• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

عادل آذر: با اقدامات دیوان محاسبات بیش از ۷ میلیارد تومان به خزانه واریز شد

رئیس سابق دیوان محاسبات گفت: از سال‌های ۹۵ تا ۹۸ با اقدامات پیشگیرانه ۴۱ میلیارد و ۶۷۱ تومان و ناشی از اقدامات رسیدگی ۷ میلیارد و ۹۵۰میلیارد تومان به خزانه و حساب‌ها واریز شده است.

  به گزارش «فرهیختگان»، عادل آذر رئیس سابق دیوان محاسبات در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید این سازمان، گفت: تدوین یک سندی را در سال 95 آغاز کردیم و طی یک سال با شیوه‌ای که داشتیم آماده کردیم.

وی افزود: این سند از سال 96 تنظیم شد و برای دو دوره بود که بیشتر برای حسابرسی عملکرد بود که باید در کشور مستقر شود که می‌تواند تمام تجربه بشری در مالیه عمومی را در کشور پیاده کند.

رئیس سابق دیوان محاسبات تصریح کرد: این سند در چند سال گذشته اجرا شد و الآن در نسل دوم حسابرسی عملکردی هستیم که امیدواریم به نسل سوم برسیم، معتقدم باید نظام بودجه‌ریزی براساس عملکرد باشد.

آذر تأکید کرد: فناوری اطلاعات نیز باید در خدمت این سند باشد که الآن تفریق بودجه فول الکترونیک است و کاغذی نیست که دولت الکترونیک نیز باید در این راه به این بخش کمک‌ کند که دولت نیز باید همراهی کند.

وی ادامه داد: بانک اطلاعات مدیران را در دیوان ایجاد کردیم و فرآیند مدیران حرفه‌ای را اصلاح کردیم، در حسابرسی مبتنی بر عملکرد از استانداردهای لازم استفاده کردیم.

رئیس سابق دیوان محاسبات با بیان اینکه با ساماندهی فرآیند رسیدگی در دیوان محاسبات از طریق اصلاح آیین‌نامه، رسیدگی و اجرای آن علاوه بر افزایش سرعت رسیدگی در هیئت‌های مستشاری و محکمه تجدیدنظر افزایش صددرصدی تهیه آرای هیئت مستشاری توسط محکمه  تجدیدنظر در سال‌های95 تا 98 را شاهد بودیم، گفت: این کیفیت آرای صادره توسط هیئت مستشاری را نشان می‌دهد.

آذر ادامه داد: تعامل با مجلس افزایش یافته بود و ما گزارشات متعددی در صحن علنی به نمایندگان ارائه شد که 7 مورد علنی و 3 مورد غیرعلنی بود.

وی تأکید کرد: از سال‌های 95 تا 98 با اقدامات پیشگیرانه 41 میلیارد و 671 تومان و ناشی از اقدامات رسیدگی 7 میلیارد و  950میلیارد تومان به خزانه و حساب‌ها واریز شده است، برای پیشرفت کار دیوان محاسبات در سال های آینده باید دولت الکترونیک را بیش از گذشته فعال کرد./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار