• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
شکست پروژه حضور رانگنیک در روسونری

میلان با پیولی به‌سوی خوشبختی

برخی رسانه‌‌ها نتایج اخیر میلان و پیروزی‌‌های پیاپی آنها را در این تصمیم بی‌تاثیر نمی‌دانند اما به نوشته اسکای اسپورت، لایپزیگ و کمپانی ردبول که ‌بخشی از سهام باشگاه را در اختیار دارد، تلاش زیادی انجام دادند تا رانگنیک را برای تمدید 2 ساله قراردادش متقاعد کنند.

میلان با پیولی به‌سوی خوشبختی
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، درحالی‌که هواداران میلان منتظر حضور رالف رانگنیک، سرمربی سابق لایپزیگ روی نیمکت روسونری در فصل آینده بودند اما میلانی‌‌ها درنهایت تصمیم گرفتند قرارداد استفانو پیولی را تمدید کنند تا او دو سال دیگر هدایت این تیم را برعهده داشته باشد. در هفته‌‌های اخیر اخبار زیادی مبنی‎بر قطعی شدن حضور رانگنیک در میلان شنیده می‌شد. رسانه‌‌های آلمانی این انتقال را تمام‌شده می‌دانستند و در نشریه بیلد و کیکر معتقد بودند پیش‎قرارداد بین دوطرف امضا شده و تنها اعلام رسمی آن مانده که قرار است پس از پایان مسابقات این فصل سری A انجام شود. حالا با اعلام رسمی میلان، پیولی دو سال دیگر در این باشگاه می‌ماند و ظاهرا رانگنیک نیز قرار است همچنان در پست مدیر ورزشی و توسعه باشگاه لایپزیگ به فعالیت ادامه دهد.

    مخالفت زلاتان

برخی رسانه‌‌ها نتایج اخیر میلان و پیروزی‌‌های پیاپی آنها را در این تصمیم بی‌تاثیر نمی‌دانند اما به نوشته اسکای‎اسپورت، لایپزیگ و کمپانی ردبول که ‌بخشی از سهام باشگاه را در اختیار دارد، تلاش زیادی انجام دادند تا رانگنیک را برای تمدید 2 ساله قراردادش متقاعد کنند. میلانی‌‌ها همچنین باید مبلغ 7 میلیون یورو برای آزادسازی مربی آلمانی به لایپزیگ پرداخت می‌کردند اما گفته می‌شود پس از تاخیر در پرداخت این مبلغ و تردیدی که آنها برای تغییر سرمربی خود داشتند، لایپزیگ نیز توانست رانگنیک را برای ماندن در این باشگاه متقاعد کند و او که قرار بود در اتفاقی جالب و کم‎سابقه هر دو پست سرمربی و مدیر ورزشی میلان را در اختیار داشته باشد، از این جابه‌جایی صرف‎نظر کرد.

پیولی و میلان در هفته‌‌های اخیر نتایج درخشانی کسب کرده‌اند و ادامه این روند آنها را به کسب سهمیه لیگ اروپا امیدوار کرده است. همچنین حمایت ستاره‌‌هایی چون جیان‌لوئیجی دوناروما، آلسیو رومانیولی، تئو هرناندز، زلاتان ابراهیموویچ و آنته ربیچ از سرمربی کنونی باعث شد مدیران باشگاه در شرایط دشواری برای تصمیم‌گیری قرار گیرند و درنهایت به این جمع‌بندی رسیدند که ادامه حضور پیولی بیشتر به سود باشگاه خواهد بود. از سوی دیگر سنگ‎اندازی‌‌های باشگاه آلمانی نیز باعث شده بود انتقال رانگنیک دشوارتر از حد معمول شود و درنهایت ایوان گازیدیس، مدیر باشگاه قرارداد جدیدی را پیش‎روی پیولی گذاشت تا درراستای منافع باشگاه و همچنین جلب رضایت بازیکنان مهم تیمش عمل کند.

در این شرایط به نظر می‌رسد زلاتان نیز راضی به تمدید قراردادش با روسونری شود، اتفاقی که با آمدن رانگنیک بعید به نظر می‌رسید و این ستاره سوئدی و 38 ساله تصمیم داشت در پایان فصل این باشگاه را ترک  کرده و به تیم هامربی کشورش که به‎تازگی مالکیت آن را را برعهده گرفته، برگردد. البته در روز‌های اخیر و پس از قطعی شدن صعود لیدزیونایتد به لیگ برتر جزیره، مدیران این باشگاه انگل