• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در جمع خبرنگاران تشریح کرد:

جزئیات‌ شناسایی منتشرکنندگان‌ سوالات کنکور/ قطع اینترنت موبایل در برخی حوزه‌ها

رئیس سازمان سنجش گفت: به غیر از یک مورد، تمامی افراد دخیل در این موضوع شناسایی شده‌اند و با آنها مطابق قانون برخورد می‌شود.

  به گزارش «فرهیختگان»، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز جمعه در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از کنکور سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی در مصلی امام خمینی (ره) گفت: بر اساس هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تمام داوطلبانی که این سه روز در کنکور شرکت کردند، پیامک نظرسنجی ارسال شد.

او درباره سوال‌های طرح شده در این پیامک نظرسنجی گفت: سه سوال درباره رعایت الزامات بهداشتی، رعایت فاصله استاندارد میان صندلی‌ها و رعایت الزامات بهداشتی توسط عوامل اجرایی در این پیامک‌ها ارسال شده بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: درباره رعایت الزامات بهداشتی از ۴۷۶ هزار داوطلبی که این پیامک را دریافت کردند، ۸۰ هزار نفر پاسخ دادند و میزان رضایتمندی داوطلبان از سوال نخست ۹۲.۳ دهم درصد بود.

معاون وزیر علوم افزود: میزان رضایتمندی داوطلبان از فاصله صندلی‌ها ۹۰ درصد بوده است و رعایت فاصله اجتماعی عوامل اجرایی هم رضایت ۹۴.۴ دهم درصدی داوطلبان را به دنبال داشت.

خدایی ادامه داد: می‌کنیم که در هیچ کدام از حوزه ها فاصله کمتر از ۱ متر و ۸۰ سانتی متری نداشتیم و همه حوزه‌ها این امر را رعایت کردند. الزامات بهداشتی اجرا شد و ناظرات وزارت بهداشت هم بر آن نظارت کردند.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: علی رغم توصیه به خانواده‌ها برای عدم تجمع در درب حوزه‌ها باز هم این امر رعایت نشد و ما از خانواده‌ها انتظار داشتیم که این مسائل را رعایت کنند، ولی داوطلبان که سن کمتری داشتند از خانواده‌ها بیشتر پروتکل‌ها را رعایت کردند.  

کلید سوالات دوشنبه منتشر می شود

او در ادامه با بیان اینکه کنکور بزرگترین آزمون ماست، گفت: پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردیم. کلید سوالات کنکور را هم دوشنبه ۳ شهریور ماه در سایت سازمان سنجش قرار می‌دهیم.  

خدایی درباره لو رفتن سوالات نیز گفت: آنچه در فضای مجازی پخش شد سه بخش داشت. در فضای مجازی بحث لو رفتن سوالات قبل از آزمون را نداشتیم و هیچ کس هم این ادعا را نکرد که قبل از آزمون سوالات لو رفته باشد.  

معاون وزیر علوم گفت: بخش دوم این بود که برخی داوطلبان موبایل سر جلسه برده بودند و عکس گرفته بودند مخصوصا بعد از آزمون عمومی که ۸ و نیم شروع شده و ۹ و ۴۵ دقیقه تمام می‌شود. اگر بحث این افراد تقلب باشد آن را در فضای مجازی منتشر نمی‌کنند.

او اضافه کرد: وقتی که سوال بلافاصله در فضای مجازی توسط داوطلبی که معدل ۷ و ۸ دارد پخش می‌شود نشان دهنده این است که هدف تقلب نیست.  

متقلبان کنکور دستگیر شدند

خدایی گفت: تمام افرادی که اقدام به تقلب کرده بودند به جز یک نفر شناسایی و دستگیر شدند. وقتی با این افراد صحبت کردیم متوجه شدیم که هدف آن‌ها تقلب نبوده بلکه می‌خواستند در آزمون شبهه ایجاد کنند. همیشه تقلب‌های موردی داشتیم که با آن‌ها برخورد کردیم. مسائلی که امسال نیز به وجود آمد جنس شیطنت دارد. کنکور سراسری با سلامت کامل برگزار شود و با این افراد برخورد می‌کنیم.  

او ادامه داد: مورد سوم بحث کلید‌هایی است که در فضای مجازی پخش می‌شود. کلید‌هایی که تا قبل از انتشار سوال توسط سازمان سنجش در فضای مجازی پخش شده به صورت کامل توسط سازمان بررسی شد و تمام آن‌ها کذب بوده و کلاهبرداری است. داوطلبان می‌توانند دوشنبه کلید سازمان سنجش را با این کلید‌ها مقایسه کنند و متوجه شوند که سرشان کلاه رفته است. کنکور سراسری به خوبی هم از لحاظ پروتکل‌های بهداشتی و هم از لحاظ حفاظت برگزار شد. 

خدایی بیان کرد: اینترنت داوطلبان برخی حوزه‌های امتحانی به درخواست سازمان سنجش قطع شد. با همکاری که از سوی وزارت ارتباطات انجام شده ما اسامی برخی از حوزه‌هایی که احساس می‌کردیم قطعی آن‌ها لازم است را به مسئولان مخابرات اعلام کردیم و بر اساس گزارش‌هایی که رسیده است اینترنت برخی از حوزه‌ها قطع شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار