• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی گیتی‌پسند در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: باید نظارت قوی‌تری باشد

نتیجه فینال لیگ فوتسال منصفانه نبود

ورود پرسپولیس و استقلال به‌شرطی خوب است که نمادین نباشد

اگر باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به فوتسال ورود کنند، خیلی‌خوب است و شکی نیست، به شرط آنکه ارزش قائل شوند، یعنی نمادین نباشد و فقط نیایند که اسم استقلال و پرسپولیس روی آن باشد.

نتیجه فینال لیگ فوتسال منصفانه نبود
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، فینال لیگ فوتسال عجیب‌وغریب تمام شد، انگار کرونا و قرنطینه اثرش را روی فوتسال هم گذاشته بود؛ فینالی که با درگیری‌های فیزیکی و حواشی بسیار به‌پایان رسید تا تیم‌ها با دل خوش با لیگ 99-98 خداحافظی نکنند. یک پای فینال تیم گیتی‌پسند بود که در ضربه‌های پنالتی بازی را به حریف واگذار کرد تا سرمربی نام‌آشنای این تیم، دومی را حق تیمش نداند. حمید بی‌غم که قهرمانی لیگ برتر و جام باشگاه‌های آسیا را طی سال‌های 96 و 97 تجربه کرده است پاسخگوی سوالات «فرهیختگان» شد که در ادامه می‌خوانید.

با کرونا بدون بدنسازی و تمرین طولانی فینال سختی را پشت سر گذاشتید. پایان لیگ برتر فوتسال امسال از نگاه شما چطور بود؟

برای ما خوشایند نبود. با وجود اینکه از لحاظ فنی و اخلاقی برتری داشتیم، دوم شدیم. دربحث کلی لیگ هم اگر بخواهم صادقانه بگویم لیگ پرحاشیه‌ای بود، چراکه به‌نظر من نظارت باید شدید‌تر باشد تا شرایط مسابقه برای همه تیم‌ها یکسان و اخلاقی‌تر باشد.

کار شما در فینال با تمام مشکلاتی که پیش آمد به پنالتی کشید و مقام دومی را به‌دست آوردید. حالا که چند روز گذشته به نظرتان نتیجه منصفانه بود؟

به‌هیچ‌وجه نتیجه عادلانه نبود. ازلحاظ فوتسالی خیلی بهتر بودیم و موقعیت‌های بی‌شماری داشتیم، توپ خیلی بیشتر در اختیار ما بود، دوندگی و تلاش بچه‌ها بیشتر بود، ولی حکمت این بود که ما قهرمان نشویم و ازلحاظ من واقعا غیرمنصفانه بود.

درگیری‌ها چقدر برای از دست رفتن جام تاثیر داشت و اصلا چه شد که اینقدر همه عصبانی بودند؟

در فوتسال چون برخوردها اغلب شدید و تعدادش زیاد است این مسائل وجود دارد، ولی فکر می‌کنم باید نظارت‌ها بیشتر و تنبیه‌های انضباطی شدیدتر شود تا ما به‌حدی برسیم که هیچ‌گونه اعتراضی از طرف نیمکت‌ها نباشد. الان انگار مد شده که نیمکت‌ها دائم اعتراض کنند و هرکسی از بازیکن تا تدارکات و پزشک و همه به خودشان اجازه دهند نسبت به تصمیم‌های داوری اعتراض کنند و این اصلا کار شایسته‌ای نیست و به‌نظر من باید با نظارت قوی این اعتراض‌ها را کم کرد.

شما با تجربه قهرمانی آسیا و قهرمانی لیگ برتر، لیگ امسال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در لیگ برتر امسال با توجه به اینکه بازی‌ها به‎صورت پلی‌آف برگزار شد، در دوره مقدماتی شرایطی به‌وجود آمد که بعضی اوقات برخی مربیان مدارا کردند، تیم پلی‌آف رفت و آنان شرایطی را برای خود رقم زدند که گاهی بعضی بازی‌ها را شرکت نکنند یا بعضی را با تمام بازیکنان‌شان به زمین نبرند و این به هیچ‌وجه کار خوبی نیست، ولی درمجموع سطح مسابقات سطح بالایی بود.

تاثیر تعطیلی تمرینات روی فینال چقدر بود؟

وقتی بعد از حدود 120 روز یک مسابقه انجام می‌شود، یعنی 90 روز بازیکنان بدون تمرین و دور از توپ و سالن بودند و با 20 روز تمرین برای مسابقه حاضر می‌شوند نباید انتظار زیادی داشت که بتوانند در شرایط فینال قرار بگیرند و من فکر می‌کنم جز فینال شرایط بقیه لیگ ازلحاظ فنی بالا بود و فینال هم بازی اول اصلا خوب نبود، ولی بازی دوم شرایط فنی خوبی داشت.

نتیجه شکایت باشگاه مس از شما به کمیته انضباطی به کجا رسید؟ خبر دارید؟

در این زمینه صحبتی ندارم.

قراردادتان با گیتی‌پسند را تمدید می‌کنید یا برنامه دیگری دارید؟

درمورد قراردادم باید بگویم که بستن آن یک توافق دوطرفه است و اول باید ببینم از گزینه‌های سرمربیگری باشگاه گیتی‌پسند هستم یا خیر اگر باشم آن موقع باید بنشینیم و صحبت کنیم تا مشخص شود به نتیجه خواهیم رسید یا نه.

به نظرتان ورود باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به لیگ برتر فوتسال تاثیر مثبتی دارد؟

اگر باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به فوتسال ورود کنند، خیلی‌خوب است و شکی نیست، به شرط آنکه ارزش قائل شوند، یعنی نمادین نباشد و فقط نیایند که اسم استقلال و پرسپولیس روی آن باشد، ولی برای باشگاه فوتسال‌شان ارزش قائل نشوند، اگر این‌گونه است به‌نظر من ورود پیدا نکنند، بهتر خواهد بود.

* نویسنده: نسیم شیرازی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار