• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بیلسا در گفت‌و‌گو با سان لندن:

با بارسا مذاکره نکردم، گزینه جدی‌ام لیدز است

هیچ مذاکره‌ای بین من و بارسلونا در جریان نبوده است، پیش از این در حدود 4 سال پیش این مذاکره برقرار بود و البته شرایط من مورد تایید بارسلونا نبود و این مذاکرات کوتاه هم بی‌نتیجه ماند، من اکنون مربی لیدز هستم و از همکاری با این باشگاه خوب انگلیسی بسیار به‌خود افتخار می‌کنم.

با بارسا مذاکره نکردم، گزینه جدی‌ام لیدز است
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، سرمربی تیم فوتبال باشگاه لیدز یونایتد انگلیس بر این نکته تاکید کرد که مذاکره‌ای بین او و باشگاه بارسلونا وجود نداشته و اگر هم قرار بر مذاکره باشد طرف قرارداد بارسلونا است نه مسی! اظهارات بیلسا در گفت‌وگو با سان لندن را بخوانید.

شایعه مذاکره بارسلونا با شما بار دیگر این شبهه را ایجاد کرده که مسی در بارسلونا تصمیم گیرنده است!

هرگز اینگونه نیست، هیچ مذاکره‌ای بین من و بارسلونا در جریان نبوده است، پیش از این در حدود 4 سال پیش این مذاکره برقرار بود و البته شرایط من مورد تایید بارسلونا نبود و این مذاکرات کوتاه هم بی‌نتیجه ماند، من اکنون مربی لیدز هستم و از همکاری با این باشگاه خوب انگلیسی بسیار به‌خود افتخار می‌کنم. مشکلی در کار نیست و قرارداد من دو ساله منعقد شده و تحت شرایطی خاص قابل تمدید است. احتمال تمدید قرارداد من با لیدز زیاد است و فعلا گزینه جدی‌تری نسبت به آن روی میز کار من نیست.

اگر بارسلونا پیشنهاد رسمی بدهد، مشکل بزرگ شما چه خواهد بود؟

هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و وقت برای عارضه‌یابی و مشکل‌تراشی زیاد است، در بارسلونا مشکل بزرگ هر سرمربی مسئولیت سنگینی است که روی دوش او است و هیچ‌کس قرار نیست در مشکلات او سهیم باشد، اصولا مشکل بزرگ در هر باشگاه بزرگی می‌تواند همین باشد، مربیانی که به تیم‌های بزرگ می‌روند چنین دردسرهایی را قبول می‌کنند. من در لیدز این مشکل را ندارم و احساس عمیقی درباره عضویت در یک تیم دارم، تقسیم کارها به‌خوبی صورت گرفته و هیچ اتفاقی از طرف یک فرد رخ نمی‌دهد و همه‌چیز جمعی است.

از فوتبال آرژانتین چه خبر؟

اگر فساد مالی اجازه بدهد، مشکلات فوتبال در بسیاری از کشورها مثل آرژانتین به‌صورت کامل حل خواهد شد. نگران نیستم و می‌دانم که نسل تازه مدیران راه درستی را در پیش گرفته‌اند. امیدوارم بحران پیش‌آمده هر چه زودتر حل شود و تیم ملی آرژانتین بار دیگر خودنمایی کند و اوج بگیرد. بازی‌های تدارکاتی و دوستانه همیشه برای من مهم بوده است و این برای تقویت یک تیم ملی منزوی یک امر حیاتی است.

شما متهم هستید که به‌عنوان یک مدافع همیشه با اندیشه‌های تدافعی تیم را وارد میدان می‌کنید.

موافق نیستم، تیم که نمی‌تواند با اندیشه یک فرد خاص وارد میدان شود؛ تیم، اندیشه تیمی دارد، حاصل کار گروهی است و من به‌تنهایی نمی‌توانم اندیشه این همه بازیکن حرفه‌ای را تغییر بدهم، من مدافع بوده‌ام اما اندیشه تدافعی ندارم، در فوتبال امروز اصولا نمی‌شود اندیشه تدافعی داشت و دوام آورد.

 *  مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار