• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کاسیاس در گفت‌وگو با ال‌پایس: دلم برای روبن سوخت

اگر به درد پورتو بخورم، بازی می‌کنم

اگر به درد تیم بخورم، به میدان خواهم رفت و درغیر این صورت روی نیمکت خواهم نشست. موضوع ساده است و جای نگرانی ندارد. هواداران به من لطف دارند اما باید به دستورات و صلاحدید سرمربی تیم احترام بگذاریم.

اگر به درد پورتو بخورم، بازی می‌کنم
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، دروازه‌بان سال‌های نه‌چندان دور تیم ملی فوتبال اسپانیا و تیم فوتبال باشگاه رئال‌مادرید با اشاره به فینال جام‌جهانی 2010 که اخیرا سالگردش بود، گفت وقتی ضربه بی‌نظیر روبن را مهار کرد، دلش برای مهاجم هلندی سوخت، چون خودش قهرمان ملی شده بود و روبن که می‌توانست قهرمان کشورش باشد، دنیا روی سرش آوار شده بود. متن اظهارات ایکر کاسیاس در گفت‌وگو با ال‌پایس را بخوانید.

      از جام‌جهانی و خاطره زیبای فینال 2010 شروع کنیم، تو اجازه ندادی که هلند به قهرمانی برسد.

من موافق نیستم، این‌گونه نبود، فوتبال یک بازی تیمی است و من به‎عنوان دروازه‎بان حتی ستاره درخشان آن بازی هم نبودم، منظورم این است که بازیکنان کلیدی تیم ملی اسپانیا در سال 2010 خیلی بیشتر از من در قهرمانی اسپانیا نقش داشتند، نقش کادرفنی و مربیان و همین‎طور نقش هواداران و رسانه‌‌ها را هم نمی‌شود نادیده گرفت. من البته در فینال در اوج بودم و خوب به‌خاطر دارم که مردم از من راضی بودند و اوج این عملکرد خوب در مهار ضربه روبن بود.

اسپانیا با تک‌گل دقیقه پایانی اینیستا به قهرمانی رسید و برای اولین‎بار قهرمان جام‌جهانی شد.

اینیستا فوق‎العاده بود، او به حقش رسید و باید با گل او به قهرمانی می‌رسیدیم، بین دو نیمه گوشه‌ای نشسته و بغض کرده بود، خیلی احساساتی شده بود. به او گفتم که باید خونسرد باشد و به وظیفه‌اش عمل کند. او قرار نبود به‌تنهایی دست به معجزه بزند. هرکدام از ما باید به وظیفه خود عمل می‌کردیم و این راز پیروزی و قهرمانی اسپانیا بود که هرکسی در جای درست خود به انجام وظیفه فکر می‌کرد.

مهار ضربه روبن فوق‎العاده بود، بعد از بازی با او خیلی حرف زدی!

بله، دلم برای روبن سوخت. او دوست من بود و از اینکه تیمش شکست خورده بود، اگر باور می‌کنید باید بگویم که من هم کمی غمگین بودم، به این فکر می‌کردم که فوتبال چهره بی‌رحمی هم دارد و همزمان به ما لبخند می‌زند و با آنها برخورد خشن و تلخی دارد. با روبن حرف زدم و مثل دو دوست قدیمی از استادیوم خارج شدیم.

این روز‌ها موضوع مهم بازی کردن تو است که گویا قرار نیست محقق شود. (هواداران پورتو در آستانه قهرمانی تیم‌شان خواستار بازی کردن کاسیاس شده‌اند تا در قهرمانی سهیم شود.)

من مشکلی با این قضیه ندارم، در این سن و بعد از این همه تجربه، خوب می‌دانم که باید چه رفتاری داشته باشم. اگر به درد تیم بخورم، به میدان خواهم رفت و درغیر این‎صورت روی نیمکت خواهم نشست. موضوع ساده است و جای نگرانی ندارد. هواداران به من لطف دارند اما باید به دستورات و صلاحدید سرمربی تیم احترام بگذاریم.

 *  مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار