• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

درخواست اروپایی‌ها برای تروریستی اعلام کردن «حزب‌الله»

۲۳۰ قانونگذار اروپایی در اقدامی خصمانه خواهان تروریستی اعلام کردن حزب الله لبنان از سوی اتحادیه اروپا شدند.

درخواست اروپایی‌ها برای تروریستی اعلام کردن «حزب‌الله»
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، به نقل از پایگاه خبری جروزالم پست، ۲۳۰ نفر از نمایندگان و قانونگذاران اروپایی امروز جمعه در اقدامی خصمانه در نامه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند تا سازمان حزب الله لبنان را به عنوان گروهی تروریستی اعلام کند.

در نامه قانونگذاران اروپایی با تکرار ادعا‌های مطرح شده گذشته و متهم کردن دوباره کشورمان گفته شده حزب الله لبنان یک گروه نیابتی ایران است که یک شبکه تروریستی را اداره می‌کند!

در این نامه همچنین ادعا شده حزب الله نه تنها همسایگان خود، بلکه دموکراسی کشور‌های غربی را نیز تهدید می‌کند.

اتحادیه اروپا در حال حاضر شاخه نظامی حزب الله را به عنوان گروهی تروریستی می‌شناسد؛ اما این مسأله را به شاخه سیاسی حزب الله سرایت نداده است. قانونگذاران اروپایی در نامه خود مدعی شدند اتحادیه اروپا باید به این تمایز دروغین بین شاخه سیاسی و نظامی پایان دهد و تمامی فعالیت‌های حزب الله را ممنوع کند.

بر طبق اعلام جروزالم پست، این نامه به امضای ۱۳۱ قانون گذار در پارلمان‌های ملی کشور‌های اروپایی، ۷۳ عضو پارلمان اروپا، ۱۷ عضو کنگره آمریکا، ۸ عضو پارلمان کانادا و ۶ عضو کنست رژیم صهیونیستی رسیده است.

پیش از این وزارت کشور آلمان در اقدامی خصمانه در تاریخ یازده اردیبهشت با صدور بیانیه ای، حزب الله را بعنوان یک سازمان تروریستی معرفی کرده بود و گفت فعالیت‌های آن در خاک این کشور اروپایی ممنوع شده است.

گفتنی است این نامه از سوی انستیتوی «ترنس آتلانتیک» وابسته به کمیته یهودیان آمریکا در بروکسل تهیه شده است. بر این اساس این نامه در حوالی هجدهم ژوئیه در سالگرد بمبگذاری مرکز آمیا در آرژانتین که در پی آن ۸۵ نفر کشته شدند، ساماندهی و طراحی شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار