• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خسروپناه خبر داد

برگزاری دوره‌های توانمندسازی اساتید علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دوره‌های تخصصی توانمندسازی اعضای هیأت علمی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور خبر داد.

  به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به برگزاری دوره‌های تخصصی توانمندسازی اعضای هیأت علمی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، گفت: هدف از برگزاری این دوره‌ها، تعالی‌سازی در قالب مؤلفه‌های به‌روزرسانی، بومی‌سازی و حکمی‌سازی در تمامی رشته‌های علوم انسانی و هنر است.

وی ادامه داد: این دوره‌ها از 19 مردادماه آغاز و تا 27 شهریورماه ادامه دارد و مخاطبان این دوره‌ها، اعضای هیات علمی رشته‌های علوم انسانی و هنر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور هستند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اولین دوره آموزشی تخصصی حکمی‌سازی علوم انسانی و هنر با حضور 500 نفر از اساتید و اعضای هیات علمی و هیات‌های اندیشه ورز استان‌ها از طریق فضای مجازی از 31 خرداد تا 8 مرداد برگزار شد.

دکتر خسروپناه با بیان اینکه دومین دوره حکمی‌سازی و 21 دوره آموزشی تخصصی دیگر نیز برای اعضای هیات علمی واحدها در مردادماه و شهریور ماه در حال برگزاری است، گفت: مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر به عنوان طراح و هماهنگ‌کننده و دفتر توانمندسازی اداره کل پژوهش و تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و هنر نیز به عنوان مجری، در برگزاری این دوره‌ها فعالیت داشته و اجرای این طرح را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در این دوره‌ها به طور متوسط 100 شرکت‌کننده فعال و بیش از 600 عضو هیات علمی مشارکت دارند، تصریح کرد: پس از پایان دوره به تمامی استادان شرکت‌کننده، گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد، البته از شرکت‌کنندگان آزمون کتبی گرفته نمی‌شود. نگارش مقاله تخصصی، برگزاری کرسی‌های ترویجی در کلاس و نگارش خلاصه‌ای از محتوای مباحث کلاس با رویکرد تحلیلی و تبیینی، از جمله فعالیت‌هایی است که استادان می‌توانند برای دریافت گواهینامه پایان دوره، انجام دهند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی دارای کد و مشخصه رسمی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است و شرکت‌کنندگان می‌توانند از گواهی پایان دوره، در مؤلفه‌هایی مانند اخذ امتیاز فرهنگی برای ارتقا به سطح دانشیاری و استادی استفاده کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار