• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
عابدزاده، برنده نبرد لژیونرها در لیگ پرتغال

امیر، اروپایی‌شدن یاران طارمی را به خطر انداخت

یاران مهدی طارمی دوشنبه‌شب در هفته سی‌ودوم این رقابت‌ها میهمان ماریتیمو بودند که رویایی این دو تیم که از ستاره‌های ایرانی بهره می‌برند، درنهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید. ریو‌آوه با این تساوی به رتبه ششم جدول سقوط کرد و جای خود را به فامالیکائو داد.

امیر، اروپایی‌شدن یاران طارمی را به خطر انداخت
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، تیم فوتبال ریو‌آوه پیش از وقفه رقابت‌های لیگ پرتغال امید زیادی به کسب سهمیه لیگ اروپا داشت اما در دوران پساکرونا با کسب چند نتیجه دور از انتظار نتوانست میان مدعیان باقی بماند و حالا رتبه پنجم خود را نیز در خطر می‌بیند. یاران مهدی طارمی دوشنبه‌شب در هفته سی‌ودوم این رقابت‌ها میهمان ماریتیمو بودند که رویایی این دو تیم که از ستاره‌های ایرانی بهره می‌برند، درنهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید. ریو‌آوه با این تساوی به رتبه ششم جدول سقوط کرد و جای خود را به فامالیکائو داد. با توجه به اینکه درصورت هم‌امتیاز شدن دو تیم در پایان فصل، بازی رودررو ملاک رتبه تیم‌ها قرار می‌گیرد و ریو‌آوه هم برابر این تیم یک تساوی و یک شکست داشته است، این تیم در دو دیدار باقی‌مانده برابر سانتاکلارا و بواویستا باید به برتری برسد و امیدوار باشد فامالیکائو برابر بواویستا یا ماریتیمو امتیاز از دست بدهد.

شاگردان کارلوس کارواخال بازی را خوب شروع کردند و حتی در دقیقه 10 یک فرصت خوب گلزنی نیز داشتند که ضربه مهدی طارمی به تیر دروازه میزبان خورد. ریو‌آوه درحالی که در این دیدار 59 درصد مالکیت توپ را دراختیار داشت نتوانست از این برتری خود استفاده کند و تنها دو شوت درون چارچوب داشت که با واکنش خوب امیر عابدزاده، دروازه‌بان جوان و کارآمد حریف مهار شد.

روزنامه «جورنال دنوتیسیاس» پرتغال در گزارشی از این بازی نوشت: «مصاف دو تیم درنهایت بدون گل به پایان رسید تا ریو‌آوه رتبه پنجم جدول را به فامالیکائو تقدیم کند. مهم‌ترین دلیل اینکه این دیدار گل نداشت، درخشش امیر عابدزاده و پاول کیژک درون دروازه دو تیم بود که باعث شد مهاجمان در گلزنی ناکام باشند. ماریتیمو با این تساوی به رده دهم جدول رسید و جایگاهش در میانه‌های جدول را مستحکم کرد.»

سایت «دسپورتو» هم با تمجید از عملکرد گلرهای دو تیم نوشت: «در روزی که عابدزاده و کیژک در فرم خوبی قرار داشتند، ریو‌آوه و ماریتیمو به تساوی بدون گل رسیدند. شاگردان کارلوس کارواخال در این دیدار اعتراضاتی به داوری هم داشتند و در دقیقه 59 معتقد بودند روی مهدی طارمی خطای پنالتی انجام شده اما داور چنین نظری نداشت و اعتراض‌های نیمکت ریو‌آوه به‌جایی نرسید. اروپایی شدن ریو‌آوه با این نتیجه به خطر افتاد و آنها به رده ششم سقوط کردند.»

عابدزاده در این دیدار هم موفق به کلین‌شیت شد. او پس از اینکه لیگ مجددا آغاز شد، نیمکت‌نشین شده بود اما از دیدار با بنفیکا دوباره درون دروازه ماریتیمو قرار گرفت و از آن زمان در هر 4 مسابقه‌ای که در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد و عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. لژیونر ایرانی ماریتیمو در این دیدار دو مهار توپ خوب داشت و از سایت هواسکورد نمره 7 گرفت.

مهدی طارمی نیز که در چند دیدار اخیر تیمش نمایش خوبی ارائه کرده بود در این مسابقه نتوانست گره‌گشای تیمش باشد و در پایان با تنها یک شوت در چارچوب و 2 نبرد هوایی موفق نمره متوسط 6.1 را گرفت. طارمی که با درخشش در این فصل مشتریان زیادی پیدا کرده در نیمه اول یک موقعیت خوب گلزنی هم داشت که با تعلل از دست رفت.

 * نویسنده: سیامک خاجی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار