• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر

روز جذاب سهمیه

نکته جذاب بازی‌های امروز رقابت تیم‌های بالانشین برای کسب سهمیه آسیایی است و به‌جز فولاد که فعلا باید در قرنطینه باشد، تیم‌های شهر خودرو، سپاهان، تراکتور، استقلال و حتی صنعت نفت برای اینکه بتوانند خودشان را جزء تیم‌هایی که سهمیه آسیایی به دست می‌آورند قرار بدهند، به میدان می‌روند.

روز جذاب سهمیه
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، تیم‌های لیگ برتری در روز دوم برگزاری هفته بیست‌وچهارم مسابقات امروز به میدان می‌روند و به غیر از یک دیدار که باید در اهواز و بین تیم‌های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان برگزار می‌شد و به‌دلیل تعداد بالای بازیکنان مبتلابه کرونا در تیم اهوازی لغو شده است، 5 دیدار دیگر در شهرهای مختلف برگزار می‌شود.

نکته جذاب بازی‌های امروز رقابت تیم‌های بالانشین برای کسب سهمیه آسیایی است و به‌جز فولاد که فعلا باید در قرنطینه باشد، تیم‌های شهر خودرو، سپاهان، تراکتور، استقلال و حتی صنعت نفت برای اینکه بتوانند خودشان را جزء تیم‌هایی که سهمیه آسیایی به دست می‌آورند قرار بدهند، به میدان می‌روند. هرچند در این بین نباید از جدال جذاب پایین جدول بین پیکان و گل‌گهر سیرجان چشم‌پوشی کرد که می‌تواند شکل آرایش پایین جدول را عوض کند.

 شهرخودرو-سایپا/شوک آقای سرمربی!

تیم شهرخودرو که در بالای جدول برای کسب سهمیه می‌جنگد و حتی بعد از جدایی یحیی هم به راه خود ادامه داد و نتایج خوبی هم کسب کرد، چند روزی است که با شوک سرآسیایی مواجه شده و دیگر این سرمربی را بالای سر خود نمی‌بیند.

این استعفا که ظاهرا به‌دلیل اختلاف با مدیریت باشگاه صورت گرفته، در آستانه بازی حساس با سایپا باعث شده تا کوزین دستیار ایتالیایی سرآسیایی در بازی هفته بیست‌وچهارم در قامت سرمربی روی نیمکت تیم مشهدی بنشیند.
تیم سایپا در 2 هفته گذشته توانسته یقه 2 تیم مدعی بالانشین را گرفته و در سومین هفته بعد از شروع مجدد بازی‌ها باید به مصاف یک تیم بالانشین دیگر جدول برود و باید دید می‌تواند بعد از استقلال و سپاهان از تیم شهرخودرو هم امتیاز بگیرد یا خیر.

تیم سایپا یک بازیکن مبتلابه ویروس کرونا هم دارد که در این بازی نمی‌تواند این تیم را همراهی کند.

 سپاهان- پارس جنوبی/ژنرال به‌دنبال سبقت

تیم سپاهان که به‌نظر می‌رسید جدی‌ترین تعقیب‌کننده پرسپولیس است، در بازی مقابل سایپا 2 امتیاز حساس را از دست داد تا حالا دیگر شانس این تیم برای کسب عنوان قهرمانی کمتر از قبل باشد.

زردپوشان اصفهانی که حالا سایه شهرخودرو را سنگین‌تر از همیشه کنار خود احساس می‌کنند، تلاش می‌کنند با حضور همه بازیکنان خود این دیدار را با پیروزی پشت‌سر بگذارند و باتوجه به شرایط خاص شهرخودرو بتوانند از این تیم هم‌امتیاز خود فاصله بگیرند.

پارسی‌ها که هفته گذشته به‌دلیل عدم حضور استقلال در جم به میدان نرفتند، بعد از سپری کردن چند روز پرهیاهو باید به مصاف سپاهان بروند و فاصله امتیازی خود را با تیم‌های پایین جدول بیشتر کنند تا خطر سقوط برای آنها به‌طور کامل از بین برود.

 صنعت نفت-نساجی /خودسوزی نفت ادامه دارد؟

تیم صنعت نفت آبادان در این فصل یکی از فصول خوب خود را پشت سر گذاشته و در تمام لیگ تا به امروز جزء تیم‌های بالانشین جدول بوده است. اما مشکلات مالی و اختلافاتی که در مجموعه وزارت نفت جهت هزینه در فوتبال وجود دارد باعث شده این تیم شرایط بدی ازلحاظ مالی داشته باشد و نتواند در مسیر موفقیت گام بردارد. نفتی‌ها هفته گذشته در تبریز مقهور تراکتور شدند تا کمی شانس خود را برای کسب سهمیه آسیایی کمرنگ ببینند و باید دید خودسوزی نفت در این بازی خانگی هم ادامه می‌یابد یا خیر.

ازسوی دیگر نساجی با نیمکت تمام استقلالی‌اش این روزها به‌دنبال بلندپروازی در لیگ و حضور در جایگاه‌های میانی جدول است. این تیم در بازی برابر فولاد به‌دلیل عدم حضور تیم میهمان به میدان نرفت و حالا باید در گرمای آبادان با تیم صنعت نفت دیدار کند که گوشه‌چشمی به کسب سهمیه آسیایی دارد.

 پیکان-گل‌گهر سیرجان/ بُکُش بُکُش پایین جدولی

تیم پیکان در این 2 هفته گذشته نتایج عجیب‌وغریبی کسب کرده است. آنها در ابتدا به پرسپولیس در خانه با 3 گل باختند و در ادامه ذوب‌آهن را آن‌هم با 4 گل در اصفهان بردند تا امروز دیگر تیم قعرنشین جدول نباشند. پیکانی‌ها این شانس را دارند که در بازی خانگی امروز با پیروزی فعلا از منطقه سقوط خارج شوند و به همین دلیل انگیزه بالایی برای این بازی دارند.

تیم سیرجانی هم شروع مجدد بازی‌های لیگ برتر را با قرارگرفتن برابر 2 تیم بالانشین شهرخودرو و سپاهان آغاز کرد و 2 شکست پیاپی به‌دست آورد تا شرایطش در جدول رده‌بندی تا حدودی بحرانی شود. آنها اگر امروز در شکست هت‌تریک کنند، باید فانوس را از پیکان تحویل بگیرند و موقتا به جایگاه سقوط بروند، اما امتیازگرفتن پیکان در شهرقدس می‌تواند شاگردان جلالی را همچنان امیدوار نگه دارد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار