• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر طهرانچی در مراسم تجلیل از آزادگان دانشگاه:

دانشگاه آزاد به دنبال گسترش فضای انقلابی و فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: خاطرات آزادگان باید به عنوان بخشی از جریان انقلاب اسلامی، به نسل جدید و دانشجویان در دانشگاه منتقل شود.

 به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تجلیل از آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی که عصر امروز در سازمان مرکزی برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، گفت: در زندگی فرصت هایی پیش می آید که رفتار انسان، مظهر عبادت و عبودیت است که ازجمله آن اسارت است. روزگار اسارت، روزگاری سخت، اما مظهر صبر، تلاش، درس توحید، ایثار و مودت بود.

وی خاطرنشان کرد: حضور آزادگان که خاطرات جنگ، اسارت و ایثارگری دارند و هنوز بر همان صراط حرکت می کنند، در محیط دانشگاه فرصت بی‌نظیری است که می تواند بسیار اثرگذار باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال گسترش فضای انقلابی و فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت است

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه مدیریت دانشگاه به دنبال گسترش فضای انقلابی و فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت است، گفت: بر این اساس، آزادگان سرافراز در دانشگاه آزاد اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و باید ارتباطی مستحکم و مستمر با آنها برقرار کرد. آزادگان در این دانشگاه، توسعه‌دهنده فرهنگ جهاد و ایثار هستند و باید از حضور آنان نهایت استفاده را برد.

لزوم انتقال تجربیات و خاطرات آزادگان به دانشجویان در دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: آزادگان در دانشگاه آزاد اسلامی باید خاطرات و تجربیات خود را برای نسل جوان ارائه کنند، از طرفی نسل جوان باید بداند که حزب رستاخیز شاه معدوم و حزب بعث صدام، هر دو با جریان ناب اسلام مشکل داشتند و هرآنچه نسبت به این جریان بود را برنمی‌تابیدند. جوانانی که در دهه 1370 به دنیا آمده‌اند، باید خاطرات و تجربیات دوران مبارزه با شاه مخلوع و جنگ تحمیلی - که تاریخ این کشور است - را بدانند و این امر باید توسط آزادگان و جانبازان در دانشگاه صورت پذیرد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه خاطرات آزادگان باید به عنوان بخشی از جریان انقلاب اسلامی، به نسل جدید منتقل شود، گفت: این امر لزوماً در مباحث درسی صورت نمی‌گیرد، بلکه باید در محیط دانشگاه و در خلال تدریس ها به دانشجویان ارائه شود، چرا که خاطرات و حضور آزادگان شهادتی بر حقانیت انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: باید از خدمات آزادگان در دانشگاه آزاد اسلامی به نحو احسن استفاده شود و خدماتی که به این عزیزان ارائه می شود نیز درخور شأن و مقام آنها و روزهای پایداری و مقاومت ایشان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه خدا را شاکریم که به ما فرصت زندگی در زمان امامت امام خمینی(ره) را عطا کرد، گفت: بحمدالله رهبری همانند مقام معظم رهبری جامعه ما را هدایت می کند که این نعمت بزرگی است و باعث زندگی در حکومت عدل شده است. آزادگان سرافراز که دوران اسارت و شکنجه را تحمل کرده‌اند، بیشتر از همه ما به این نعمت واقفند.

در ادامه این مراسم، دکتر طهرانچی پس از استماع نظرات و پیشنهادات آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی، با اهدای لوح هایی از آنان تقدیر کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار