• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نقش پررنگ مهاجم مالیایی در امتیازگیری استقلال

دیاباته: هنوز تمام نشده‌ام

مهاجم استقلال گفت: بعد از بازی با تراکتورسازی عنوان شد من تمام شده‌ام و آن درخشش میانه فصل یک جرقه و مقطعی بوده و خوشحالم که یک‌بار دیگر با لباس آبی گلزنی کرده و نشان دادم که هنوز تمام نشده‌ام.

دیاباته: هنوز تمام نشده‌ام
0.00

  به گزارش «فرهیختگان»، استقلال در آبادان سه امتیاز شیرین گرفت و یک‌بار دیگر ثابت شد یک شیخ دیاباته سرحال و قبراق می‌تواند زمینه‌ساز پیروزی استقلال مقابل هر حریفی در هر میدانی چه داخل خانه و چه خارج از خانه باشد. مهاجم ۳۲ ساله و قدبلند مالیایی استقلال هرگاه که در زمین مسابقه حضور داشته به‌عنوان چهره‌ای موثر و کارساز با گل‌هایش نه‌تنها شادی را به اردوی آبی‌پوشان و هواداران‌شان آورده بلکه درمجموع امتیازات کسب‌شده استقلال در فصل جاری نیز تاثیر به‌سزایی داشته است. اگرچه شیخ همراه دو مهاجم ۹گله دیگر استقلال یعنی ارسلان مطهری و مهدی قائدی مثلث هجومی آبی‌پوشان را تشکیل داده و درحال حاضر خود را به‌عنوان یکی از شانس‌های مسلم آقای‌گلی لیگ مطرح کرده اما جالب است بدانید این تعداد گل‌زده دیاباته تنها در ۱۵ بازی با مجموع دقایق ۹۹۵ دقیقه در لیگ برتر به ثمر رسیده که این آمار خود نکات فراوان و البته عجیبی را در دل دارد که مرورکردن آنها خالی از لطف نیست.

 اگر شیخ بود...

قبل از هرچیز ابتدا باید عملکرد استقلال در فاز هجومی در فصل جاری را بررسی کرد، به این ترتیب که آبی‌ها در ۲۴ بازی خود در لیگ برتر با ۴۳ گل‌زده بهترین خط آتش لیگ را دراختیار دارند و با ۶ گل از جدی‌ترین رقیب خود یعنی پرسپولیس صدرنشین که در آستانه قهرمانی قرار دارد پیش هستند و این بدان معناست که اگر آبی‌پوشان در فاز دفاعی بهتر عمل می‌کردند چه‌بسا امروز این تیم هم می‌توانست به‌عنوان مدعی جدی قهرمانی خود را معرفی کند.

در این میان و از تعداد ۲۴ بازی برگزارشده استقلال در لیگ برتر، شیخ دیاباته تنها در ۱۵ بازی آبی‌ها را در میدان همراهی کرده که در 12 دیدار در ترکیب اصلی قرار داشت. جالب اینکه شیخ فقط 6 بازی را به‌صورت کامل و تا سوت پایان بازی در میدان حضور داشت و در ۶ بازی دیگر تعویض شد که در دو دیدار رفت‌وبرگشت مقابل نفت مسجدسلیمان به‌خاطر مصدومیت در همان نیمه اول و تقریبا در دقایق ابتدایی بازی زمین را ترک کرد.

ازسوی دیگر دیاباته که هشت بازی فصل استقلال را به‌خاطر مصدومیت یا ناآماده بودن و یک دیدار را به‌خاطر محرومیت و درمجموع ۹ بازی را از دست داد، در رقابت‌های این فصل در سه مسابقه یعنی دیدار مقابل ماشین‌سازی، سایپا و پارس جم‌جنوبی هر سه از نیم‌فصل اول رقابت‌ها در نیمه دوم به‌عنوان یار تعویضی به زمین رفت.

دیاباته تا پایان هفته بیست‌وپنجم (استقلال یک بازی عقب‌افتاده دارد) درمجموع فقط ۹۹۵ دقیقه پیراهن آبی را در میادین به تن داشته و در هر ۱۲۴ دقیقه یک‌گل را برای استقلال به ثمر رسانده که درنهایت می‌توان اینچنین نتیجه گرفت که اگر امسال بخت با آبی‌پوشان یار بود و آنها می‌توانستند بیشتر از مهاجم مالیایی خود بهره ببرند چه‌بسا آمار خط آتش این تیم به‌مراتب بهتر بود و تعداد بردهای این تیم نیز می‌توانست در جدول رده‌بندی به‌مراتب بهتر از چیزی باشد که الان به ثبت رسیده است، چراکه در ۹ بازی از 11 دیداری که استقلال حریفانش را شکست داده دیاباته این تیم را همراهی کرده و فقط دو برد بدون شیخ برای آبی‌پوشان به دست آمده است و در ۱۳ بازی دیگر که استقلال از پیروزی در میدان ناکام مانده، در ۷ دیدار از وجود مهاجم سیه‌چرده خود بهره نبرده است.

 دیاباته: تمام نشده‌ام

بعد از بازی با نفت آبادان گفت‌وگوی کوتاهی با مهاجم گلزن آبی‌ها داشتیم. دیاباته درخصوص دیدار با نفت آبادان و گلزنی در این بازی که یک‌بار دیگر هواداران استقلال را شادمان کرد، به «فرهیختگان» گفت: «بعد از بازی با تراکتورسازی عنوان شد من تمام شده‌ام و آن درخشش میانه فصل یک جرقه و مقطعی بوده و خوشحالم که یک‌بار دیگر با لباس آبی گلزنی کرده و نشان دادم که هنوز تمام نشده‌ام، هرچند فوتبال بدون حضور تماشاگران معنایی ندارد و وقتی که ورزشگاه خالی است حس غریبی به آدم دست می‌دهد. امیدوارم به‌زودی و با طبیعی‌شدن شرایط یک‌بار دیگر گلزنی و این بردها را مقابل دیدگان هواداران جشن بگیریم. بدون‌شک دلم برای هواداران استقلال تنگ شده و امیدوارم یک‌بار دیگر به‌زودی در ورزشگاه آنها را از نزدیک ببینم.»

وی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه به موفقیت با استقلال در فصل جاری امیدوار است، گفت: «ما همیشه امیدوار هستیم و به امید برد و پیروزی به میدان می‌رویم اما اینکه بتوانیم در رقابت‌های پیش‌رو چه در لیگ و چه در جام‌حذفی و لیگ قهرمانان آسیا موفق عمل کنیم، این موضوع به تلاش خودمان بستگی دارد اما تا وقتی رقابت‌ها ادامه دارد چنین امکانی هم وجود خواهد داشت.»

 * نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار