• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی 2625 بیمار جدید کرونا/ 174 نفر طی 24 ساعت جان باختند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 625 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که یک هزار و 246 نفر آنها بستری شدند.

 به گزارش «فرهیختگان»، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۴۶ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسید. 336 هزار و 324 نفر به عنوان مبتلا تا امروز شناسایی شده اند.

به گفته لاری،‌ خوشبختانه تا کنون 292 هزار و 58 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد:  3971 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه شاهد تغییر وضعیت قرمز در برخی از شهرستانهای کشور نظیر آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، خراسان جنوبی خراسان شمالی زنجان سمنان فارس گلستان و همدان هستیم البته در آذربایجان غربی، اصفهان، قزوین مرکزی، یزد و هرمزگان تعداد شهرستانهای وضعیت قرمز افزایش داشته است.

لاری با اشاره به انی مطلب که در کل کشور در هفته گذشته 139 شهرستان در وضعیت قرمز بیماری و 99 شهرستان در وضعیت هشدار هستند گفت: تعداد موارد بستری در کل کشور تا 25 درصد در یک ماه گذشته کاهش داشته است.

لاری گفت: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار