• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مویس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه:

فوتبال انگلیس هنوز هم سلطنتی است

فوتبال انگلیس هنوز هم سلطنتی است و این ضدتبلیغ نیست بلکه برای فوتبال کشوری که مدعی مهد فوتبال بودن است، یک تبلیغ بسیار دوست‌داشتنی است، سلطنتی بودن فوتبال را مردم بریتانیا می‌پسندند و البته این مسئولیت خاندان سلطنتی را دوچندان می‌کند.

فوتبال انگلیس هنوز هم سلطنتی است
0.00

 به گزارش «فرهیختگان»، دیوید مویس، سرمربی تیم فوتبال باشگاه وستهام‌یونایتد انگلیس در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه از وضعیت تیم، آینده نزدیک و پشت‌پرده‌‌های فوتبال بریتانیا سخن گفت. متن این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

      آیا هنوز هم معتقدید که جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا کار درستی بوده است؟

بله، من از مدت‌‌ها قبل هوادار این فرآیند بودم و از اینکه بالاخره بریتانیا از اروپا جدا شده، بسیار خوشحال شدم، این اتفاق به سود مردم انگلیس خواهد بود اما در طولانی‌مدت تاثیرات خود را خواهد گذاشت.

به‌عنوان یک اسکاتلندی هنوز هم گاهی به‌جای بریتانیا از کلمه انگلیس استفاده می‌کنید!

فرقی نمی‌کند، بریتانیا یک کشور بزرگ است و اسکاتلند و چند منطقه مهم دیگر ‌بخشی از آن هستند، فوتبال بریتانیا هم به‌زودی باید متحد شود و به روز‌های طلایی خود باز گردد.

البته بسیاری از مردم اسکاتلند این باور را ندارند!

آمار باید سخن بگوید، بسیاری از مردم، نه بهتر است بگوییم برخی شهروندان بریتانیایی ساکن اسکاتلند. در هر حال جدایی از اتحادیه اروپا فقط در حوزه سیاست یا اقتصاد نبوده و فوتبال بریتانیا نیز از اروپا جدا شده و ما تابع قوانین بریتانیا هستیم. فوتبال انگلیس هنوز هم سلطنتی است و این ضدتبلیغ نیست بلکه برای فوتبال کشوری که مدعی مهد فوتبال بودن است، یک تبلیغ بسیار دوست‌داشتنی است، سلطنتی بودن فوتبال را مردم بریتانیا می‌پسندند و البته این مسئولیت خاندان سلطنتی را دوچندان می‌کند.

از وضعیت وستهام چه خبر تاز‌ه‌ای دارید؟

اوضاع خوب نیست و من منتظر عمل به تعهدات مقامات باشگاه هستم، البته توجیه آنها درباره شرایط بحرانی کرونا و مشکلات شدید مالی را تکذیب نمی‌کنم و با آنها موافق هستم. این شرایط می‌گذرد و دوباره باید به استاندارد‌ها و قرارداد‌هایی که منعقد شده، فکر کنیم و به اخلاق در رفتار کاری پایبند باشیم.

شما سرمربی تیم‌‌های بزرگی مثل منچستریونایتد بوده‌اید، اکنون فوتبال باشگاهی چه مسیری را طی می‌کند؟

بسیاری از سرمایه‌داران بزرگ، ثروت خود را از دنیای فوتبال بیرون کشیده‌اند و مثل گذشته نمی‌شود فوتبال را یک صنعت زنده و قدرتمند فرض کرد. شرایط فرق کرده و باید به آیند‌ه‌ای خالی از ثروتمندان فکر کرد، آیند‌ه‌ای که فقط فوتبال دیده می‌شود با جیب خالی. فوتبالی پاک که برای پاک ماندن به آن فرصتی تاریخی داده شده است و باید مراقب باشد بار دیگر فریب ثروتمندان را نخورد و بیهوده دست جلوی هر کسی دراز نکند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار