• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فرزاد آشوبی:

تحول پرسپولیس با فلسفه خاص یحیی

پس از رفتن کالدرون کادری به پرسپولیس اضافه شد که مهم‌ترین آیتمش این بود که از بدنه همین فوتبال بودند، به زیر و بم‌های فوتبال و پرسپولیس آگاه بودند، مجموع این موارد باعث شد گل‌محمدی بتواند فلسفه خاص خودش را در تیمش پیاده کرده و تیمی متحول‌شده را در بازی‌ها شاهد باشیم.

تحول پرسپولیس با فلسفه خاص یحیی
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، فرزاد آشوبی،کارشناس فوتبال طی یادداشتی در روزنامه «فرهیختگان» نوشت: بزرگ‌ترین تفاوتی که تیم کالدرون با تیم گل‌محمدی داشت بیگانگی سرمربی آرژانتینی با فوتبال ایران بود. درواقع زمان زیادی گذشت تا این مربی با حال و هوای فوتبال ما آشنا شود و زمان زیادی را به همین خاطر از دست داد. هرچند بازی‌های پرسپولیس در زمان اوج این مربی هم انتظارات من را برآورده نکرد و پرسپولیس آن قدرت و کیفیتی را که من درنظر داشتم از خودش به نمایش نگذاشت ولی کالدرون در روزهای پایانی نیم‌فصل اول توانست نتایج خوبی با پرسپولیس کسب کند و کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل هم نمونه مشخصی برای اثبات این حرف من است.

پس از رفتن کالدرون کادری به پرسپولیس اضافه شد که مهم‌ترین آیتمش این بود که از بدنه همین فوتبال بودند، به زیر و بم‌های فوتبال و پرسپولیس آگاه بودند، حتی بازیکنان پرسپولیس به دیدگاه و تفکرات این مربی اشراف داشتند و مجموع این موارد باعث شد گل‌محمدی بتواند فلسفه خاص خودش را در تیمش پیاده کرده و تیمی متحول‌شده را در بازی‌ها شاهد باشیم.

البته کادرفنی جدید در بازی‌های آسیایی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند که دلیل اصلی‌اش زمان کمی بود که برای ایجاد تغییرات در تیم دراختیار داشتند و طبق انتظار هرچقدر جلوتر رفتیم شاهد عملکرد بهتری از پرسپولیس و سرمربی‌اش بودیم و دیدیم آنها توانستند در تمام بازی‌هایی که دور رفت واگذار کرده بودند پیروز از زمین خارج شوند. هرچند نباید از انتخاب‌های دقیق و درست مدیران پرسپولیس در دوران پسابرانکو به‌سادگی عبور کنیم. آنها نشان دادند هم انتخاب کالدرون و از آن مهم‌تر انتخاب یحیی گل‌محمدی با نگاه کارشناسی بوده و به همین دلیل سرخ‌ها خیلی از رفتن برانکو متضرر نشدند. هرچند حفظ ثبات تیمی پرسپولیس در چند سال گذشته و تغییرات 3 تا 4 نفری در هر فصل نقل‌وانتقالات یکی دیگر از دلایل موفقیت پرسپولیس بعد از برانکو بود.

اینکه بخواهیم با چند بازی کارنامه چندساله برانکو را با کادرفنی جدید مقایسه کنیم کار درستی نیست و باید برای این موضوع فرصت بیشتری به گل‌محمدی و دستیارانش بدهیم تا هرچه بیشتر می‌گذرد، بتوانیم کیفیت فنی این تیم را مورد بررسی قرار دهیم.

باید به مدیریت مربیان پرسپولیس در زمان قرنطینه روی بازیکنان تیم و همچنین رفتار حرفه‌ای بازیکنان در این دوران که باعث شد آنها بعد از تعطیلات در بهترین شرایط خود قرار داشته باشند نیز اشاره کنیم که باعث شد این دوران کمترین تاثیر را روی آنها و تیم‌شان بگذارد و این اتفاق می‌تواند یکی از دلایل مهم نتیجه‌های اخیر پرسپولیس باشد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار