای در واکنش به حذف کلمه «اسلامی» از تابلوی میدان جمهوری، گفت: این موضوع مانند حذف نام شهید از برخی از تابلوی سطح شهر علیه شورای شهر و شهرداری جنجال نادرست ایجاد کرده و در مورد تابلو‌های قبلی مشخص شد این قضیه سابقه داشته است.

وی افزود: بر اساس تحقیقی که انجام داده‌ام، حذف کلمه «اسلامی» از تابلوی میدان جمهوری مربوط به سال‌های ۹۰ و ۹۱ بوده و نه تنها این تابلو بلکه بسیاری از تابلو‌های دیگر نیز نام اسلامی در کنار جمهوری ندارد.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: در حال حاضر در حال انجام تحقیقات بیشتر هستیم تا مشخص شود تابلو را چه کسی و چه زمانی با این عنوان نصب کرده‌اند، ولی از ۱۰ سال پیش سابقه داشته است که کلمه اسلامی از برخی تابلو‌ها حذف شده است.

هاشمی گفت: نمی‌دانم این قضیه عمدی بوده است یا نه و اکنون هم آن را تحلیل نمی‌کنم، ولی نباید دنبال مقصر باشیم.

وی تصریح کرد: نمی‌توانم تأیید کنم این تابلو در زمان کنونی نصب شده است. قیافه این تابلو مشکوک است و اصلاً شبیه تابلو‌های دیگر شهر نیست.

وی درباره ارتباط میان بدنه دولت و شهرداری گفت: یکی از وظایف شورا ترمیم این رابطه است و تلاشم این است این رابطه خدشه دار شده را ترمیم کنم.

هاشمی از روحانی و جهانگیری خواست این اجازه را بدهند که رابطه ترمیم شود.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار