• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون وزیر علوم:

بیشتر از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها قابل استفاده نیست!

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طبق اعلام قبلی به دانشگاه ها قرار است حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت معمول خوابگاه ها در نیم سال تحصیلی مهر ۹۹ استفاده شود؛ اما می دانیم که میزان واقعی ظرفیت خوابگاهی قابل استفاده کمتر از ۵۰ درصد خواهد بود.

  به گزارش «فرهیختگان»، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگویی با بیان اینکه برای واحدهای عملی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی دانشجویان، خدمات خوابگاه و تغذیه در ترم مهر ۹۹ در دانشگاه ها ارائه‌ خواهد شد،  اظهارداشت: از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور خواسته شده که ظرفیت های قابل استفاده خوابگاهی خود در ترم آینده را مشخص و اعلام کنند تا ببینیم که چند درصد از ظرفیت خوابگاهی به صورت واقعی قابل استفاده خواهد بود.

وی گفت: طبق اعلام قبلی به دانشگاه ها قرار است حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت معمول خوابگاه ها در نیم سال تحصیلی مهر ۹۹ استفاده شود؛ اما می دانیم که در واقعیت در بسیاری از دانشگاه ها استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه ها قابل تحقق نیست؛ به این معنی که میزان واقعی ظرفیت خوابگاهی قابل استفاده در ترم مهر ۹۹ کمتر از ۵۰ درصد خواهد بود. 

*در بسیاری از دانشگاه ها ظرفیت واقعی خوابگاهی قابل استفاده کمتر از ۵۰ درصد است 

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: با این حال فعلا عدد ۵۰ درصد به عنوان معیار اولیه کار خوابگاه ها در دانشگاه ها در ترم بعد خواهد بود تا ببینیم چه تعداد دانشجو را می توانیم در خوابگاه ها اسکان دهیم و برای اسکان این تعداد دانشجو چه زمان بندی باید اعمال شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: خدمات خوابگاه و تغذیه هم برای گذراندن واحدهای عملی دانشجویان و هم برای انجام پایان نامه های تحصیلات تکمیلی ارائه‌ می شود./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار