• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سخنگوی پرسپولیس در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

ترابی و نوراللهی قرارداد دارند، پیشنهاد رسمی هم ندارند

به‌زودی برای تمدید قرارداد رسن اقدام می‌کنیم

باید بگویم ترابی و البته نوراللهی هر دو با باشگاه قرارداد دارند. شاید با آنها مذاکراتی شده باشد اما هیچ پیشنهاد رسمی به باشگاه پرسپولیس ارائه نشده است. تا امروز فقط جدایی علیرضا بیرانوند قطعی شده و تلاش بر حفظ بقیه بازیکنان است.

ترابی و نوراللهی قرارداد دارند، پیشنهاد رسمی هم ندارند
0.00

به گزارش «فرهیختگان»،   تیم پرسپولیس فاصله زیادی تا کسب چهارمین قهرمانی پیاپی ندارد. شاید 2 پیروزی دیگر بتواند قهرمانی زودهنگام این تیم را در لیگ برتر رقم بزند. نتایج این تیم در لیگ برتر که آخرینش با یک گل برابر ماشین‌سازی تبریز رقم خورد هواداران این تیم را بیش از پیش خوشحال کرده است. اما این هواداران درمورد برخی مسائل نگرانی‌هایی دارند. این نگرانی‌ها را با علیرضا اشرف، سرپرست روابط‌عمومی باشگاه پرسپولیس در میان گذاشتیم. پاسخ او به سوالات «فرهیختگان» را بخوانید.

جریان به‌هم‌ریختگی رختکن تیم‌تان بعد از پایان بازی با ماشین‌سازی تبریز چه بود و چطور شد این همه بی‌نظمی به وجود آمد؟

در این مورد آقای پیروانی هم توضیح دادند. بعد از پایان بازی فرصت بسیار کمی داشتیم تا خودمان را به فرودگاه و پرواز بازگشت به تهران برسانیم. همین فرصت کم باعث شد چنین وضعیتی به وجود بیاید. البته بابت این مساله عذرخواهی شد و من هم از این بابت از مسئولان ورزشگاه عذرخواهی می‌کنم. هیچ‌وقت چنین اتفاقی رخ نداده بود و ما همیشه رختکن را تمیز تحویل مسئولان ورزشگاه می‌دادیم.

 درمورد کمپینی که برای دراختیار گرفتن ورزشگاه شهیدکاظمی توسط هواداران این تیم به راه افتاده توضیح دهید. این کار با هماهنگی باشگاه پرسپولیس صورت گرفته؟

نه، باشگاه در این اتفاق نقشی نداشته و هواداران تیم خودجوش اقدام کردند. پیش از این هم اعلام کردیم ورزشگاه درفشی‌فر مشکل معارض دارد و امکان واگذاری نداشت. در جلسات خصوصی‌سازی هم این مساله مطرح شده بود و امیدی به حل مشکل آن وجود نداشت. اما با تلاش مدیران باشگاه و مخصوصا آقای خواجه‌وند معاون حقوقی باشگاه، این مشکل حل شد و ورزشگاه بعد از طی مراحل اداری و قانونی دراختیار باشگاه قرار خواهد گرفت. درباره ورزشگاه کاظمی هم موضع ما این است که باشگاه پرسپولیس هزینه‌های زیادی روی قسمت‌های مختلف ورزشگاه مثل زمین چمن، رختکن مربیان و بازیکنان، سالن بدنسازی و... انجام داده و حاضر به از دست دادن آن نیست. قرار هم نیست این ورزشگاه از پرسپولیس گرفته شود و همچنان دراختیار باشگاه خواهد بود.

شاید نوع صحبت عضو شورای شهر که در هیات‌مدیره باشگاه استقلال است باعث بروز این واکنش‌ها شد.

 بعد از صحبت‌های آقای حناچی شهردار تهران درمورد واگذاری ورزشگاه شهیدکاظمی به پرسپولیس، عضو شورای شهر اعلام کرد این موضوع باید در شورای شهر مطرح شود و درمورد آن تصمیم‌گیری صورت بگیرد و موضوع واگذاری در حد یک طرح بوده است. نمی‌توان به این گفته‌ها ایراد گرفت اما ایشان صحبت‌هایی را درکنار آن مطرح کردند که توهین به پرسپولیس و هواداران این باشگاه بود. همین صحبت‌ها ناراحتی شدید هواداران را به‌همراه داشت. متاسفانه ایشان صحبت‌هایی کردند که در شأن یک عضو شورای شهر و هیات‌مدیره یک باشگاه نبود. همین حرف‌ها در تحریک هواداران پرسپولیس و تشکیل کمپین نقش به‌سزایی داشتند. ای کاش ایشان حداقل حرمت رای‌هایی را که باعث ورود او به شورای شهر شده حفظ می‌کردند، حتی اگر یک شهروند پرسپولیسی به ایشان رای داده باشد باید درقبال آن اظهارنظر خود پاسخگو باشند.

اتمام قرارداد برخی بازیکنان با پرسپولیس مثل علیپور و رسن باعث نگرانی هواداران تیم شده. چرا باشگاه با این نفرات که عضو همین باشگاه هستند وارد مذاکره نمی‌شود؟

سیاست باشگاه حفظ حداکثری بازیکنان تیم است. بازیکنانی که در این مدت درخشیدند و نقش کلیدی در موفقیت‌های اخیر پرسپولیس داشته‌اند. آقای گل محمدی هم رسما اعلام کرده راضی به جدایی هیچ بازیکنی نیست. باید بگویم هیچ لیست مازادی وجود ندارد و پرسپولیس در کوران مسابقات هرگز بازیکنانش را با چنین اخباری دچار نگرانی و عدم تمرکز نمی‌کند. درمورد نگرانی هواداران برای آینده بشار رسن هم باید بگویم با توجه به‌نظر مثبت کادرفنی روی او باشگاه قطعا به‌دنبال تمدید قراردادش خواهد بود. علیپور هم در زمره بازیکنانی است که باشگاه به‌دنبال حفظ آنهاست و به امید خدا به‌زودی این اتفاقات خوب می‌افتد.

جدایی ترابی و نوراللهی از پرسپولیس چقدر صحت دارد؟

با توجه به عملکرد خوب بازیکنان‌مان طبیعی است که آنها پیشنهاداتی از تیم‌های خارجی داشته باشند. اما باید بگویم ترابی و البته نوراللهی هر دو با باشگاه قرارداد دارند. شاید با آنها مذاکراتی شده باشد اما هیچ پیشنهاد رسمی به باشگاه پرسپولیس ارائه نشده است. تا امروز فقط جدایی علیرضا بیرانوند قطعی شده و تلاش بر حفظ بقیه بازیکنان است.

 مشکلات مالی برخی بازیکنان، به‌خصوص بازیکنان خارجی را نگران کرده است. با توجه به گران‌شدن روزبه‌روز ارز بالاخره به این بازیکنان کی پول می‌دهید؟

شرایط مالی باشگاه واقعا سخت است و افزایش نرخ ارز هم بر این سختی افزوده و باید با این مشکل کنار بیاییم. قرار است به محض پرداخت قسط بعدی کارگزار، ارز لازم تهیه شود و به این بازیکنان پرداخت شود.

 چه زمانی این پول به دست‌تان می‌رسد؟

تاریخ دقیق مشخص نیست. شاید ظرف این هفته یا هفته آینده این پول به باشگاه پرسپولیس واریز شود.

موضع باشگاه درباره وضعیت استوکس و اوساگونا چیست؟

اوساگونا بعد از شرایطی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا پیش آمد در تلاش بوده تا به ایران بازگردد اما محدودیت شدید پروازها باعث شده فعلا موفق به این کار نشود اما باشگاه به او اعلام کرده از راه‌های دیگر به‌دنبال بازگشت به تهران باشد. درباره استوکس هم باید بگویم این بازیکن از اسفند سال قبل بدون هماهنگی باشگاه در تمرینات و بازی‌های تیم غایب بوده و پاسخ نامه‌های باشگاه مبنی‌بر حضور در تمرینات را هم نداده است. بنابراین باشگاه از راه قانونی دنبال پیگیری پرونده او و شکایت از این بازیکن است.

 * نویسنده: اردلان بزرگ‌نیا، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار