• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم واترپلو دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

رایزنی‌‌ها را برای بستن تیمی قدرتمند آغاز کرده‌ایم

با توجه به نایب‌قهرمانی دانشگاه آزاد در رقابت‌‌های سوپرلیگ کشورمان دیروز با علیرضا شهیدی پور، سرمربی تیم دانشگاه آزاد اسلامی همکلام شدیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

  به گزارش «فرهیختگان»، دانشگاه آزاد یکی از باشگاه‌‌هایی است که در بسیاری از رشته‌‌های ورزشی تیمداری می‌کند و توانسته در این مدت به یکی از باشگاه‌‌های باسابقه و قابل‎احترام در رشته‌‌های ورزشی گوناگون تبدیل شود که با اندک‌‎هزینه و با استفاده از نیرو‌های دانشجو، نتایج بسیار خوبی را در لیگ‌‌های داخلی کسب کرده و در تمامی رشته‌‌هایی که حضور دارد به‎عنوان یک حریف قابل‌احترام شناخته می‌شود. یکی از رشته‌‌های ورزشی که دانشگاه آزاد در آن حضور پرقدرت داشته و دارد، واترپلو است که در سال جاری به‎دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور نتوانست سوپرلیگ خود را با موفقیت به پایان برساند و درنهایت فدراسیون واترپلو تصمیم گرفت با اعلام نتیجه لیگ را به پایان برساند و منتظر عادی شدن شرایط برای آغاز فصل جدید بازی‌‌ها باقی بماند. با توجه به نایب‌قهرمانی دانشگاه آزاد در رقابت‌‌های سوپرلیگ کشورمان دیروز با علیرضا شهیدی‎پور، سرمربی تیم دانشگاه آزاد اسلامی همکلام شدیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا از نتایجی که توسط فدراسیون اعلام شد، صحبت کنید. شما از این شرایط رضایت داشتید؟

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و مشکلاتی که سلامت بازیکنان را به خطر می‌انداخت، شرایط برای ادامه مسابقات مهیا نبود و برای تمامی اهالی واترپلو هم مهم این بود که مبادا خدای‎نکرده کسی از اهالی این رشته ورزشی دچار مشکل شود. این موضوعی بود که فدراسیون صلاح دانست نسبت به آن اقدام کند و ما هم اعتراضی نداشتیم و با توجه به نتایجی که در مرحله گروهی به دست آمده بود عنوان نایب‎قهرمانی را کسب کردیم. البته همه تیم‌‌ها دوست داشتند که مسابقات انجام شود و تیم‌‌ها بتوانند بعد از جدال با یکدیگر سکو به دست بیاورند اما در هر صورت شرایط برگزاری بازی‌‌ها مهیا نبود.

شما هم به‎عنوان فردی که سال‎هاست در واترپلو حضور دارید، معتقدید که نمی‌شد با پروتکل‌‌های خاص بهداشتی بازی‌‌ها را برگزار کرد؟

وقتی هنوز بسیاری از رشته‌‌های ورزشی اجازه برگزاری تمرینات را پیدا نکرده‌اند یعنی شرایط در کشور در حالت هشدار قرار دارد. به‎خصوص در رشته واترپلو که یک ورزش پرتنش است و بازیکنان مدام با یکدیگر تن به تن می‌شوند، قطعا کنترل شرایط بسیار سخت و نشدنی است. به هر صورت وقتی ما در ورزش ستاد ویژه مبارزه با کرونا داریم یعنی نباید نگران این‌گونه موارد باشیم و بهتر است در آرامش اجازه بدهیم مسئولان امر درخصوص شروع مسابقات رشته‌‌های ورزشی مختلف نظر بدهند.

شما از شرایط این رشته ورزشی در کشور‌های صاحب‌نام باخبر هستید و می‌دانید که آیا آنها تمرینات‎شان را آغاز کرده‌اند یا خیر؟

خیر، من اطلاع خاصی در این زمینه ندارم و نمی‌دانم در سطح بین‌المللی، فدراسیون‌‌های مختلف چه تصمیماتی را درخصوص شروع تمرینات‎شان اتخاذ کرده‌اند. اما با توجه به فضایی که واترپلو نیاز دارد بعید می‌دانم کشور‌هایی که وضعیت قرمز دارند اقدامی برای شروع تمرین یا مسابقات‎شان کرده باشند.

از شرایط بازیکنان تیم هم خبر دارید؟ آیا آنها همچنان به‌صورت انفرادی تمرین می‌کنند؟

اول از همه باید بگویم که با توجه به پایان فصل گذشته رقابت‌ها، بازیکنان فصل گذشته با ما قراردادی ندارند و تعهدی وجود ندارد که بخواهند به ما گزارش کار بدهند اما درهرصورت من با آنها در ارتباط هستم و می‌دانم که تمرینات اختصاصی بدنسازی را انجام می‌دهند و برخی از آنها هم در استخر‌های سر باز که شرایط تمرینی دارند، اقدام به تمرین داخل آب می‌کنند.

بعد از حضور دکتر لشگری جلسه‎ای مبنی‎بر شرایط واترپلو در فصل جدید لیگ انجام شده است؟

بله، لشگری اعتقاد ویژ‌ه‎ای به رشته ورزشی واترپلو دارد و در جلسه‎ای که با ما گذاشت، تاکید داشت با قدرت در لیگ شرکت کنیم و این موضوع برای ما دلگرم‌کننده بود. حالا هم منتظر تصمیم مسئولان هستیم ببینیم چه برنامه‎ای برای زمان شروع مسابقات دارند تا بتوانیم با برنامه‎ریزی دقیق، با قدرت بیشتری پا به رقابت‌‌ها بگذاریم.

برای یارگیری اقدام کرده‌اید و با بازیکنان مدنظر مذاکرات لازم را صورت داده‌اید؟

چون هنوز نمی‌دانیم که اصلا قرار است لیگ فصل جدید برگزار شود یا خیر، نمی‌توانیم با بازیکنی توافق کامل داشته باشیم اما جسته و گریخته مذاکراتی داشته‌ایم که درصورت تصمیم مسئولان برای شروع رقابت‌‌های فصل جدید، با این نفرات قرارداد ببندیم. فعلا هیچ خواسته‎ای جز جاری شدن آرامش در زندگی مردم نداریم تا ان‎شاءالله با عادی شدن شرایط زندگی در کشور، تمامی مشاغل و ورزش‌‌ها بتوانند به دور از استرس کار خود را آغاز کنند.

* نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار