• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خواجه‌وند در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

کالدرون نمی‌خواهد برای پرسپولیس دردسر ایجاد کند/ برانکو هم باید برای توافق مشتاق باشد

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: بنده از حسن نیت آقای کالدرون نهایت تشکر را داشته باشم. ایشان نشان داده‌اند که به پرسپولیس علاقه واقعی دارند و دوست ندارند که برای این تیم ایجاد دردسر کنند.

کالدرون نمی‌خواهد برای پرسپولیس دردسر ایجاد کند/ برانکو هم باید برای توافق مشتاق باشد
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، دیروز اخباری از کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال در خصوص دو باشگاه بزرگ پایتخت منتشر شد که تا چند ساعت به خبر اول اکثر رسانه‌های کشور تبدیل شد و البته بین هواداران سرخابی نیز ایجاد نگرانی شدید کرده بود.

خبر رسید پرسپولیسی‌ها که مدعی بودند پرونده برانکو را بهCAS  برده‌اند دیروز با تهدید فیفا مواجه شدند که اگر ظرف 3 روز نسبت به پرداخت بدهی برانکو و دستیارانش اقدام نکنند، با محرومیت احتمالی از 3 پنجره نقل‌وانتقالاتی مواجه می‌شوند و این دوگانگی که میان ادعای سرخ‌ها تا نامه‌های فیفا وجود دارد نوعی سردرگمی را میان هواداران پرسپولیس ایجاد کرد.

برای اطلاع از صحت‌وسقم این خبر و همچنین پرونده‌های دیگر سرخ‌ها در فیفا با معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس تماس گرفتیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با مهدی خواجه‌وند را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا از موضوع نامه تهدیدآمیز فیفا به باشگاه پرسپولیس بگویید. مگر باشگاه ادعا نمی‌کرد که این پرونده را به دادگاه عالی ورزش برده است؟

ما صرف‌نظر از هر نتیجه‌ای که در پایان بررسی این پرونده صادر می‌شود و تنها درجهت مدیریت زمان تصمیم گرفتیم که پرونده آقای برانکو را به CAS ببریم و از این طریق پیگیر امور به این شکایت شویم. اما دیروز نامه‌ای به دست باشگاه رسید که در آن دادگاه عالی ورزش از شکایت پرسپولیس ایراد شکلی گرفته است و ما بلافاصله با برطرف کردن این ایراد پاسخ CAS را دادیم و منتظر هستیم که ببینیم نتیجه این پاسخ چه خواهد بود.

اگر بازهم CAS پاسخ پرسپولیس را نپذیرد و این پرونده را غیرقابل بازگشایی بداند تکلیف چه می‌شود؟

ببینید ما باید به‌نوعی این پرونده‌ها را مدیریت می‌کردیم و همین اتفاقات باعث می‌شود که باشگاه زمان مورد نیاز را برای حل‌وفصل این پرونده‌ها داشته باشد. ضمن اینکه مدیران باشگاه همچنان به‌دنبال مصالحه با آقای برانکو هستند و این‌طور نیست که همه چیز به رای فیفا و CAS منتهی شود. البته این را هم بگویم که برای مصالحه باید طرف مقابل هم نگاهی مثبت داشته باشد و برای اینکه باشگاه بتواند مشکل را با آقای برانکو خارج از مراجع قضایی حل‌وفصل کند نیاز به اشتیاق ایشان نیز دارد.

ظاهرا سرپرست باشگاه اعلام کرده که باشگاه آمادگی پرداخت مطالبات این مربی را دارد.

بله، همین‌طور است و اگر موضوع به پرداخت برسد قطعا مدیریت باشگاه در این زمینه اقدامات لازم را انجام می‌دهد. البته این را هم درنظر بگیرید که مهیا شدن پول این مربی و آمادگی باشگاه برای پرداخت این مبلغ به‌دلیل همین مدیریتی است که ما در این پرونده‌ها داشته‌ایم و توانسته‌ایم زمان لازم را برای مهیا شدن توان پرداخت ایجاد کنیم.

ظاهرا برای رای ابتدایی کالدرون، تقاضای مشروح حکم کرده‌اید. این درحالی است که کالدرون اعلام آمادگی کرده با پرسپولیس مصالحه کند. آیا قرار است این پرونده هم در زمانی مشابه با برانکو وارد فاز صلح شود؟

من درخصوص پرونده برانکو هم بارها اعلام کرده‌ام که نمی‌توانیم چون باب مذاکره و صلح باز است، بحث حقوقی و قانونی پرونده‌ها را نادیده بگیریم. درخواست مشروح حکم پروسه حقوقی است که توسط بنده و همکارانم باید مدیریت شود. اما ما در امتداد بحث حقوقی، موضوع مذاکره را هم در دستور کار داریم و ان‌شاءالله که بتوانیم آن را به نتیجه برسانیم.

تا به حال مذاکره با کالدرون نتیجه‌ای هم داشته است؟

خب بحث آقای کالدرون و مذاکرات با ایشان برعهده بنده نیست و توسط اعضای محترم هیات‌مدیره پیگیری می‌شود. البته جا دارد بنده از حسن نیت آقای کالدرون نهایت تشکر را داشته باشم. ایشان نشان داده‌اند که به پرسپولیس علاقه واقعی دارند و دوست ندارند که برای این تیم ایجاد دردسر کنند.

موضوع استوکس به کجا رسید؟ شکایت و درخواست غرامت به فیفا کرده‌اید؟

هنوز خیر، اما به‌زودی این اتفاق می‌افتد. برای این کار نیاز به تهیه یک سری مدارک داشتیم که پرونده را تکمیل کنیم و احتمالا در هفته آتی درخصوص این بازیکن و شکایت به فیفا اقدام می‌کنیم.

* نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار