• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر ولایتی در مراسم معارفه معاون بین الملل دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد باید در حوزه علم و فرهنگ موفقیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی کسب کند

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید برای گسترش علم و فرهنگ در عرصه منطقه و بین الملل به ویژه در میان کشورهای اسلامی تلاش کند.

  به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی صبح روز شنبه ۱۱ مرداد در مراسم معارفه بروجردی معاون جدید امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای دفتر هیأت مؤسس و هیأت امنا برگزار شد، با تجلیل از شخصیت و جایگاه مرحوم شیخ‌الاسلام معاون سابق بین الملل، گفت: مرحوم شیخ الاسلام یکی از شخصیت‌های برجسته، ارزشمند، متعهد و انقلابی بود که به خوبی در مسئولیت‌های مختلف نقش آفرینی کرد و اثرات ماندگاری را از خود بر جای گذاشت.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مرحوم شیخ الاسلام نقش اساسی در شکل گیری دیپلماسی انقلابی داشت و خوشبختانه به واسطه حضور وی و افرادی همچون مهندس شیخ عطار، بروجردی و ... ترکیب منسجم، کارآمد و مؤمن در وزارت خارجه شکل گرفت.

وی با اشاره به حضور بروجردی در مسئولیت جدید به عنوان معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایشان از سال های دور در بخش های مختلف از جمله وزارت امور خارجه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و ... فعالیت های چشمگیری داشته است و با تجربیات ارزنده به ویژه در حوزه سیاست خارجی در مسئولیت جدید نیز می تواند شرایط رو به رشدی را برای فعالیت‌های منطقه ای و بین المللی دانشگاه فراهم کند که امیدوارم این امر به خوبی محقق شود.

دکتر ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پدیده های منحصر به فرد است که در جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد، گفت: این دانشگاه با ظرفیت هایی که در اختیار دارد، می تواند کارهای اساسی در کشور و منطقه انجام دهد. انتظاری که از دانشگاه آزاد اسلامی داریم این است که این دانشگاه در گسترش علم و فرهنگ به صورت فرامرزی در بین کشورهای اسلامی تلاش کند.

وی گفت: دکتر طهرانچی و مدیران و همکاران دانشگاه اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند و از خداوند می خواهیم توفیقات بیشتری عنایت کند.

دکتر ولایتی تصریح کرد: ما در کشور دانشگاه های متعددی داریم که در آنها افراد برجسته ای رشد یافته اند، اما تأثیرگذاری جهانی در حرکت علمی باید به دست بیاید، اما انتظاری که از دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد این که بتواند در حوزه علم و فرهنگ موفقیت های بین المللی داشته باشد.

وی، فعالیت های بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی را در جذب دانشجو، اساتید و نخبگان به داخل کشور و همچنین ایجاد زیر ساخت های دانشگاه در کشورهای مختلف برای فعالیت های آموزشی در جامعه میزبان را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که شاهد رشد کمی و کیفی فعالیت‌ها در این خصوص باشیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار