• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون آموزشی وزیر علوم در جمع خبرنگاران:

شروع ترم تحصیلی آینده آبان است/ آموزش قطعاً مجازی است

خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از شروع ترم تحصیلی آینده به صورت مجازی و از اوایل آبان ماه خبر داد.

  به گزارش «فرهیختگان»، دکتر علی خاکی صدیق امروز در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه الزهرا (س) در کنکور هنر سال ۹۹ در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه ها این آمادگی را دارند که بر پایه آموزش الکترونیک و به صورت غیرحضوری ترم تحصیلی را آغاز کنند.

وی افزود: دانشجویان جدیدالورود نیز مانند سایر دانشجویان با آموزش غیرحضوری کار خود را آغاز می کنند. ترجیح ما بر این است که در صورتی که فراهم باشد دانشجویان نو ورود بتوانند مدت کوتاهی حدود دو تا سه هفته برای آشنایی در دانشگاه حضور پیدا کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ترم تحصیلی آینده به طور حتم برگزار می شود و سازمان سنجش نیز قول داده است نتایج را به گونه ای اعلام کند که ما اول آبان ماه بتوانیم ترم تحصیلی را آغاز کنیم.

وی درباره تدابیر آموزش غیرحضوری و بر پایه الکترونیک خاطرنشان کرد: ما یک تجربه چند ماهه از آموزش غیرحضوری و آموزش مجازی در دانشگاه ها داریم و با توجه به آن تجربه امیدواریم ترم آینده، دانشگاه ها با آمادگی بیشتری تحصیل خود را آغاز کنند. تدابیر نیز همان تدابیر ترم قبل است و موضوع جدیدی پیش نیامده، چرا که شرایط همانند گذشته است و امیداریم آمادگی بیشتری برای دانشگاه ها وجود داشته باشد.

خاکی صدیق درباره حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه ها گفت: دانشجویان خارجی نیز همانند دانشجویان داخل کشور می توانند از آموزش الکترونیک و غیرحضوری بهره مند شوند.

معاون آموزشی وزارت علوم درباره ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید گفت: ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار