• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری نظرسنجی یک موسسه آمریکایی نشان از نارضایتی 87 درصد آمریکایی‌ها از اوضاع کشورشان دارد

آمریکا زیر نمودار

براساس یک نظرسنجی، 87 درصد از مردم آمریکا گفته‌اند از اوضاع کلی کشور رضایت ندارند. علاوه‌بر این 71 درصد از مردم از وضعیت این روزهای آمریکا عصبانی هستند. نیمی از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، آینده را تیره و تاریک می‌بینند و معتقدند وضعیت زندگی نسل بعدی، بدتر از امروزشان خواهد بود.

 به گزارش «فرهیختگان»، موسسه آمریکایی افکار‌سنجی پیو، در ماه ژوئن (خرداد- تیر) یک نظرسنجی با هدف شناخت نگاه آمریکایی‌ها نسبت به شرایط کشور و انتخابات ریاست‌جمهوری آینده انجام داده است. این موسسه دیدگاه چهار هزار و 708 آمریکایی براساس جنسیت، نژاد، قومیت، وابستگی به حزب، تحصیلات و سایر گروه‌ها را ارزیابی کرده است. براساس این نظرسنجی، 87 درصد از مردم آمریکا گفته‌اند از اوضاع کلی کشور رضایت ندارند. علاوه‌بر این 71 درصد از مردم از وضعیت این روزهای آمریکا عصبانی هستند. نیمی از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، آینده را تیره و تاریک می‌بینند و معتقدند وضعیت زندگی نسل بعدی، بدتر از امروزشان خواهد بود.

براساس آنچه این موسسه نوشته است آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان کاملا ناراضی هستند. این کشور در ماه‌های اخیر با ویروس کرونا، رکود اقتصادی و اعتراض به خشونت پلیس و عدالت نژادی دست‌وپنجه نرم کرده و این شرایط باعث شده میزان رضایت مردم از نحوه اداره کشور از 31 درصد در ماه آوریل به 12درصد کاهش پیدا کند. درچنین