• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
واکنش عضو هیئت رئیسه مجلس به غیبت روحانی در جلسه رای اعتماد:

آقای رییس جمهور! آیا خون شما از خون یک میلیون کنکوری رنگین‌تر است؟

سلیمی گفت: متوجه شدیم ستاد ملی کرونا توصیه کردند که رییس جمهور در جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی صمت حاضر نشوند. آقای رییس جمهور! پس چطور شما می‌گویید که یک میلیون نفر در کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آنها رنگین‌تر است، این تبعیض است.

   به گزارش «فرهیختگان»، حجت الاسلام علیرضا سلیمی طی تذکری در صحن مجلس گفت: برای حفظ شأن و اقتدار مجلس باید براساس آئین نامه داخلی مجلس حرکت کنیم و آئین نامه صراحت دارد که رییس جمهور باید امروز در مجلس حاضر می‌شد و از برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت دفاع می‌کرد لذا اینجا بحث اختیار نیست و یا اینکه رییس جمهور مجاز باشند تا به مجلس تشریف نیاورند.

وی تصریح کرد: عدم حضور رییس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت، کسر شأن مجلس بود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ما متوجه شدیم که ستاد ملی کرونا توصیه کردند که رییس جمهور در این جلسه حاضر نشوند. آقای رییس جمهور! پس چطور شما می‌گویید که یک میلیون دانشجو در کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آن‌ها رنگین‌تر است، این تبعیض است. همچنین نمایندگان که تقریبا ۳۰۰ نفر هستند هر روز بیش از ۱۰ ساعت کنار هم فعالیت می‌کنند بنابراین بهتر است تا ستاد ملی کرونا اگر قرار است تصمیم بگیرد برای تک تک مردم تصمیم بگیرند.

این نماینده مجلس اظهارداشت: همچنین آقای رییس جمهور آقای مدرس خیابانی را در آخرین روز قانونی به مجلس معرفی کرد. آیا انتخاب این زمان بی احترامی به مجلس نبود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر علیرضا سلیمی درباره عدم حضور رییس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت گفت: هم آقای امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری به من نامه نوشتند که این را متذکر شوم و هم چند روز قبل نامه دفتر ریاست جمهور به من ارسال شده بود که رییس جمهور از ستاد مبارزه با کرونا برای حضور در مجلس استعلام کرده و آن‌ها از جهت کرونایی، حضور ایشان را به مصلحت ندیده بودند. این نامه مکتوب است و معاون رئیس جمهور هم نامه کتبی دادند که آن را به اطلاع دوستان در جلسه برسانم.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار