• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رئیس هیات‌مدیره نفت‌آبادان در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: اخراج آل‌کثیر ربطی به پرسپولیس نداشت

از این به بعد اسکوچیچ می‌داند و فیفا

تیم‌های نفتی مثل استقلال و پرسپولیس جذابیتی برای واگذاری ندارند

به فیفا شکایت کردیم و حکم گرفتیم و پس از آن شماره حساب اعلام کردیم تا او غرامت را به‌حساب باشگاه بریزد. مکلف است حکم را ظرف 45 روز اجرا کند. دیگر خبر ندارم به‌حکم شکایت کرده یا نه! از این به‌بعد خودش می‌داند و فیفا. حتما فیفا تاکنون مراتب را به او اعلام کرده است.

از این به بعد اسکوچیچ می‌داند و فیفا
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان فصلی پرفراز و نشیب و پر از اتفاقات ریز و درشت داشت. از جدایی مرموز اسکوچیچ و قهرهای پیاپی بازیکنان و مشکلات مالی گرفته تا گروه‌گروه بازیکن کرونایی که اجازه نداد این تیم فصل آماده‌سازی مجدد لیگ را به‌خوبی سپری کند. با وجود همه این مشکلات حتی مشکلات مالی و اثرات منفی آن هم نتوانست صدای مسئولان این باشگاه را دربیاورد، ولی بعد از بازی اخیر، شرایط فرق کرد و به‌نظر می‌رسد فریادی بلند از سر همه اتفاقات فصل سخت جاری رئیس هیات‌مدیره این باشگاه را وادار به گفت‌وگو کرد. صنعت نفت درحالی‌که هنوز روی کاغذ شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را داشت با تساوی مقابل تیم شهرخودرو درهفته بیست‌وهفتم لیگ برتر دیگر امیدی ندارد و باید از این پس برای حفظ جایگاهش تلاش کند. در این بازی علاوه‌بر اینکه تیم صنعت نفت این شانس را از دست داد، حواشی بسیار دیگری نیز وجود داشت. از اشتباهات داوری تا انتقال بهنام سراج به بیمارستان گرفته تا هزار مورد کوچک و بزرگ دیگر. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با حسن نصراصفهانی درباره اتفاقات اخیر را در ادامه می‌خوانید.

از وضعیت بهنام سراج چه خبر؟

آزمایش‌هایی از او گرفتند و خدا را شکر مرخص شد. پزشکان معتقدند فشار مسابقات بخشی از آنزیم‌هایش را به‌هم‌ریخته بود و باید شرایط به‌حالت عادی درمی‌آمد. فشار عصبی در این بازی به‌حدی بود که سراج را با آمبولانس به بیمارستان فرستادند. در بیمارستان تشخیص دادند حال عمومی او خوب نیست و به سی‌سی‌یو منتقل شد تا تحت‌آزمایش‌های مربوطه قرار بگیرد. امیدوارم او را سرحال در تمرینات ببینیم.

گویا از داور بازی شکایت کردید؟

در جریان بازی اتفاقاتی رخ داد که همه تیم و مسئولان باشگاه را تحت‌فشار قرارداد. در پنج‌صحنه از بازی مقابل شهرخودرو سوت‌هایی زده شد که تیم ما را نابود کرد. از این‌رو فیلم‌ها و مدارکی آماده کردیم و خواهان رسیدگی به این مسائل هستیم. نمی‌خواهیم از کنار این همه اشتباه به‌راحتی عبور کنیم. از این‌رو سعی خود را خواهیم کرد با مدارکی که داریم نسبت به موضوع اعتراض کنیم. نمی‌خواهم داور را قضاوت کنم، ولی نمی‌دانم چرا همه اشتباهات علیه تیم ما بوده است. در کنفرانس خبری بعد از بازی مربی تیم ما همه چیز را گفت. این اتفاقات رخ داده است و به هردلیلی که بوده ما دیگر نمی‌توانیم کاری کنیم و سه امتیاز از دست رفت.

فکر می‌کنید در قضاوت این بازی عمدی در کار بوده است؟

من اصلا در این موضوع دخالت نمی‌کنم و داور بازی را قضاوت نخواهم کرد. از این‌رو نمی‌گویم عمدی بوده، ولی این اتفاقات در بازی رخ داده است. در فیلم‌ها مشخص است که داور اشتباهاتی داشته است. ما حتی فیلم‌ها را در اپلیکیشن باشگاه قرار دادیم. گلی که حریف به‌ثمر رسانده با دخالت دست زده شده است. یک گل هم به سود ما نگرفتند. در این صحنه جبیره توپ را از روی سر مهدی رحمتی رد کرد و درون دروازه جای گرفت، ولی گل اعلام نشد. از سوی دیگر دو پنالتی واضح به سود ما گرفته نشد. همه این مدارک وجود دارد و ارائه شده است.

از نظر شما بعد از اینکه امتیاز از دست دادید، شکایت از داور بازی فایده‌ای دارد؟

دیگر این دپارتمان داوری، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است که باید بسته به شکایت بحق تیم ما تصمیم بگیرند. من نمی‌دانم اصلا می‌شود بازی را تکرار کرد یا نه. هیچ قضاوتی ندارم و نمی‌خواهم بگویم اشتباهات داوری عمدی بوده، ولی این اتفاقات افتاده است و تیم ما در این بازی آسیب بزرگی دید. سه امتیاز حساس و مهم را از دست دادیم.

فکر می‌کنید چرا اینقدر قضاوت‌های لیگ برتر پراشتباه و درنتیجه اعتراضات به داوری زیاد شده است؟

اجازه دهید در این موضوع ورود نکنم. بهتر است کارشناسان داوری در این مورد نظر بدهند و داوران و عملکردشان را قضاوت کنند. ما کاری جز اعتراض نداریم. این دو، سه هفته آخر برای تیم‌های بالا و پایین جدل حساس است. ما به این برد احتیاج داشتیم و روی کاغذ می‌توانستیم سهمیه آسیا را کسب کنیم، ولی این اشتباهات باعث شد امیدمان کم شود. امیدارم در بازی باقی‌مانده همه تیم‌ها بازی جوانمردانه را رعایت کنند. هفته‌های حساسی است و کوچک‌ترین حرکتی می‌تواند با ابهاماتی همراه شود. از این‌رو امیدوارم همه نهادهای نظارتی فوتبال و همه برگزار‌کنندگان ازجمله کادر داوری این هفته‌های سخت را به‌سلامتی سپری کنند تا تیم‌ها از لحاظ مسائل جانبی آسیب نبینند.

آل‌کثیر که اخراج شده بود، پس چطور در ترکیب اصلی به میدان رفت؟

موضوع آل‌کثیر بحثی خانوادگی بود. سرمربی تشخیص داد او را لیست 18 نفره بازی هفته قبل دربیاورد. بعد از آن در باشگاه جلسه‌ای تشکیل شد و همه‌چیز ختم به خیر شد. از این‌رو در بازی با شهرخودرو از ابتدا به‌میدان رفت و گل هم زد. ما روی بازیکنان جوان و سرمایه‌های آکادمی باشگاه‌مان حساب باز کردیم. چند بازیکن از آکادمی باشگاه صنعت نفت در بازی با شهرخودرو در ترکیب بودند و در ادامه با چند تعویض دیگر چند بازیکن جوان دیگر را به‌میدان فرستادیم، این یعنی روی آکادمی و سازندگی باشگاه خودمان حساب باز کردیم. امسال همان‌طور که به سراج میدان دادیم و او را مطرح کردیم بازیکنان خوبی از پایه‌ها آوردیم و امیدوارم دیگر تیم‌ها روی سرمایه‌های خود کار کنند و از آنها بهره‌برداری کنند.

برخی می‌گویند پیشنهاد باشگاه پرسپولیس به آل‌کثیر این بازیکن جنجالی را هوایی کرده و به همین دلیل مورد غضب سراج قرار گرفته بود!

اصلا این موضوع مطرح نبود. اتفاقی درتمرین رخ داد و سرمربی تصمیم گرفت با بازیکنش برخورد انضباطی کند. هیچ موضوع دیگری مطرح نبود و خواهش می‌کنم بحث را به‌حاشیه نبرید.

پرونده شکایت از اسکوچیچ به‌کجا کشید؟

به فیفا شکایت کردیم و حکم گرفتیم و پس از آن شماره حساب اعلام کردیم تا او غرامت را به‌حساب باشگاه بریزد. مکلف است حکم را ظرف 45 روز اجرا کند. دیگر خبر ندارم به‌حکم شکایت کرده یا نه! از این به‌بعد خودش می‌داند و فیفا. حتما فیفا تاکنون مراتب را به او اعلام کرده است.

واگذاری باشگاه صنعت نفت در چه مرحله‌ای است؟

تصمیمی کلان است که وزارت نفت باید بگیرد. وزارت نفت سه تیم پرطرفدار در لیگ برتر فوتبال دارد. باید تصمیم درستی بگیرد. اگر قرار است این تیم‌ها واگذار شوند باید زمینه واگذاری فراهم شود، ما منتظر هستیم در این خصوص تصمیم بگیرند و به ما ابلاغ شود. واگذاری شرایط خاص خود را دارد. باید تمهیداتی برای این واگذاری اندیشیده شود. برای واگذاری باید تیم‌ها را جذاب کنند. وزارت ورزش با راهکارهایی قصد دارد تیم‌های استقلال و پرسپولیس را برای واگذاری جذاب کند، ولی تیمی‌های نفتی که هرچه داشتند از وزارت نفت بود چه جذابیتی دارند. خریدار بیاید چه چیزی را ببرد. پس این تیم باید در دوران‌گذار تقویت شود و کارش جلو برود تا فرآیند واگذاری انجام شود. به‌هرحال ما کاری به این کارها نداریم، چون تصمیم‌گیرنده نیستیم، از این‌رو درتلاشیم مشکلات باشگاه را برطرف کنیم. تاکنون 60 درصد به بازیکنان پرداخت کردیم و درتلاش هستیم تا پایان فصل الباقی را پرداخت کنیم.

 * نویسنده: نیلوفر مژدهی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار