• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون اجرایی پرسپولیس در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

برای مدافع عنوان قهرمانی استقلال با نفت مسجدسلیمان فرقی ندارد/ به کمتر از سالی 2 جام رضایت نمی‌دهیم

اگر بخوهم واقع‌گرایانه صحبت کنم برای پرسپولیس هیچ فرقی نداشت که برابر کدام تیم قرار بگیرد و ما برای هر بازی استراتژی خاص خودمان را داریم. با تمام احترامی که برای تمام تیم‌های این مرحله قائل هستم، برای ما هیچ تفاوتی ندارد که حریف‌مان در این بازی استقلال باشد یا نفت مسجدسلیمان.

  به گزارش «فرهیختگان»، پرسپولیسی‌ها انگیزه خود را برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر از دست داده‌اند و بعد از مسجل‌شدن قهرمانی‌شان در 2 بازی گذشته نتوانستند به امتیازات کامل بازی دست پیدا کنند و تیمی که بعد از شروع بازی‌های نیم‌فصل تنها یک تساوی برابر استقلال را تجربه کرده و مابقی بازی‌هایش را با پیروزی پشت‌سر گذاشته بود حالا از 2 بازی تنها یک امتیاز کسب کرده و تلاش‌های یحیی برای ایجاد انگیزه بین بازیکنان هم بی‌نتیجه بوده است. قرعه‌کشی دیروز جام‌حذفی در مرحله نیمه‌نهایی اما توانست بار دیگر انگیزه را به اردوی پرسپولیسی‌ها برگرداند و جدال با استقلالی که چند بازی است روی نوار پیروزی افتاده، زنگ‌خطری شد برای سرخ‌ها که بار دیگر روی بازی‌های پیش‌رو متمرکز شوند تا در تاریخ 4 یا 5 شهریور میزبان استقلال در ورزشگاه خالی از تماشاگر باشند.

ظاهرا شوک قرار گرفتن سرخابی‌ها بعد از 9 سال در جام‌حذفی برابر یکدیگر باعث شد بازیکنان و کادرفنی این تیم تمایلی به انجام مصاحبه نداشته باشند و درحال تجزیه و تحلیل اتفاقات باشند تا بتوانند تیم برتر جدال حساس نیمه‌نهایی جام‌حذفی لقب بگیرند. بعد از مشخص شدن قرعه‌کشی سراغ معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس رفتیم تا درخصوص قرعه‌ای که نصیب سرخ‌ها شده و البته حرف‌وحدیث‌هایی که درباره این بازی به گوش می‌رسد نظراتش را جویا شویم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با حسین خبیری را در ادامه می‌خوانید.

قرعه سختی نصیب شما و استقلال و البته بار دیگر خون در رگ فوتبال کشور جاری شد.

اگر بخوهم واقع‌گرایانه صحبت کنم برای پرسپولیس هیچ فرقی نداشت که برابر کدام تیم قرار بگیرد و ما برای هر بازی استراتژی خاص خودمان را داریم. با تمام احترامی که برای تمام تیم‌های این مرحله قائل هستم، برای ما هیچ تفاوتی ندارد که حریف‌مان در این بازی استقلال باشد یا نفت مسجدسلیمان. ما مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات هستیم و ترسی از هیچ تیمی نداریم. شما وقتی می‌خواهید در بازی‌های حذفی قهرمان شوید باید تمام تیم‌ها را ببرید. حالا ما در نیمه‌نهایی به استقلال نمی‌خوردیم باید به احتمال زیاد در فینال از این تیم پذیرایی می‌کردیم. ما هدف‌مان قهرمانی است و تا جام را نگیریم آرام و قرار نداریم. می‌خواهیم با کسب یک جام دیگر زحمت سوپرجام را از سر مسئولان برگزاری بازی‌ها کم کنیم.

اما به‌نظر می‌رسد بعد از قهرمانی در لیگ برتر بازیکنان شما تا حدودی بی‌انگیزه شده‌اند و نتایج 2 هفته اخیر پرسپولیس گواه این ادعاست. این موضوع شما را نگران نمی‌کند؟

اصلا این صحبت شما را قبول ندارم. مگر ما برای اولین‌بار است که در لیگ برتر قهرمان شده‌ایم که حالا بخواهیم بی‌انگیزه شویم؟ ما چند سال است که قهرمان ایران هستیم و جام‌های زیادی را برای هواداران به ارمغان آورده‌ایم. ضمنا همه می‌دانند که به سالی یک جام هم راضی نمی‌شویم و هرسال یا لیگ برتر و سوپرجام را کسب کردیم یا لیگ برتر به‌همراه جام‌حذفی را، ضمن اینکه سال قبل هر 3 جام را ازآن خودمان کردیم و بازیکنانی که بعد از این همه قهرمانی امسال هم برای قهرمانی لیگ برتر عطش داشتند، به این زودی‌ها بی‌انگیزه نمی‌شوند.

استقلال در شرایطی به نیمه‌نهایی رسید که تیم سپاهان اعتراض زیادی به داوری‌های دیدار ماقبل نیمه‌نهایی جام‌حذفی و همچنین بازی دو تیم در لیگ برتر داشت.

آن زمانی که تیم ما از داوری متضرر و فریادمان به آسمان بلند می‌شد که داوری‌ها به تیم ما لطمه می‌زند، کسی قبول نمی‌کرد اما آقایانی که امروز به وضع داوری‌ها اعتراض دارند و از اشتباهات داوری متضرر شده‌اند به حرف ما رسیدند. آن زمان ما به فرافکنی و بهانه‌جویی محکوم می‌شدیم و اشتباهات داوری جزئی از فوتبال بود اما حالا که این اشتباهات دامن خودشان را گرفته زمین و زمان را به‌هم می‌دوزند. این را هم بگویم که ما با همین اشتباهات داوری که به ضرر پرسپولیس بود قهرمان لیگ برتر شدیم اما همان‌موقع هم گفتیم که موضوع صحبت‌های ما تنها پرسپولیس نیست و هر تیمی که از داوری متضرر می‌شود را مورد خطاب قرار می‌دهیم. حرف ما این است که نتایج بازی‌ها عادلانه رقم بخورد.

این اشتباهات داوری برای شما نگران‌کننده نیست که مبادا اشتباهات سریالی در دیدار نیمه‌نهایی جام‌حذفی هم تکرار شود؟

برای چه باید ابراز نگرانی کنیم؟ ما می‌دانیم که اشتباه برای تمام انسان‌هاست و داوران هم از این قاعده مستثنی نیستند. ما هیچ شکی روی سلامت کار داوران‌مان نداریم و هیچ زمانی هم حرفی از عمدی‌بودن این اتفاقات نزدیم. آنها با کمترین دستمزد قضاوت بازی‌ها را برعهده می‌گیرند و زحمتکش‌ترین افراد حاضر در فوتبال هستند اما حرف‌مان این است که خوب نیست تیمی با استفاده از اشتباهات داوری برنده بازی شود و اعتقادمان این است که اگر تیمی برنده میدان می‌شود باید لیاقت آن پیروزی را هم داشته باشد. حالا که بازی‌ها در نیمه‌نهایی قرار دارد و تنها 3 بازی تا پایان جام‌حذفی باقی‌مانده از کمیته داوران تقاضا داریم که در چیدمان داوران دقت بیشتری به خرج بدهند تا در پایان رقابت‌ها خاطره بدی برای تیمی برجای نماند. این حرف‌ها به این معنی نیست که ما به‌دنبال منفعت تیم خودمان هستیم بلکه حرف ما برای تمام تیم‌هاست.

هدفی برای نامه‌نگاری با کمیته داوران جهت پیشگیری از اشتباهات احتمالی ندارید؟

برای چه باید پیشگیری کنیم؟ وقتی یک داور برای یک بازی انتخاب می‌شود مشخص است که می‌آید تا عادلانه‌ترین سوت‌هایش را بزند و اصلا قرار نیست اتفاقی بیفتد که ما بخواهیم از آن پیشگیری کنیم. فقط خواسته‌مان این است که انتخاب داور این بازی براساس شایستگی داوران باشد تا حقی از تیمی ضایع نشود.

قبلا صحبت‌ها در فضای مجازی درباره تلاش وزارت برای قهرمانی پرسپولیس در لیگ بود و حالا برعکس شده و می‌گویند قرار است جام‌حذفی به استقلال برسد. نظر شما چیست؟

این شایعات در فوتبال بوده و هست و اگر نظر شخصی من را بخواهید بی‌اساس است. مگر درخصوص پوکر قهرمانی ما حرف نزدند؟ اما یک‌پای این قهرمان شدن استقلال در جام‌حذفی ما هستیم و آنها باید ابتدا از سد ما عبور کنند و بعد برای قهرمانی در فینال به میدان بروند، این را هواداران ما با اطمینان بدانند که پرسپولیس به‌هیچ‌عنوان زیربار این مسائل نمی‌رود و این شایعات هیچ زمانی به واقعیت تبدیل نمی‌شود. پرسپولیس چه در سطح باشگاه و چه کادرفنی، بازیکنان و سایر عوامل با تمام توان در این بازی به میدان می‌آییم و برای دبل‌کردن دوباره در فوتبال کشور کوتاه نمی‌آییم.

دربی پیش‌رو از یک نظر با سایر دربی‌ها متفاوت است و آن هم میزبانی شما در شرایطی است که ورزشگاه خالی از تماشاگر است.

واقعا از این جهت افسوس می‌خوریم. این افسوس فقط مختص به بازی دربی پیش‌رو نیست و ما افسوس بزرگ‌تری داریم که جشن قهرمانی‌مان در لیگ برتر بدون هواداران‌‌مان بود. این جشن بدون تماشاگران‌مان واقعا جذابیت سال‌های قبل را نداشت. هواداران ما در این سال‌ها بزرگ‌ترین انگیزه بازیکنان برای موفقیت در زمین مسابقه بوده‌اند و واقعا نبودن‌شان روی کار ما تاثیر گذاشته است. به جرات می‌گویم که بزرگ‌ترین عامل موفقیت پرسپولیس حضور هواداران و انرژی مضاعفی بود که به اعضای باشگاه و تیم می‌دادند. فقط می‌توانم بگویم حیف است این تماشاگران در کنارمان نباشند اما آنها از راه دور و با دعاهای خیرشان انرژی مثبت را به تیم منتقل می‌کنند و بازیکنان و کادرفنی ما هم همیشه به‌دنبال این هستند که برای شادی آنها به میدان بروند.

 * نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار