• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی ۲۴۴۴ بیمار کرونایی در کشور/ ۱۵۳ نفر طی 24 ساعت جان باختند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2444 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که 1132 نفر از آنها بستری شدند.

  به گزارش «فرهیختگان»، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2444 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که 1132 نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر رسید، افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون ۳۰۲ هزار و ۵۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون دو میلیون و ۹۳۹ هزار و ۸۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، ادامه داد:  ۳۸۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان ‌شمالی، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان ‌شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین استان‌های فارس، ایلام، البرز، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان‌غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار