• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گوچی: ماسک می‌زنم و همه با تعجب نگاهم می‌کنند!

در هلند کرونا را اصلا جدی نمی‌گیرند

سایت «فوتبال پرمیر» هلند در گزارشی از وضعیت شیوع کرونا در این کشور می‌نویسد: «رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ایرانی زوله از اینکه هلندی‌ها کرونا را جدی نمی‌گیرند، بسیار متعجب شده است. او می‌گوید یک‌بار راهی سوپرمارکت شده و تنها کسی که در بین افراد آنجا ماسک زده بود.

در هلند کرونا را اصلا جدی نمی‌گیرند
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، رضا قوچان‌نژاد در این فصل رقابت‌های لیگ هلند به‌همراه زوله نمایش نسبتا خوبی ارائه کرد، اما رقابت‌های لیگ این کشور به‌دلیل شیوع کرونا درنهایت نیمه‌کاره ماند و براساس اعلام فدراسیون فوتبال این کشور، مسابقات لیگ بدون اعلام قهرمان یا تیم‌های سقوط‌کننده به پایان رسید.

سایت «فوتبال پرمیر» هلند در گزارشی از وضعیت شیوع کرونا در این کشور می‌نویسد: «رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ایرانی زوله از اینکه هلندی‌ها کرونا را جدی نمی‌گیرند، بسیار متعجب شده است. او می‌گوید یک‌بار راهی سوپرمارکت شده و تنها کسی که در بین افراد آنجا ماسک زده بود، خودش بوده است. به‌همین دلیل این مهاجم ایرانی احساس می‌کند در این کشور تهدید کووید-19 جدی گرفته نمی‌شود. او می‌گوید: «وقتی برای خرید رفتم، تنها کسی بودم که ماسک زده بودم و مردم طوری نگاهم می‌کردند که انگار دیوانه‌ام. من هم همین احساس را درباره آنها داشتم، چراکه اصلا اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کردند و هیچ‌کسی از ماسک یا دستکش استفاده نمی‌کرد. فکر می‌کنم در هلند این موضوع خیلی زود فراموش شده است. باید درنظر داشت که این بیماری تنها یک آنفلوآنزای ساده نیست و یک بیماری جدی ریوی است که ممکن است بسیار خطرناک و فاجعه‌آفرین باشد. به‌همین دلیل مردم باید آن را جدی بگیرند؛ اتفاقی که در این مدت زیاد آن را ندیده‌ام.»

گوچی حتی در شروع تمرینات تیمش برای فصل جدید هم حاضر نشده بود و ظاهرا در این مورد با احتیاط رفتار می‌کند: «دوست ندارم اصلا در این شرایط ریسک کنم. در آن زمان پدر و مادر همسرم از آمریکا به اینجا آمده بودند و نمی‌توانستم سلامت آنها را به خطر بیندازم. باتوجه به اینکه سن و سال آنها بالا بود، ترجیح دادم به تمرینات نروم.»

او با مدیران باشگاه زوله صحبت کرده بود و شرایطش را توضیح داده بود و آنها هم به این ملی‌پوش سابق ایرانی اجازه دادند تا در خانه بماند. گوچی در این‌باره ادامه می‌دهد: «شما ممکن است تمام مسائل بهداشتی را رعایت کنید و مراقب خود باشید، اما تضمینی نیست که همه افرادی که به باشگاه می‌روند نیز این موارد را رعایت کنند. این تصمیم من برای سلامت خانواده‌ام بود. با جان استیگمن و مایک ویلمز صحبت کردم و آنها هم استدلال مرا قبول کردند و اجازه دادند مدتی بیشتر در خانه بمانم.»

باتوجه به شرایطی که در دنیا وجود دارد و خطراتی که هواداران را تهدید می‌کند، فعلا همه مسابقات فوتبال بدون حضور آنها برگزار می‌شود، اما مهاجم زوله امیدوار است دوباره ورزشگاه‌ها مملو از تماشاگر شود: «چند روز پیش بازی چلسی برابر منچسترسیتی را تماشا می‌کردم. واقعا با قبل تفاوت زیادی داشت، حتی باوجود ماکت‌های تماشاگران که در ورزشگاه قرار داده‌اند باز هم استادیوم‌ها حال‌وهوای سابق را ندارد و هیچ‌چیزی شرایط عادی را ندارد. امیدوارم به‌زودی شاهد حضور هواداران باشیم. بارها در مسابقات تیم‌ها در آخرین دقایق موفق شده‌اند حریفان خود را شکست دهند و مسلما این انرژی مثبت هواداران است که به بازیکنان داخل زمین منتقل می‌شود و باعث می‌شود آنها با انگیزه بیشتری بازی کنند. امیدوارم این تعامل مثبت هرچه زودتر دوباره در مسابقات فوتبال ایجاد شود.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار