• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از اتفاقات عجیب در انتخابات فدراسیون روستایی

ثبت‌نام رئیس بازنشسته پیشین، هجوم مسئولان سایر فدراسیون‌ها

جعفری: بازنشسته نیستم، مرخصی طلب دارم!

غلامرضا جعفری به «فرهیختگان» گفت: «من بازنشسته نیستم و مدتی از مرخصی‌هایم مانده و در این خصوص طلب دارم. من فقط از فرصت قانونی‌ام استفاده کردم.»

  به گزارش «فرهیختگان»، مدت زیادی است که تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی با سرپرست اداره می‌شوند که در برخی از آنها ثبت‌نام از نامزدها برای برگزاری انتخابات صورت گرفته و در برخی دیگر فعلا خبری از انتخابات نیست. ثبت‌نام از نامزدهای فدراسیون‌های دوومیدانی و روستایی به‌پایان رسیده و ثبت‌نام از نامزدهای اسکی نیز درحال انجام است.

نکته‌ای که باز هم در این ثبت‌نام‌ها به‌چشم می‌خورد، حضور افرادی است که یا در فدراسیون‌های دیگر پست دارند یا سرپرست فدراسیون دیگری هستند که علاقه دارند شانس خود را درجای دیگر آن هم برای ریاست امتحان کنند. مثلا می‌توان برای این مورد فدراسیون روستایی و بازی‌های بومی و محلی را درنظر گرفت؛ فدراسیونی که در ورزش قهرمانی فعالیت ندارد، اما از حاشیه و انتقاد دور نیست.

از برکناری رئیس سابق به‌عنوان یک بازنشسته گرفته تا ثبت‌نام دوباره همان فرد جزء حاشیه‌های این روزهای فدراسیون روستایی و بازی‌های بومی و محلی است.

برکناری جعفری به‌خاطر بازنشسته بودن و بازگشت دوباره

نهم خرداد امسال بود که وزیر ورزش‌وجوانان درحکمی عباسعلی اکبری را به‌عنوان سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی منصوب کرد. این درحالی است که غلامرضا جعفری ریاست این فدراسیون را برعهده داشت، اما گفته می‌شد به‌خاطر بازنشستگی کنار رفته است. اگرچه جعفری در مصاحبه‌ای اعلام کرد بازنشسته نیست و احتمالا قصد تقابل با مدیران ورزش را دارد تا حقانیتش را ثابت کند، چون حالا در بین اسامی نامزدهای ریاست، نام او هم به‌چشم می‌خورد!

  جعفری: بازنشسته نیستم و مرخصی طلب دارم

برای پیگیری این ماجرا با غلامرضا جعفری تماس گرفتیم. وی در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «من بازنشسته نیستم و مدتی از مرخصی‌هایم مانده و در این خصوص طلب دارم. من فقط از فرصت قانونی‌ام استفاده کردم.»

رئیس پیشین فدراسیون روستایی در پاسخ به این سوال که مشکلی برای ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون روستایی نداشته است، عنوان کرد: «مشکلی نداشتم، اما باید ببینیم وزارت ورزش‌وجوانان چه نظری می‌دهد.»

جعفری که در آخرین روزهای ریاستش درباره ابلاغ وزارت ورزش و جوانان مبنی‌بر بازنشستگی گفته بود تابع ضوابط و قانون بوده و هرچه بگویند انجام می‌دهد، درباره اینکه آیا شکایتش به دیوان عدالت اداری به‌خاطر بازنشستگی بوده، خاطرنشان کرد: «خیر به این خاطر نبود. شما از خیلی جزئیات خبر ندارید!»

با توجه به اینکه هنوز تایید صلاحیت‌ها اعلام نشده و تازه ثبت‌نام از نامزدها صورت گرفته است باید منتظر بود و دید وزارت ورزش که به‌دلیل بازنشسته بودن، جعفری را کنار گذاشته درباره بازگشت مجدد او چه تصمیمی می‌گیرد. هرچند قابل پیش‌بینی است که صلاحیت جعفری برای شرکت در انتخابات تایید نشود.

  نامزدهایی که همچنان به‌دنبال پست هستند

نکته دیگری که در این فدراسیون مشابه سایر انتخابات به‌چشم می‌خورد حضور سرپرستان دیگر رشته‌هاست. بنابر اعلام فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، محمود علیزاده، علیرضا احدی، حسن داورزنی، سیدحسن میرمحمدی، محمدتقی امیری‌خراسانی، افشین هادی‌چگینی، غلامرضا جعفری، کوروش بهادری، غلامحسین شاکری‌کوشکی و سعید مقدم‌بقا نامزدهای رسیدن به این کرسی هستند. جالب است بدانید 7خرداد امسال با حکم وزیر ورزش محمدتقی امیری‌خراسانی به‌عنوان سرپرست فدراسیون پرورش اندام منصوب شد و درحالی‌که دوماه از سرپرستی امیری در فدراسیون پرورش اندام می‌گذرد، وی برای ریاست فدراسیون روستایی نامزد شده است. افشین هادی‌چگینی دبیر فدراسیون ورزش‌های رزمی و سعید مقدم‌بقا نایب‌رئیس فدراسیون کبدی هم ازجمله کاندیداهایی هستند که با وجود داشتن پست برای ریاست فدراسیون روستایی نامزد شده‌اند!سوالی که در اینجا مطرح می‌شود و پاسخی برای آن مشخص نیست، اینکه چرا برخی افراد که پست‌های اجرایی در بعضی از فدراسیون‌ها دارند برای کسب یک موقعیت دیگر آن هم در فدراسیونی که تخصصی در آن ندارند، تلاش می‌کنند؟

حضور سرپرستان فدراسیون‌ها در رشته‌های دیگر هم ازجمله مواردی است که قبلا به آن پرداخته شده، اما نه‌تنها وزارت ورزش به این موضوع ورود نکرده، بلکه بازهم با انجام ثبت‌نام از نامزدها همچنان شاهد این امر هستیم. موضوعی که شاید این روزها در فدراسیون‌ها خیلی به‌چشم می‌خورد حضور نامزدهایی است که در رشته موردنظر نه فعالیتی داشته‌اند و نه تخصص، بلکه صرفا برای گرفتن پست و مقام برای گرفتن کرسی ریاست رقابت می‌کند، همین موضوع در آینده چالش‌های زیادی را برای فدراسیون و البته ورزشکاران ایجاد می‌کند. نمونه‌هایی از این فدراسیون‌ها در کشورمان کم نبوده که منجر به نابودی یک رشته شده است.

 * نویسنده :  بهاره محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار