• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نیمار در گفت‌وگو با دیلی‌اکسپرس: دنبال بازگشت به بارسا نیستم

به فینال فکر می‌کنم، برای همین به پاریس آمدم

آرزوی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برای من چیز کوچکی نیست، البته با لباس پاری‌سن‌ژرمن. چراکه نه؟ معلوم است که پیش‌بینی این روز را داشته‌ایم و برای رسیدن به این هدف بزرگ مبارزه کرده‌ایم.

  به گزارش «فرهیختگان»، ستاره برزیلی تیم فوتبال باشگاه پاری‌سن‌ژرمن فرانسه پس از پیروزی این تیم برابر لایپزیش در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 3 بر صفر تصریح کرد: «چنین روزی را همیشه در خیال خود متصور بودم، برای همین به پارس آمدم و خوب می‌دانم که پاداش صبوری بسیار ارزشمند است.»   مصاحبه دیلی‌اکسپرس با نیمار را بخوانید.

لایپزیش به یک پدیده تبدیل شده بود و مقابل شما حرفی برای گفتن نداشت.

این تیم موفق شده بود تاتنهام و اتلتیکومادرید را کنار بزند، دو تیم خوب اما نه‌چندان کامل و مدعی، این بار اما مقابل تیمی قرار گرفت که کامل بود و متوجه شد که غیر از خوب بودن باید شخصیت اروپایی هم داشته باشد. لایپزیش تیم بسیار خوبی است و برای این تیم نه‌چندان قدیمی، آرزوی موفقیت دارم اما اینجا میدان بزرگی است و بزرگان باید در آن باقی بمانند.

وقتی در گروه A رقابت‌ها بودید، تصور می‌کردید به این مرحله برسید؟

در آن زمان فقط به این فکر می‌کردم که رئال‌مادرید را شکست بدهیم و در مرحله بعد هم حضور داشته باشیم. آرزوی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برای من چیز کوچکی نیست، البته با لباس پاری‌سن‌ژرمن. چراکه نه؟ معلوم است که پیش‌بینی این روز را داشته‌ایم و برای رسیدن به این هدف بزرگ مبارزه کرده‌ایم.

در این موفقیت نقش تو پررنگ‌تر بوده یا دی‌ماریا؟ کدام یک می‌تواند بهترین بازیکن فصل پاری‌سن‌ژرمن را از آن خود کند؟

این واقعا برای من مهم نیست، هدف من این چیزها نیست، اخلاق من را همه دوستانم می‌دانند. من بخشی از تیم هستم و دی‌ماریا در بسیاری از بازی‌ها خیلی بهتر از من بوده است، به تنهایی قادر به رسیدن به موفقیت نیستم، یک گروه هستیم، یک تیم کامل و این تیم مدعی قهرمانی است. اکنون در آستانه یک فینال بزرگ هستیم و واقعا باید برای لحظه به لحظه آن برنامه‌ریزی داشته باشیم.

در میان بحران ویروس کووید-19، معنای فوتبال و لذت از آن تغییر کرده است، فینال در سکوت برگزار می‌شود!

بله بهتر بود در این روزگار خاص به این مرتبه نمی‌رسیدیم، وقتی بازی تمام شد دلم می‌خواست مقابل هواداران می‌ایستادم و فریاد شادی سر می‌دادم اما همه سکوها خالی بودند. صدای آنها در بلندگو‌ها پخش می‌شود اما این صداهای از قبل ضبط شده مرا ناراحت می‌کند. حیف اما به هرحال باید زندگی کرد.

قرار است به بارسلونا بازگردید؟ تغییرات بارسا مثل اخراج ستین یا مذاکره با کومان را دنبال می‌کنید؟

این تغییرات را مثل هر هوادار فوتبالی دنبال می‌کنم اما فقط به‌عنوان یک هوادار فوتبال، چون من اکنون هوادار بارسا نیستم و هرگز در برنامه خود چیزی به نام بازگشت به بارسلونا را متصور نیستم. این البته یک هرگز مطلق نیست اما فعلا خانه امن و دوست‌داشتنی خود را پاری‌سن‌ژرمن می‌دانم و خیال جدایی از این باشگاه بزرگ و خوب را ندارم.

بزرگ‌ترین نقطه شعف فوتبال باشگاهی فرانسه چیست؟

به نظر من رسانه‌های ورزشی فرانسه نقطه‌ضعف فوتبال باشگاهی فرانسه هستند، قدرت آنها به اندازه رسانه‌های ورزشی اسپانیا یا انگلیس نیست و این بر ذهنیت مردم جهان از فوتبال باشگاهی فرانسه تاثیر منفی بر جای می‌گذارد.

 *  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار