• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
عابدزاده دومین گلر موفق لیگ پرتغال شد

به یاد عقاب

سایت «گل پوینت» پرتغال که در زمینه جمع‌آوری آمارها و داده‌های فوتبالی فعال است در پایان فصل اقدام به رده‌بندی گلرهای حاضر در لیگ پرتغال کرده که امیر عابدزاده در این رتبه‌بندی پس از اودیسس ولاچودیموس، دروازه‌بان یونانی بنفیکا در رتبه دوم قرار گرفته و بهترین عملکرد را داشته است.

به یاد عقاب
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، امیر عابدزاده یکی از لژیونرهای موفق ایرانی در رقابت‌های این فصل فوتبال اروپا بود. در میانه‌های فصل 17-2016 راهی ماریتیمو شد اما در دو فصل ابتدایی حضورش فرصت چندانی برای بازی در این تیم پیدا نکرد. عابدزاده در ابتدای فصل پیش به ترکیب اصلی تیمش رسید اما در ادامه به‌دلیل حضور در بازی‌های تیم ملی مدتی غیبت داشت و در ادامه جایگاه ثابتش را از دست داد.
گلر ایرانی ماریتیمو در ابتدای این فصل هم در 5 بازی ابتدایی ذخیره چارلز، دروازه‌بان برزیلی و 26 ساله ماریتیمو بود، اما در ادامه توانست دوباره نظر مثبت سرمربی تیم را جلب کرده و تا پیش از تعطیلات لیگ به‌دلیل کرونا انتخاب نخست ژوزه گومز برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی این تیم بود. وقفه در لیگ باعث شد تا شانس دوباره به چارلز رو کند اما چند نمایش ضعیف از این گلر سبب شد تا دوباره عابدزاده به ترکیب اصلی برگردد. در نخستین مسابقه مقابل بنفیکا عملکردی عالی از خود ارائه کرد و در پایان بازی به‌عنوان بهترین بازیکن زمین نیز انتخاب شد. او در چند بازی بعدی هم عملکرد خوبی داشت و توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد اما در دو هفته پایانی بالاخره مهاجمان حریف موفق به گلزنی شدند تا طلسم گل نخوردن او پس از 4 بازی شکسته شود.

عابدزاده در این فصل مجموعا 25 بازی در لیگ برای ماریتیمو انجام داد که در مجموع 26 گل دریافت کرد و عملکرد قابل‌قبولی از خود ارائه داد. او همچنین با ثبت 10 کلین‌شیت در طول فصل در این زمینه نیز آمار خوبی داشت.

سایت «گل پوینت» پرتغال که در زمینه جمع‌آوری آمارها و داده‌های فوتبالی فعال است در پایان فصل اقدام به رده‌بندی گلرهای حاضر در لیگ پرتغال کرده که امیر عابدزاده در این رتبه‌بندی پس از اودیسس ولاچودیموس، دروازه‌بان یونانی بنفیکا در رتبه دوم قرار گرفته و بهترین عملکرد را داشته است. این سایت در این رده‌بندی ابتدا گل‌های خورده هر دروازه‌بان به‌جز گل‌به‌خودی‌ها را ثبت کرده که گلر ایرانی در این بخش با 22 گل خورده در بین بهترین‌ها قرار دارد. در ادامه با بررسی تمامی مسابقات و ضرباتی که به سوی دروازه آنها زده شده است، میانگین تعداد گلی که هر دروازه‌بان باید دریافت می‌کرده ولی درنهایت موفق به مهار توپ شده را محاسبه کرده است. در این بخش میانگین گل‌های خورده عابدزاده باید 26.3 می‌بود که او رکورد بهتری در این زمینه دارد. درنهایت با محاسبه مهارهای موفق و واکنش‌هایی که هر گلر داشته درصد موفقیت آنها در گل نخوردن محاسبه شده است که این درصد برای عابدزاده16.4 است که او را در رده دوم قرار داده است.

دروازه‌بان ملی‌پوش ماریتیمو در این فصل تنها در دیدار برابر آوس یک گل‌به‌خودی به نامش ثبت شد و کمتر اشتباه تاثیرگذاری در بازی داشته است. تیم او در برهه‌ای از فصل حتی خطر سقوط به دسته پایین‌تر را نیز احساس می‌کرد، اما درخشش عابدزاده در هفته‌های اخیر که همه را یاد روزهای خوب پدرش انداخت باعث شد تا آنها از منطقه سقوط فاصله گرفته و درنهایت فصل را در رده یازدهم جدول به پایان برسانند. این گلر 27 ساله تا پایان فصل آینده با ماریتیمو قرارداد دارد و اگر این تیم می‌خواهد به راحتی او را از دست ندهد باید هر چه زودتر به فکر تمدید قراردادش باشد.

 * فرهیختگان:

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار