• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

شیوع کرونا در زندان‌های آمریکا

تحقیقات نشان می دهد که احتمال ابتلای زندانیان آمریکا به ویروس کرونا، ۵.۵ برابر و احتمال مرگ این افراد بر اثر کرونا ۳ برابر بیشتر از شهروندان دیگر در این کشور است.

به گزارش «فرهیختگان»، پایگاه «سی بی اس» در گزارشی به وضعیت زندان‌های آمریکا در سایه شیوع ویروس کرونا در این کشور پرداخته و زندان‌ها را از اصلی‌ترین کانون‌های شیوع این بیماری توصیف می‌کند.

این گزارش می‎گوید «بر اساس تحقیقاتی که دانشگاه «جانز هاپکینز» انجام داده، ویروس کرونا در حال شیوع در زندان‌های آمریکاست و موجب شده تا مرگ و میر و ابتلای زندانیان در مقایسه با جمعیت عمومی، بیشتر شود.»

نتایج این تحقیقات که ژورنال «انجمن پزشکی آمریکایی ها» آن را منتشر کرده، نشان می‌دهد که احتمال ابتلای زندانیان به کرونا ۵.۵ برابر جمعت عمومی این کشور و احتمال مرگ آنها بر اثر کرونا ۳ برابر جمعیت عمومی است.

این تحقیق از ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) تا ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) انجام شده و حاکی از آن است که تا زمان انجام این تحقیق ۵۱۰ زندانی آمریکایی بر اثر ابتلا جان خود را از دست داده و ۴۲ هزار و ۱۰۷ نفر نیز به کرونا مبتلا شده اند.

دانشگاه «جانز هاپکینز» اطلاعات مورد استفاده را در زندان‌های ایالتی و فدرال سراسر آمریکا جمع آوری کرده است.

بر اساس این تحقیقات، نسبت ابتلا به ویروس کرونا در زندان‌های آمریکا ۳ هزار و ۲۵۱ نتفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است که این رقم برای جمعیت عمومی آمریکا ۵۸۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

زندان‌ها به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۹ مورد مرگ بر اثر کرونا را گزارش می‌دهند در حالی که این رقم برای بیرون از زندان‌های آمریکا ۲۹ مرک به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

دانشگاه «جانز هاپکینز» هشدار داده که این تحقیقات بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی زندان‌ها انجام شده که این آمار ممکن است با آمار واقعی تفاوت بسیاری داشته باشد.

طی هفته‌های اخیر شیوع ویروس کرونا در آمریکا بار دیگر اوج گرفته است؛ در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۳ میلیون و ۳۵۵ هزار نفر رسیده و بیش از ۱۳۷ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند./ میزان

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار