• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
ژاوی در گفت‌و‌گو با اسپورت‌کاتالونیا:

بارسلونا قهرمان فصل آینده است

از دید من بارسلونا بدون‌تردید قهرمان فصل آینده است، چند خرید خیلی مهم در راه است و من درکنار سایر سفرای بارسلونا استعدادیابی خوبی در این مدت انجام داده‌ایم و امیدواریم تیم اصلی از سوی تیم زیر 23 سال به خوبی تغذیه شود.

  به گزارش «فرهیختگان»، ستاره سال‌های نه‌چندان دور تیم فوتبال باشگاه بارسلونای اسپانیا و سرمربی فعلی السد قطر تردید ندارد که بارسلونا قهرمان فصل آینده است و در سال بعد هیچ رقیب جدی‌ای برای این تیم بزرگ متصور نیست. متن اظهارات ژاوی در مصاحبه با اسپورت‌کاتالونیا را بخوانید.

      ژاوی هنوز هم برای هواداران بارسلونا یک اسطوره است.

این لطف هواداران است و من خود را یکی از صدها بازیکن تاریخ بارسلونا می‌دانم. من در زمان خود سعی کردم بهترین خودم باشم و در خدمت تیم بهترین کار گروهی را ارائه بدهم. ما در زمانی بازی کردیم که اصطلاحاتی مانند تیکی تاکا، کهکشان، مریخی‌ها و... خلق شد و شاید تا مدت‌ها دیگر چنین نسلی در دنیای فوتبال تکرار نشود. من عاشق هواداران هستم و اگر حمایت آنها نبود هرگز موفق نمی‌شدیم.

اکنون چه پیش‌بینی‌ای درباره بارسلونا دارید؟

از دید من بارسلونا بدون‌تردید قهرمان فصل آینده است، چند خرید خیلی مهم در راه است و من درکنار سایر سفرای بارسلونا استعدادیابی خوبی در این مدت انجام داده‌ایم و امیدواریم تیم اصلی از سوی تیم زیر 23 سال به خوبی تغذیه شود. مشکلات مالی اکنون برای همه تیم‌ها وجود دارد و رئال‌مادرید هم به‌شدت دچار مشکلات مالی شده اما تیمی که شخصیت قهرمانی دارد، هرگز میدان را خالی نمی‌کند.

از تیم السد چه خبر؟

تمرین‌ها به خوبی درحال پیگیری است، قرارداد من روشن و مشخص است و البته باشگاه به من لطف داشته و اجازه دارم با آزادی کامل با باشگاه بارسلونا همکاری کنم و این همکاری به سود خود باشگاه السد نیز هست. همکاری خوبی بین دو کشور وجود دارد و مذاکرات من باعث شده بین دو فدراسیون فوتبال هم اتفاقات خوب تجاری و فرهنگی رخ بدهد. ما کارگاه‌های مشترک مربیگری بین دو باشگاه السد و بارسلونا داشته‌ایم و هردو طرف از این فرآیند سود می‌برند.

آیا موضوع مربیگری شما در بارسلونا کاملا منتفی است؟

برای فصل آینده کاملا منتفی است و من به‌عنوان یک پیمانکار و البته یک عضو از خانواده بزرگ بارسلونا فارغ از اینکه مربی آینده تیم چه کسی باشد، تمام تلاشم را خواهم کرد تا بهترین اتفاقات برای تیم رخ بدهد. این برای من اهمیت دارد که بارسلونا به آنچه استحقاقش را دارد، دست پیدا کند و در فصل آینده با همین مسیری که در پیش گرفته‌ایم بدون‌تردید قهرمان خواهیم شد. بارسلونا بهترین تیم اروپا است و به‌زودی با قدرت در فراز فوتبال اسپانیا و اروپا خواهد ایستاد.

 *  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار