• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
لیگ برتر نوزدهم امشب به پایان می‌رسد

تلاش 4 تیم برای سهمیه و 6 تیم برای بقا

در بالای جدول پرسپولیس چند هفته است جایگاه صدر را به‌نام خود سند زده و سایر تیم‌ها برای کسب دو سهمیه رقابت‌های آسیایی که البته به‌صورت غیرمستقیم و بعد از حضور در پلی‌آف آسیایی است، می‌گردند.

  به گزارش «فرهیختگان»، شاید باور امروز برای خیلی از فوتبالی‌ها سخت بود و به‌خاطر شرایط کرونایی کشور روز برگزاری هفته سی‌ام لیگ برتر آن‌هم به این زودی در مخیلات اهالی فوتبال هم نمی‌گنجید اما بالاخره روزی فرا رسید که تیم‌ها حاصل یک فصل تلاش خود را درو می‌کنند، برخی از آنها با لبی خندان و عده‌ای دیگر با چشم گریان.

 فولاد-‌تراکتور، گل سرسبد سهمیه‌خواهان

در بالای جدول پرسپولیس که چند هفته است جایگاه صدر را به‌نام خود سند زده و سایر تیم‌ها برای کسب دو سهمیه رقابت‌های آسیایی که البته به‌صورت غیرمستقیم و بعد از حضور در پلی‌آف آسیایی است، می‌گردند. فاصله نزدیک تیم‌های بالا‌نشین باعث شده که امروز هواداران فوتبالی در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز و اهواز چشم‌شان به‌نتایج سایر بازی‌های بالای جدول باشد. هرچند دیدار آسان‌تر استقلال مقابل شاهین بوشهری که باید وداعی زودهنگام با لیگ برتر داشته باشد، شانس نایب‌قهرمانی آنها وکسب سهمیه را از لیگ برتر بیشتر می‌کند، اما ممکن است همین شاهین بخواهد با خاطره خوش لیگ برتر را ترک کند و برای استقلال دردسرآفرین شود.

در بازی‌های امروز اگر استقلال به هر شکلی برنده شود جایگاه دومی‌اش را تثبیت کرده، اما هر نتیجه‌ای به غیر از برد اول این شانس را به تراکتور می‌دهد که با پیروزی در بازی خارج از خانه مقابل فولاد خودش را به رتبه دوم برساند. فولادی که از قضا خودش هم اندک شانسی برای کسب سهمیه دارد.

فراموش نکنیم که باخت هرکدام از تیم‌های استقلال و تراکتور می‌تواند فرصت را برای سپاهان و فولاد 48 امتیازی ایجاد کند که در روز پایانی سهمیه آسیایی بگیرند و این موضوع دیدار رودرروی فولاد-تراکتور را جذاب‌تر می‌کند. لازم به ذکر است با توجه به شانس قهرمانی تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتور در جام حذفی، تیم چهارم لیگ برتر هم شانس آسیایی شدن را دارد.

 جنگ 6 تیم برای سقوط نکردن

در پایین جدول اوضاع بسیار جذاب و حساس‌تر است و به غیر از شاهین بوشهر که سقوطش قطعی شده، تیم‌های دهم تا پانزدهم جدول این خطر را در اطراف خود حس می‌کنند که به لیگ یک سقوط کنند. هرچند گل‌گهر و ذوب‌آهن با 30 امتیاز شرایط بهتری در جدول دارند، اما بازی رودرروی آنها می‌تواند برای تیم بازنده این بازی خطرناک باشد، اما این دو تیم با یک امتیاز، لیگ برتری ماندن‌شان قطعی می‌شود.

سایپا 29 امتیازی هم با توجه به تقابل با پرسپولیس کار راحتی برای امتیاز گرفتن نخواهد داشت، هرچند تیم‌های پایین جدول در هفته‌های گذشته خاطرات خوشی از قهرمان لیگ برتر دارند! پیکان هم که 28 امتیازی است در زمان بدی باید با سپاهان دیدار کند. زردپوشان اصفهانی به‌دنبال اندک شانس کسب سهمیه هستند و قطعا به همین راحتی‌ها به پیکان باج نخواهند داد و این می‌تواند کار پیکان را گره بزند. ماشین‌سازی تبریز نیز با 28 امتیاز امیدوار است در خانه از صنعت نفت امتیاز بگیرد و حضورش را در لیگ برتر قطعیت ببخشد و سخت‌ترین کار را هم پارس‌جنوبی‌جم در پیش دارد که با 27 امتیاز کاندیدای اصلی سقوط به‌شمار می‌رود و در مسجدسلیمان میهمان نفت این شهر است و باید دید دربی نفتی‌ها پایان تلخی دارد یا...؟!

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار