• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

پیگیری قانونی تهدید هواپیمای مسافری ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی در مجامع بین المللی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بابت تهدید هواپیمای ایرباس ماهان از سوی جنگنده های آمریکایی در آسمان سوریه، سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری قانونی انجام می دهد.

پیگیری قانونی تهدید هواپیمای مسافری ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی در مجامع بین المللی
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، رضا جعفرزاده در گفت و گویی اظهار داشت: به دنبال تهدید نظامی ایرباس مسافری ماهان از سوی جنگنده های آمریکایی، سازمان هواپیمایی کشوری ایران این موضوع را در مجامع بین المللی پیگیری قانونی می کند.

وی افزود: همچنین تا دقایقی دیگر اطلاعیه ای در این باره از سوی سامان هواپیمایی کشوری درباره تهدید پرواز مسافری تهران-بیروت منتشر می شود.

به گزارش فارس ساعات پایانی روز گذشته ایرباس 310 ماهان در مسیر تهران- بیروت در آسمان دمشق با تهدید 2 فروند جنگنده آمریکایی مواجه شد. 

جنگنده های آمریکایی F-15 se ابتدا از بالا و زیر هواپیمای مسافری ماهان به این هواپیما نزدیک می شوند مکالماتی بین خلبان ایرباس مسافری و جنگنده انجام می شود. با تغییر زاویه جنگنده، خلبان بلافاصله کاهش ارتفاع می دهد.

از آن منظر که هواپیما در آن لحظه در تثبیت ارتفاع بوده است برخی مسافران کمربند ایمنی صندلی خود رو باز کرده بودند که کاهش سریع ارتفاع موجب می شود به دلیل برخورد با جدار کناری یا سقف دچار صدمه شوند. 

خلبان این پرواز پس از تهدید این جنگنده های آمریکایی با کاهش ارتفاع به سمت فرودگاه بیروت حرکت می‌کند و به سلامت در فرودگاه بیروت هواپیما به زمین می نشیند. 

چند تن از مسافران مصدوم این پرواز با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و حال بقیه مسافران خوب بوده است. 

این هواپیما پس از تخلیه مسافران خود در فرودگاه بیروت سوخت گیری کرده و به سمت ایران حرکت کرد. 

ایرباس 310 ماهان در ساعت 2:45 امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار