• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کاستا در گفت وگو با مارکا: اسپانیا را انتخاب کردم تا بازی کنم

در اتلتیکو می‌مانم و می‌درخشم

در یک وضعیت خوب؛ آرامش حاکم است و ما برای درخشش در فصل آینده بمب انگیزه هستیم. من در اتلتیکومادرید می‌مانم و در فصل آینده می‌درخشم. یک تیم خوب که البته چند خبر خوش هم در انتظارش است. قرار شده بازیکنان خوبی خریداری شوند

  به گزارش «فرهیختگان»، ستاره 31 ساله تیم فوتبال باشگاه اتلتیکومادرید اسپانیا در مصاحبه با نشریه اسپانیایی از آخرین وضعیت خود در فوتبال حرفه‎ای گفت و تاکید کرد به ‏عنوان یک مهاجم از ابتدا برای خود هدف‌‌هایی داشته و اکنون به بیشتر آنها رسیده و به همین دلیل در اتلتیکومادرید می‌ماند و هیچ برنامه مشخصی برای ترک خانه محبوب خود ندارد. متن مصاحبه مارکا با دیگو کاستا را بخوانید.

هنوز هم حواشی ناشی از انتقال تو به اسپانیا و تغییر ملیت وجود دارد!

به نظر من از همان ابتدا هم چیزی وجود نداشت، مشکلی در کار نبود، یک نبرد رسانه‎ای بود بین برزیلی‌‌ها و اسپانیایی‌‌ها و این برای من اهمیتی نداشت. این وسط چند روزنامه پرتغالی هم مطالبی توهین‏آمیز و کاملا نژادپرستانه نوشتند که باز هم هیچ اهمیتی برای من نداشت جز آنکه اگر توهینی به مردم برزیل شده بود باید حتما واکنش نشان می‌دادم. من هرگز به کشور برزیل پشت نکرده‎ام و اکنون هم اگر از من سوال شود، می‌گویم عاشق برزیل هستم. ماجرای من، ماجرای فوتبال بود و تغییر ملیت ندادم که اکنون همه برزیل با من مشکل دارند. این دنیای فوتبال حرفه‏ای و خشن است و شوخی ندارد. من هم شوخی نداشتم و ندارم. باید بازی می‌کردم، دوست نداشتم برای همه عمر از روی نیمکت بازی‌‌های تیم ملی برزیل را تماشا کنم و یا حتی درعین شایستگی به تیم ملی دعوت نشوم.

آیا واقعا این شایستگی را به‏ طور کامل داشتید و دعوت نشدید؟

بله، معلوم است که شایسته دعوت بودم و خیلی واضح بود که سرمربی وقت تیم با من مشکل داشت. من نمی‌توانستم ساکت بمانم، مردم این بی‌عدالتی را نمی‌دیدند ولی این را که من می‌خواهم بازی کنم، سوژه رسانه‌‌ها شد. معلوم است که من می‌خواستم بازی کنم و اسپانیا این میدان را به من هدیه داد.

بعد‌ها همین مشکل را با تیم ملی اسپانیا هم داشتی!

به‏ هیچ‏ عنوان، اگر به تیم ملی اسپانیا در مقطعی خاص دعوت نشدم، کاملا منطقی بود. من وارد یک مبارزه شدم و شکست خوردم. طبیعی بود که به تیم ملی دعوت نشوم. این دیگر بی‌عدالتی نبود، من مستحق بازی در تیم ملی اسپانیا نبودم و بازیکن بهتری نسبت به من به تیم ملی دعوت شده بود؛ این در فوتبال حرفه‎ای طبیعی است. اما اتفاقی که در تیم ملی فوتبال برزیل رخ داد، هرگز طبیعی نبود.

اتلتیکومادرید اکنون در چه وضعیتی است؟

در یک وضعیت خوب؛ آرامش حاکم است و ما برای درخشش در فصل آینده بمب انگیزه هستیم. من در اتلتیکومادرید می‌مانم و در فصل آینده می‌درخشم. یک تیم خوب که البته چند خبر خوش هم در انتظارش است. قرار شده بازیکنان خوبی خریداری شوند و این حس خوب رقابت سالم برای ماندن در ترکیب ثابت تیم را به من و همبازی‌هایم القا می‌کند.

 * مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار