• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رائول در گفت‌و‌گو با مارکا:

روز خداحافظی تلخ‌ترین روز زندگی من بود

روز عجیبی بود و من به‌سختی توانستم جلوی اشک‌های خود را بگیرم. روز خداحافظی تلخ‌ترین روز زندگی من بود و هنوز هم دوست ندارم چندان به آن روز تلخ فکر کنم.

روز خداحافظی تلخ‌ترین روز زندگی من بود
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، ستاره پیشین تیم فوتبال باشگاه رئال‌مادرید اسپانیا اعلام کرد نزدیک به 10 سال پیش در چنین روزی برای همیشه با برنابئو خداحافظی کرد تا تلخ‌ترین روز زندگی‌اش رقم بخورد. متن مصاحبه مارکا با رائول را بخوانید.

 از خداحافظی تاریخی شما شروع کنیم، برای همه هواداران رئال‌مادرید روز بدی بود.

قرار بر خداحافظی نبود، باشگاه با من رفتار درستی نداشت و هنوز هم بابت اتفاقاتی که رخ داد کسی از من عذرخواهی نکرده است، من منتظر عذرخواهی باشگاه نیستم چراکه مخاطب خود را هواداران رئال‌مادرید می‌دانم، همان کسانی که در آن روز برای نزدیک به یک‌ساعت ایستاده مرا تشویق کردند و من شرمنده شده بودم. روز عجیبی بود و من به‌سختی توانستم جلوی اشک‌های خود را بگیرم. روز خداحافظی تلخ‌ترین روز زندگی من بود و هنوز هم دوست ندارم چندان به آن روز تلخ فکر کنم.

 می‌شود این‌طور برداشت کرد که شما به اجبار از برنابئو خداحافظی کردید و رفتید؟

شاید بتوانیم این‌طور بگوییم، بله به‌اجبار اما کسی که مرا به این خداحافظی مجبور کرد، به‌راحتی می‌تواند خودش را تبرئه کند، در آن زمان من مورد غضب جدی تیم‌ملی بودم، آراگونس من را به تیم‌ملی دعوت نمی‌کرد و فدراسیون فوتبال اسپانیا هم گویا از اینکه من در کنار تیم‌ملی نیستم خوشحال بود، رفتار آنها با من اصلا جالب نبود، می‌توانستند محترمانه‌تر با بازیکنی که همه زندگی خودش را وقف فوتبال اسپانیا کرده، رفتار کنند. باشگاه رئال‌مادرید هم به تبعیت از فدراسیون فوتبال این بی‌احترامی را تکمیل کرد.

 دل‌بوسکه اما بارها درباره شما حرف زده و خود را برادر بزرگ شما می‌داند.

احترام زیادی برای او قائل هستم، یک مربی و یک مرد بزرگ، من مشکلی با کسی ندارم، اصولا مشکل فوتبال اسپانیا هم یک فرد خاص نیست، یک جریان مسموم است که هربار فوتبال را رها می‌کند، فوتبال اسپانیا هم اوج می‌گیرد و پیشرفت می‌کند. اما هر از چند گاهی این فرآیند زنده شده و فوتبال اسپانیا دوباره متضرر می‌شود. درست در سالی که من کنار رفتم، اسپانیا به قهرمانی رسید و این تعبیر که قهرمانی اسپانیا در غیبت من شکل گرفته است، نهایت بی‌انصافی بود.

  رئال‌مادرید را در این روزها چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اوضاع با زیدان خوب است و بهترین‌ها را برای او و تیمش آرزو دارم، رئال‌مادرید همیشه خانه من است و هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد. من اکنون سفیر لالیگا هستم و البته سفیر رئال‌مادرید در آسیا و آمریکا، بنابراین همچنان خود را عضوی از خانواده بزرگ مادریدیسمو می‌دانم.

 *  مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار