• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یاران اللهیار به‌دنبال جذب مهاجم باتجربه زنیت

زیوبا شانس جدایی سردار را کم می‌کند؟

زیوبا که از سال 2015 در زنیت بازی می‌کند در این فصل 16 گل و 12 پاس‌گل در کارنامه‌اش به ثبت رسیده است و در اوج آمادگی قرار دارد.

زیوبا شانس جدایی سردار را کم می‌کند؟
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه تصمیم دارد برای تقویت خط‌حمله خود به‌سراغ خرید آرتم زیوبا، مهاجم ملی‌پوش زنیت روسیه برود. زیوبا درحال حاضر در صدر جدول گلزنان لیگ روسیه قرار دارد و به نوشته روزنامه تکویم ترکیه، فنرباغچه به‌دنبال ارائه پیشنهادی برای به خدمت گرفتن اوست. این مهاجم ملی‌پوش که به‌همراه سردار آزمون زوجی خطرناک را در خط‌حمله زنیت تشکیل داده پیش از این برای بازی در خارج از روسیه ابراز تمایل کرده بود و به همین دلیل فنرباغچه در تلاش است این ستاره 31 ساله را جذب کند.

زیوبا که از سال 2015 در زنیت بازی می‌کند در این فصل 16 گل و 12 پاس‌گل در کارنامه‌اش به ثبت رسیده است و در اوج آمادگی قرار دارد. الکساندر مدودف، مدیراجرایی باشگاه روسی پیش از این از آغاز مذاکرات برای تمدید قرارداد این بازیکن خبر داده بود اما ظاهرا هنوز توافقی در این زمینه صورت نگرفته است. قرارداد فعلی زیوبا با زنیت در پایان فصل جاری به پایان می‌رسد و زنیت که در فاصله چهار هفته مانده به پایان مسابقات قهرمانی‌اش را قطعی کرده بود، دوست ندارد یکی از بهترین بازیکنانش را به‌راحتی از دست بدهد. از طرفی، سردار آزمون نیز در ماه‌های اخیر مورد توجه چندین تیم مطرح اروپایی قرار گرفته است و درصورت جدایی این زوج موفق، قطعا زنیت برای فصل آینده با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد. به همین دلیل زنیت تصمیم دارد حداقل یکی از مهاجمانش را برای سال آینده حفظ کند.

فنرباغچه نیز که یکی از تیم‌های باسابقه و مطرح لیگ ترکیه است در این فصل حال‌وروز مناسبی نداشته و بیشتر در میانه‌های جدول حضور داشته است. آنها در ابتدای فصل اللهیار صیادمنش را از استقلال ایران خریدند و امیدوار بودند با درخشش این پدیده جوان بتوانند در کورس رقابت برای قهرمانی لیگ ترکیه قرار گیرند. صیادمنش در همان دیدارهای پیش‌فصل نشان داد که هنوز برای بازی در تیم اصلی فنرباغچه آماده نیست و باشگاه تصمیم گرفت او را به استانبول‌اسپور قرض بدهد. او در نیم‌فصل به تیمش برگشت اما به‌ندرت فرصتی برای نمایش توانایی‌هایش پیدا کرده و بیشتر نیمکت‌نشین است. در این شرایط گفته می‌شود شاید او در پایان فصل راهی تیم دیگری شود.

بین سایر مهاجمان تیم نیز تنها ودات موریقی عملکرد قابل‌قبولی در این فصل داشته است. این مهاجم 26 ساله کوزوویی در این فصل 15 گل برای تیمش به ثمر رسانده است اما به‌تنهایی نتوانسته مانع از ناکامی تیمش در این فصل شود. یاران صیادمنش هم‌اکنون در رتبه هفتم جدول حضور دارند اما در فرصت سه‌هفته‌ای باقی‌مانده تا پایان مسابقات هنوز شانس رسیدن به رده چهارم و کسب سهمیه لیگ اروپا را دارند. با کسب سهمیه اروپایی، این تیم می‌تواند به جذب بازیکنان بهتر ازجمله زیوبا امیدوار باشد و تیمی قدرتمندتر را برای فصل بعد ببندد.

 * نویسنده: سیامک خاجی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار