• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
اشتباه عجیبی که AFC هم تکرار کرد

پرسپولیس روی کاغذ با یک امتیاز قهرمان نمی‌شود

فولاد با پیروزی در اهواز ۴۲ امتیازی شده و ۱۸ امتیاز دست نخورده دیگر خواهد داشت که این موضوع بدان معناست در صورتی که پرسپولیس از سد مسجدسلیمان نگذشته و با این تیم مساوی کند نمی‌تواند به‌صورت قطعی روی کاغذ قهرمانی‌اش را مسجل کرده و جشن بگیرد.

پرسپولیس روی کاغذ با یک امتیاز قهرمان نمی‌شود
0.00

 به گزارش «فرهیختگان»، رقابت‌های هفته بیست‌وششم لیگ برتر پنجشنبه آینده با برگزاری هفت دیدار درحالی پیگیری خواهد شد که این امکان وجود دارد با نتایجی که رقم خواهد خورد قهرمانی پرسپولیس تا قبل از دیدار این تیم که جمعه شب مقابل نفت مسجدسلیمان برگزار می‌شود، قطعی شود. با این حال یک نکته عجیب وجود دارد؛ طی روزهای اخیر در فضای مجازی و حتی رسانه‌ها این‌طور عنوان شده که پرسپولیس بعد از شکست فولاد، برای قطعی کردن قهرمانی تنها به یک تساوی نیاز دارد و بازی‌های بعدش تشریفاتی خواهند بود. این درحالی است که اگر فولاد خوزستان موفق شود در اهواز از سد ذوب‌آهن گذشته و این تیم را شکست دهد با ۲۴ بازی ۴۲ امتیازی شده و حداقل همچنان روی کاغذ این شانس را برای قهرمانی خواهد داشت چراکه اگر بر فرض فولاد تمام مسابقاتش(دو بازی عقب‌افتاده + پنج بازی باقی‌مانده) را با پیروزی پشت سر بگذارد و پرسپولیس هم تنها یک تساوی در مسابقات بعدی کسب کند، هر دو تیم هم‌امتیاز خواهند شد و طبق قوانین آیین‌نامه لیگ برتر در صورت مساوی شدن امتیازات دو تیم تفاضل‌گل، قهرمان را مشخص خواهد کرد.

بنابراین فولاد با پیروزی در اهواز ۴۲ امتیازی شده و ۱۸ امتیاز دست نخورده دیگر خواهد داشت که این موضوع بدان معناست در صورتی که پرسپولیس از سد مسجدسلیمان نگذشته و با این تیم مساوی کند نمی‌تواند به‌صورت قطعی روی کاغذ قهرمانی‌اش را مسجل کرده و جشن بگیرد، هرچند این پیش‌بینی بسیار بدبینانه است و تقریبا تمام اهالی فوتبال منتظر قطعی شدن چهارمین قهرمانی پیاپی قرمزها هستند. عجیب اینکه دیروز حتی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در خبری اشتباه اعلام کرد که پرسپولیس تنها یک امتیاز با قهرمانی فاصله دارد!

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار