• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

نامه ۸۰ عضو کنگره آمریکا به «پامپئو» درباره بیروت

۸۰ عضو کنگره آمریکا در یادداشتی به وزیر خارجه این کشور خواستار حمایت بیشتر از لبنان برای مقابله با پیامدهای انفجار بندر بیروت شدند.

  به گزارش «فرهیختگان»، طرف‌های مربوطه در لبنان از متن یادداشتی که بیش از هشتاد عضو کنگره آمریکا- از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات- به وزیر خارجه این کشور «مایک پامپئو» تحویل داده بودند، مطلع شدند.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، در این یادداشت از آنچه سیاست آمریکا برای تقویت روابط با لبنان خوانده شده، به علاوه کمک فوری پانزده میلیون دلاری واشنگتن از لبنان، اعلام حمایت شده است.

امضاکنندگان یادداشت مذکور با توجه به وضعیت نامناسب لبنان در زمینه اقتصادی و بهداشت، خواستار ارائه کمک‌های انسانی بیشتر به این کشور از جمله کمک‌های پزشکی برای درمان مجروحان انفجار بیروت شده‌اند.

در این یادداشت آمده، با توجه به خسارت‌های بسیار وارد شده به بندر بیروت و از بین رفتن ذخایر گندم و حبوبات، تعهد آمریکا به کمک به ملت لبنان می‌تواند به جبران این خسارت‌ها و حمایت از ثبات لبنان کمک کند.

در پایان یادداشت مذکور تأکید شده دولت آمریکا برای کمک‌های انسانی بیشتر و مشارکت فعال بین‌المللی در این زمینه برای مقابله با پیامدهای انفجار بیروت تلاش می‌کند./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰