• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
اولویت اول پیروانی و گل‌محمدی جذب بازیکن است بعد حفظ یا رد فعلی‌ها

فعالیت چراغ خاموش برای لیست لیگ بیستم

طبق شنیده‌ها اقدامات نقل‌وانتقالاتی درحال انجام شدن است ولی یکی از شروط مذاکره سکرت ماندن این مذاکرات است تا مبادا خبری به بیرون درز کند و برای سرخ‌ها دردسرساز شود.

فعالیت چراغ خاموش برای لیست لیگ بیستم
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، طی مدتی که پرسپولیسی‌ها در قرنطینه بودند و تمرین تیم‌های فوتبالی تعطیل بود بارها هواداران و پیشکسوتان باشگاه به مدیران تیم‌شان گوشزد کرده بودند که این زمان، فرصت مناسبی است برای اینکه بازیکنانی که قراردادشان در آستانه تمام شدن است را پای میز مذاکره بکشانند و با آنها تمدید قرارداد کنند تا این تیم بتواند فصل آینده هم با حفظ شاکله اصلی، در قامت یک مدعی ظاهر شود، اما در این بین هیچ‌گوش شنوایی وجود نداشت که این فریادها را بشنود و برای تمدید قرارداد بازیکنان دست به‌کار شود و هر بار هم که مسئولی با این موضوع مواجه می‌شد اقدام به قرارداد بستن را غیرحرفه‌ای توصیف و همه چیز را به پایان فصل موکول می‌کرد. حالا به‌نظر می‌رسد که عزمی در حفظ شاکله پرسپولیس برای فصل آتی وجود ندارد و قرار است تیمی که توانسته چهار سال در اوج قله فوتبال ایران قرار داشته باشد، زیرورو شود و همه چیز را از اول شروع کند.

 حرف‌های دوپهلو

یکی از مواردی که هواداران را به بحث عدم ورود باشگاه به تمدید قرارداد بازیکنان حساس کرده حرف‌های دوپهلویی است که از سوی مسئولان باشگاه و تیم شنیده می‌شود. آنها در مقابل شایعاتی مبنی‌بر فهرست مازاد پایان فصل یا نفرات جدید موضع می‌گیرند و ادعا می‌کنند که اولویت‌شان حفظ نفرات فعلی برای فصل بیستم لیگ برتر است و هیچ فهرست مازادی ندارند، اما در عمل می‌بینیم که حتی برای حفظ نفرات فعلی هم قدمی برداشته نمی‌شود و تمام این صحبت‌ها در حد حرف است.

حالا این موضوع به سوال اصلی هواداران تبدیل شده که جذب بازیکنان جدید و مذاکره با آنها تمرکز تیم را برهم می‌زند، اما آیا تمدید قرارداد بازیکنان حال حاضر هم باعث برهم خوردن آرامش تیم می‌شود؟!

 چرا تمدیدها انجام نمی‌شود؟

اینکه چرا بازیکنانی که قراردادشان روبه اتمام است برای مذاکره و تمدید قرارداد به باشگاه دعوت نمی‌شوند، سوالی است که در ذهن خیلی‌ها نقش بسته است. با توجه به اینکه یحیی اعلام کرده که تیمش هیچ‌فهرست مازادی ندارد و قطعا این جمله به دور از واقعیت است، اگر باشگاه برای تمدید قرارداد بازیکنان دست به‌کار شود مشخص خواهد شد که کدام نفرات در لیست گل‌محمدی حضور ندارند و این موضوعی است که کادرفنی قصد دارد از بازیکنان مخفی کند تا در روند کسب عنوان چهارمین قهرمانی خللی در تیمش ایجاد نشود. تمام اینها در شرایطی رخ می‌دهد که طبق اخبار موثق «فرهیختگان» چند بازیکن قدیمی در فهرست مازاد تیم قرار دارند و این موضوع در پایان فصل اثبات خواهد شد.

 نقش یحیی در مسئولیت جدید پیروانی

مدتی قبل رسول‌پناه، سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس به افشین پیروانی حکمی داد و طی این حکم، سرپرست تیم ماموریت گرفت تا فعالیت‌های نقل‌وانتقالاتی را مدیریت کند. نکته عجیب این حکم آنجایی بود که درست در روزهایی که سرخ‌ها شعار می‌دادند که قرار نیست وارد بازار نقل‌وانتقالات شوند، مسئول نقل‌وانتقالاتی برای تیم‌شان مشخص کردند و این تناقض‌ها باعث سردرگمی هواداران شد.

در این بین اخباری به دست خبرنگار «فرهیختگان» رسیده که نشان می‌دهد یحیی گل‌محمدی در انتخاب افشین به‌عنوان مسئول نقل‌وانتقالات باشگاه نقش داشته است. ظاهرا سرمربی قرمزها هر بار که با درخواست باشگاه برای ارائه لیست خرید فصل بعد و لیست بازیکنان مورد توجه برای تمدید قرارداد مواجه می‌شد با اعلام این جمله که ممکن است این لیست به بیرون درز کند و برای او دردسرساز شود از این کار سرباز زده است. از این رو رسول‌پناه برای اینکه امور مربوط به تیم پیش برود و عقب نیفتد اعلام کرد که تمام امور نقل‌وانتقالاتی را به افشین پیروانی که مورد قبول و اطمینان کادرفنی هم هست واگذار می‌کند تا کارهای مربوط به این امر به‌خوبی پیش برود و هرگاه موضوع به مرحله نهایی رسید باشگاه اقدامات لازم را جهت نهایی کردن قرارداد انجام دهد.

 هافبک عراقی و انتظار بی‌مورد از باشگاه!

یکی از بازیکنان منتظر برای دریافت پیشنهاد تمدید قرارداد بشار رسن است که این روزها با این سوال زیاد مواجه می‌شود که قرار است در تیم بماند یا این تیم را ترک کند. در این خصوص باید گفت هافبک عراقی بی‌دلیل منتظر باشگاه و پیشنهادش است چراکه اگر قرار به مذاکره‌ای باشد باید از سوی یحیی به افشین پیروانی اعلام شود و او با بازیکن موردنظر وارد مذاکره شود. یعنی در این بین زوج افشین- یحیی پشت رسول‌پناه سنگر گرفته‌اند و سستی نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس را گردن مدیری می‌اندازند که اصلا در بین هواداران محبوب نیست. هرچند رسول‌پناه(که ضعف‌هایش به‌عنوان مدیر باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس بر کسی پوشیده نیست) در این خصوص سعی کرده سکوت کند و با حرف‌هایش مقابل افشین پیروانی و گل‌محمدی قرار نگیرد.

 مذاکراتی که در سکوت پیش می‌رود

از گوشه و کنار و در رسانه‌ها اخبار غیرموثقی درخصوص مذاکره سرخ‌ها با بازیکنان لیگ برتری برای حضور در فصل آتی با پیراهن قرمز شنیده می‌شود که البته برخی از این خبرها صحت دارد. طبق شنیده‌ها اقدامات نقل‌وانتقالاتی درحال انجام شدن است ولی یکی از شروط مذاکره سکرت ماندن این مذاکرات است تا مبادا خبری به بیرون درز کند و برای سرخ‌ها دردسرساز شود. قرار است بعد از اینکه تکلیف نفرات جدید مورد نظر کادرفنی مشخص شد، براساس نفرات قطعی جذب شده درخصوص تمدید قرارداد با بازیکنان مورد نظر اقدام شود و در اصل یحیی قصد دارد اگر در پستی موفق به جذب بازیکن مورد نظرش نشد، بازیکن آن پست در پرسپولیس را نگه دارد. اتفاقی که البته خارج از عرف نیست و معمولا همه مربیان و باشگاه‌ها همین رویه را درپیش می‌گیرند.

 *  نویسنده:  آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار