• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون آموزشی وزیر علوم تشریح کرد

نحوه آموزش دانشگاه‌ها در سال تحصیلی آینده چگونه خواهد بود؟

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: آغاز ترم تحصیلی دانشگاه ها از ۱۵ شهریورماه به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ شده و نحوه آموزش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی هم مشخص شده است.

 به گزارش «فرهیختگان»، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم در یک مصاحبه تلویزیونی درباره نیم سال تحصیلی جدید و آموزش الکترونیکی در دانشگاه ها اظهار داشت: آغاز ترم تحصیلی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه قطعی است.

وی گفت: ترم تحصیلی دانشگاه ها رسما از ۱۵ شهریورماه آغاز می شود و این موضوع به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ شده است. آموزش ترم بعد مجازی است البته آموزش در برخی دانشگاه ها که امکان تشکیل کلاس حضوری را داشته باشند به صورت ترکیبی خواهد بود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: در مجموع می توان گفت که در اکثر دوره های کارشناسی آموزش به صورت الکترونیکی خواهد بود و در دوره های تحصیلات تکمیلی یا در دروس عملی و کارگاهی اگر امکان تشکیل کلاس حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد کلاس ها به صورت ترکیبی برگزار خواهد شد.

*احتمال تمدید اینترنت رایگان دانشجویی برای ترم بعد

وی گفت: در ترم قبل وزارت ارتباطات در هزینه اینترنت به آموزش عالی کمک کرد و امیدواریم این کمک ترم آینده هم ادامه داشته باشد. 

خاکی صدیق پیش تر هم گفته بود: در سال تحصیلی آینده، محوریت با آموزش الکترونیکی است که ترکیبی از مجازی و حضوری یا به طور کلی مجازی است و امکان آموزش حضوری وجود ندارد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار