• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

دفاع تاج از برجام فوتبالی

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به انتقادهای گسترده اخیر به او و همکارانش بخاطر قرارداد مشکوک مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی و حکم سنگین فیفا علیه ایران یک گفتگوی ویدئویی یک طرفه انجام داده است.

  به گزارش «فرهیختگان»، مهدی‌تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به انتقادهای گسترده اخیر به او و همکارانش بخاطر قرارداد مشکوک مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی و حکم سنگین فیفا علیه ایران یک گفتگوی ویدئویی یک طرفه انجام داده است.

فیفا در هفته‌ای که گذشت ایران را محکوم به پرداخت ۶ میلیون و دویست هزار یورو به ویلموتس کرد، این رقم علاوه بر ۲ میلیون یورویی است که پیش از این بخاطر دو ماه حضور ویلموتس در ایران به او پرداخت شده، ضمن اینکه حکم دستیاران او هنوز صادر نشده است.

تاج که در آخرین گفتگوی تلویزیونی در فوتبال برتر (خرداد ۹۹) نمی‌توانست از متن انگلیسی قرارداد روخوانی کند، در پاسخ به اصرار مجری برنامه برای اینکه چرا بخشی از متن قرارداد که به طور عجیبی به نفع ویلموتس نوشته شده بود را قبول کردید جوابی نداشت و دست آخر در حکم اخیر فیفا همان بند ایران را با حکمی سنگین مواجه کرد.

پس از حکم فیفا موجی از درخواست اجتماعی در فضای عمومی برای جبران خسارات تقریبا ۲۰۰ میلیاردی قرارداد ویلموتس توسط مسئولان فدراسیون فوتبال به راه افتاده است، اما تاج می‌گوید ما پولی نمی‌دهیم.

منتقدان می‌گویند فرآیند عقد قرارداد با مربی بلژیکی تیم ملی مشکوک است و این فاجعه مالی برای ورزش کشور فقط به خاطر یک اشتباه مدیریتی رخ نداده است.‌

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار