• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کومان در گفت‌وگو با آس اسپانیا:

سرمربیگری بارسا؟ با افتخار قبول می‌کنم

این یک خبر رسمی است که البته به‌صورت قانونی از طریق وکیل رسمی فیفا به من ابلاغ شده است، آن را بررسی خواهم کرد و شرایط خود را به باشگاه ارسال می‌کنم، این برای من یک اقدام ارزشمند است و از دریافت این خبر بسیار خوشحال شدم.

  به گزارش «فرهیختگان»، سرمربی تیم‌ملی فوتبال هلند در واکنش به پرسشی درباره احتمال قبول دعوت باشگاه بارسلونا برای مربیگری و جایگزینی کیکه ستین گفت با افتخار این پیشنهاد را قبول می‌کند چون برای مربیگری در بزرگ‌ترین تیم دنیا نباید چندان حساب‌وکتاب کرد. رونالدو کومان 57 ساله، به‌عنوان یک هافبک تدافعی در دوران بازیگری خود در تیم‌‎های بزرگی چون آژاکس، بارسلونا و فاینورد درخشید و به‌عنوان یک مربی صاحب‌سبک و ایده در تیم‌هایی مثل آژاکس، والنسیا، فاینورد و البته تیم‌ملی هلند حرف‌هایی برای گفتن داشته و دارد. متن اظهارات وی در گفت‌وگو با آس اسپانیا را بخوانید.

بهترین دوران مربیگری شما چه زمانی بود؟

بهترین دوران زمانی بود که من در باشگاه بارسلونا دستیار بودم، آن تجربه مربیگری را هرگز فراموش نمی‌کنم و هنوز از آن بازه زمانی خاطره دارم و در رفتار و مربیگری خود از آنها استفاده می‌کنم.

شایعه شده که باشگاه بارسلونا پس از جلسه اضطراری روز گذشته خود به شما پیشنهاد مربیگری داده است!

بگذارید به شما کمک کنم و از این به بعد دراین‌باره از کلمه شایعه استفاده نکنید، این یک خبر رسمی است که البته به‌صورت قانونی از طریق وکیل رسمی فیفا به من ابلاغ شده است، آن را بررسی خواهم کرد و شرایط خود را به باشگاه ارسال می‌کنم، این برای من یک اقدام ارزشمند است و از دریافت این خبر بسیار خوشحال شدم.

این یعنی شما پیشنهاد بارسلونا را قبول کرده‌اید؟

هنوز این اتفاق رخ نداده است، اما اگر مشکلی در کار نباشد و شرایط من پذیرفته شود، با افتخار قبول می‌کنم. من کادر مربیگری خود را دارم و همه این افراد باید درکنار من باشند، کادر فعلی تیم نیز اخراج نخواهند شد و ما تغییرات بسیار کمی خواهیم داشت.

موضوع تیم‌ملی هلند چه می‌شود؟

فدراسیون فوتبال هلند پیش از این از اراده جدی خود برای قطع همکاری با من سخن گفته و البته هنوز این ادعا عملی نشده است، من دوست دارم برای فوتبال ملی کشورم تلاش کنم اما نه به هر قیمتی، دوست دارم جایی فعالیت کنم که در آن احترام متقابل وجود داشته باشد.

به غیر از شما نام پوچتینو نیز در فهرست مربیان مورد علاقه باشگاه بارسلونا به چشم می‌خورد، همان مربی‌ای که چند روز پیش به‌عنوان میهمان و کارشناس در یک برنامه تلویزیونی از وی به‌عنوان یک مرد مودب غیرفوتبالی نام بردید!

بله همین‌طور است، او و بسیاری از مربیان بزرگ دنیای فوتبال برای من قابل احترام هستند، به او توهین نکردم اما نظرم این است که پوچتینو یک مربی مودب و محترم است که از فوتبال چیزهایی می‌داند نه به‌اندازه‌ای که به درد یک مربی در سطح اول فوتبال اروپا بخورد. او مغرور است و باید مراقب اظهارنظر خود درباره همکارانش باشد. اگر او مربی خوبی برای بارسلونا است، من حرفی ندارم.

 *  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار