• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از شب پرتنش استقلال؛ سعادتمند تماسی برای برگشت اتوبوس نداشت

دانشگر، مغضوب مشترک استرا و مجیدی

در رختکن به مجیدی معترض شد و از همبازیانش توقع حمایت داشت

نیمه‌شب یکشنبه محمد دانشگر با انتشار یک استوری جنجالی در صفحه شخصی‌اش به نوعی خداحافظی‌اش از جمع استقلالی‌ها را اعلام کرد و همین موضوع نیز خشم فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی را در پی داشت تا جایی که روز گذشته این بازیکن اخراج و در پیامی کوتاه در کانال باشگاه استقلال از سوی سرمربی آزاد اعلام شد.

  به گزارش «فرهیختگان»، تساوی استقلال مقابل پیکان در شبی که 3 امتیاز این دیدار می‌توانست شاگردان مجیدی را بدون احتساب نتیجه هفته پایانی در دیدار مقابل شاهین بوشهر به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده بیشتر از هر زمانی امیدوار کرده و حتی به نوعی کسب سهمیه را تضمین کند، دوباره تا حدی استقلال را به حاشیه کشاند. این توقف بی‌موقع باعث شد تا حواشی تازه‌ای علیه این تیم ایجاد شود و شاید اگر برخی اقدامات و تدبیرهای مدیریتی و کادرفنی پشت آن نباشد استقلال حدود یک هفته ترسناک را تا دربی به واسطه ایجاد همین حواشی سپری کند.

دیدار دو تیم شنبه‌شب در ورزشگاه خالی از تماشاگر روال عادی خود را داشت تا آن زمانی که مجیدی مجبور شد وریا غفوری را از زمین مسابقه تعویض کند. با بیرون رفتن کاپیتان استقلال از ترکیب این تیم محمد دانشگر، مدافع جنجالی این روزهای استقلال که به نوعی یاغی این تیم نیز لقب گرفته ابتدا در سمت راست زمین کمی آزادی عمل پیدا کرد و چند نفوذ نیز در دستور کار قرار داد، اما او هم درست چند دقیقه بعد از تعویض غفوری روی زمین نشست و به خاطر مصدومیتی که برایش به‌وجود آمد، خواستار تعویض از زمین مسابقه شد.

با اینکه این بازیکن به دلیل مصدومیت دیگر نمی‌توانست استقلال را در زمین همراهی کند، اما باز هم با چهره عصبانی و غرغرکنان زمین را ترک کرد و به سمت نیمکت رفت و جالب اینکه اعتراضات او روی نیمکت نیز ادامه پیدا کرد تا جایی که سعید رمضانی، سرپرست استقلال مجبور به مداخله شد تا دانشگر را آرام کند.

با این حال در آن لحظات غائله ختم به‌خیر شد تا اینکه داور سوت پایان مسابقه را به‌صدا در آورد و بازیکنان و کادرفنی استقلال راهی رختکن شدند تا برای خروج از ورزشگاه آماده شوند‌. در ادامه رسیدن به رختکن همانا و برخی انتقادهای دانشگر به عملکرد مجیدی نیز همانا. در ادامه مشاجره‌ای سبک آغاز شد و دانشگر توسط چشمی و یکی از اعضای تدارکات از رختکن بیرون برده شد تا آرام شود. درحالی که بازیکنان رختکن را به سمت اتوبوس تیم ترک کردند چشمی کماکان مشغول صحبت با دانشگر بود.

در همین اثنا اتوبوس استقلال که دقایقی منتظر مدافعان این تیم در ورزشگاه آزادی مانده بود بدون توجه به مراجعت چشمی و دانشگر و البته به مدد جباری ورزشگاه را ترک کرد و به سمت هتل رفت. این مساله خشم مدافع استقلال را در پی داشت. با این حال بعد از برقراری چند تماس اتوبوس آبی‌ها برگشت تا جامانده‌ها را نیز سوار کند و دوباره به سمت هتل برود. البته شایعه شده که سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال در تماس‌هایش و با فریادهایی که داشته باعث شده است تا اتوبوس به‌منظور سوار کردن بازیکنان این تیم دور بزند که پیگیری‌ها نشان می‌دهد این مساله صحت نداشته اما شنیده می‌شود برخی ناهماهنگی‌ها موجب این اتفاق شده است.

 کوفیان چه کسانی بودند؟

نیمه‌شب یکشنبه محمد دانشگر با انتشار یک استوری جنجالی در صفحه شخصی‌اش به نوعی خداحافظی‌اش از جمع استقلالی‌ها را اعلام کرد و همین موضوع نیز خشم فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی را در پی داشت تا جایی که روز گذشته این بازیکن اخراج و در پیامی کوتاه در کانال باشگاه استقلال از سوی سرمربی آزاد اعلام شد.

دانشگر که در اتفاقی عجیب درست قبل از دو بازی رفت و برگشت مقابل نساجی مازندران با ایجاد حاشیه کاری کرد که سرمربیان وقت استقلال یعنی استراماچونی و مجیدی او را از ترکیب ۱۸ نفره این تیم کنار بگذارند، در استوری خود به کنایه برخی را به اهل کوفه تشبیه کرد و مدعی شد در این مدت هم به‌خاطر برخی نفرات مثل چشمی حاضر به بازی کردن برای استقلال شده است! پیگیری‌ها و بررسی‌های خبرنگار «فرهیختگان» نشان می‌دهد دانشگر که در جریان مشاجره با مجیدی انتظار داشت تا برخی بازیکنان از او حمایت کنند و از سوی دیگر هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد اتوبوس بازیکنان بدون حضور او ورزشگاه آزادی را ترک کند، این اتفاق را از چشم همبازیانش و بر مبنای خواسته آنها تلقی کرده و همین موضوع موجب می‌شود تا علیه هم‌تیمی‌های خود این استوری جنجالی را منتشر کند.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار