• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
قالیباف:

سوال از روحانی در مجلس پیگیری می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه داخلی مجلس عمل می‌کند و بر این اساس سوال از رئیس‌جمهور نیز پیگیری خواهد شد.

  به گزارش «فرهیختگان»، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 29 مرداد 99) پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به عملکرد هیئت‌رئیسه مجلس درباره طرح سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور انتقاد کرد و گفت: سوال ما این است که چرا هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه‌های داخلی مجلس عمل نمی‌کند و با وجود اینکه چند ماه از درخواست نمایندگان برای طرح سوال از رئیس‌جمهور گذشته، اما آن را اعلام وصول نمی‌کند.

وی افزود: حق نمایندگان مجلس است که از رئیس‌جمهور سوال کنند و قانون این اجازه را به آنان داده و با وجود اینکه مجلس دهم با دولت هماهنگ بود، طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستورکار قرار گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: نزدیک به 200 تن از نمایندگان مجلس طرح سوال از آقای روحانی درباره مسائل  اقتصادی را امضاء و به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی پارلمان را به عهده داشت، در پاسخ به سوال نماینده مردم رشت، گفت: هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه داخلی مجلس عمل می‌کند و بر این اساس سوال از رئیس‌جمهور نیز پیگیری خواهد شد./ تسنیم

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار