• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کمیته داوران اشتباه داور در اعلام پنالتی روی دیاباته را پذیرفته است

محرومیت احتمالی حیدری و ورود کمیته اخلاق به بیانیه سپاهان

باتوجه به اشتباه تاثیر‌گذار داور احتمال محرومیت چندهفته‌ای حیدری وجود خواهد داشت. این داور در لیست قضاوت رقابت‌های هفته بیست‌وهشتم قرار نگرفته و حتی امکان دارد تا پایان رقابت‌های لیگ نیز قضاوتی به او سپرده نشود.

  به گزارش «فرهیختگان»، دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان از مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌حذفی درحالی فرداشب در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که حساسیت‌های همیشگی این دیدار و حاشیه‌های قبل و بعد از آن، این رقابت جذاب را هم تحت‌الشعاع خود قرار داده، اما این مسابقه از این جهت بیشتر از هرزمان دیگری حساسیت دارد که در پایان باید فقط یک‌تیم به‌عنوان برنده از زمین مسابقه خارج شود تا به‌تعبیری دیدار دوشنبه‌شب یک‌جدال مرگ و زندگی قلمداد شود. این درحالی است که دیدار شنبه‌شب گذشته دوتیم از هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر و فاصله زمانی کم آن تا بازی جام حذفی دوتیم و البته اتفاقاتی که در دیدار لیگ افتاد، موجب شد سایه حساسیت‌ها و هیجانات بعضا کاذب آن روی دیدار فرداشب استقلال و سپاهان سایه بیندازد.
البته همه‌چیز از داوری پرحرف‌وحدیث بیژن حیدری در بازی لیگ دوتیم آغاز شد، جایی‌که حیدری یک‌پنالتی بحث‌برانگیز برای استقلال گرفت و از سوی دیگر یکی از آبی‌پوشان را اخراج کرد تا هر دوتیم نقدهایی را به داور مسابقه داشته باشند و در ادامه هم این سپاهانی‌ها بودند که جنگ روانی برای دیدار جام حذفی را با یک بیانیه تند و جنجالی علیه استقلال آغاز کردند. در دیدار فوق و در دقایق پایانی نیمه‌اول آرش رضاوند به‌دلیل یک‌خطای فنی در وسط زمین از سوی داور کارت قرمز گرفت و در نیمه‌دوم استقلال درحالی ۱۰ نفره از روی نقطه پنالتی صاحب گل اول مسابقه شد که بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند هیچ‌خطایی روی شیخ‌دیاباته صورت نگرفته و حیدری به‌اشتباه این صحنه را به‌ضرر سپاهان و به‌سود استقلال پنالتی اعلام کرده است. طی چندروزگذشته در این خصوص برخی اختلافات بین کارشناسان داوری وجود داشت، اما بیشتر آنها متفق‌القول معتقد بودند خطایی روی دیاباته صورت نگرفته و تصمیم داور در گرفتن پنالتی برای آبی‌ها اشتباه بوده است.
بر همین اساس یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال ضمن تایید این خبر که کمیته داوران و دپارتمان داوری درمورد اشتباه داور در این بازی به‌قطعیت رسیده، تاکید کرد که باتوجه به اشتباه تاثیر‌گذار داور احتمال محرومیت چندهفته‌ای حیدری وجود خواهد داشت. این داور در لیست قضاوت رقابت‌های هفته بیست‌وهشتم قرار نگرفته و حتی امکان دارد تا پایان رقابت‌های لیگ نیز قضاوتی به او سپرده نشود.
از سوی دیگر همان‌طور که در بالا اشاره شد، سپاهانی‌ها بعد از شکست در دیدار هفته بیست‌وهفتم لیگ برای اینکه در ادامه جام حذفی را نیز از کف ندهند، برخی جدال‌های رسانه‌ای را آغاز کردند و با برجسته کردن اشتباه داوری رخ داده به‌سود آبی‌ها و تعبیر آن به هدیه داور به استقلال و لذت بردن استقلالی‌ها از آن فضای داوری را به‌سمت تیم پرطرفدار پایتخت سوق دادند و برخی این‌گونه برداشت کردند که هدف، مسابقه مهم فرداشب و احتمالا تحت فشار قرار دادن داور (بنیادی‌فر) بوده است.
جالب است بدانید طبق اخباری که «فرهیختگان» کسب کرده است، شنیده می‌شود بیانیه ارائه شده ازسوی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به‌شدت مورد توجه و حساسیت مسئولان فدراسیون فوتبال قرار گرفته و طبق اعلام یکی از ارکان داوری فدراسیون با تقاضای کمیته داوران به احتمال زیاد سپاهانی‌ها مجبور خواهند شد که روزهای آینده در یکی از ارکان قضایی فدراسیون ازجمله کمیته اخلاق پاسخگوی برخی ابهامات مطرح‌شده در این بیانیه باشند.

 * نویسنده :  محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق،روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار