• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فورلان در گفت‌‍و‌گو با ایندیپندنت:

باید دوران برده‌داری فوتبال هم به پایان برسد

فورلان تصریح کرد حالا که دنیا برابر پدیده شوم نژادپرستی و برده‌داری ایستاده باید بدانیم که دوران برده‌داری در فوتبال هم بسیار سیاه بوده و باید به پایان برسد.

باید دوران برده‌داری فوتبال هم به پایان برسد
0.00

به گزارش «فرهیختگان»، ستاره سال‌های نه چندان دور دنیای فوتبال و مهره کلیدی تیم‌های باشگاهی بزرگی مثل منچستریونایتد، اتلتیکومادرید و اینترمیلان تصریح کرد حالا که دنیا برابر پدیده شوم نژادپرستی و برده‌داری ایستاده باید بدانیم که دوران برده‌داری در فوتبال هم بسیار سیاه بوده و باید به پایان برسد. دیگر اظهارات دیگو فورلان در گفت‌و‌گو با ایندیپندنت را بخوانید.

      دوران بدون فوتبال را چگونه تجربه می‌کنید؟

دنیای من هرگز بدون فوتبال نبوده و نیست، بدون فوتبال زنده نمی‌مانم و حتی در دوران بحران شیوع ویروس کرونا هم مدام فوتبال تماشا می‌کردم و در یک حیاط کوچک فوتبال را در کنار خود حفظ کرده بودم. اکنون هم مشاور ورزشی دو باشگاه در اروگوئه هستم و به صورت آنلاین با چند مرکز ورزشی کار می‌کنم. کلاس‌های مربیگری را دنبال می‌کنم و اینها همه یعنی فوتبال.

آیا می‌توان گفت دوران حرفه‌ای فوتبال شما در پایان فصل 2014 به پایان رسید؟

نه هرگز این را قبول ندارم، من بعد از اینترمیلان در سرزو اوساکا بازی کردم و بعد از آن در پنیارول درخشیدم، 30 بازی در یک فصل و هشت گل زده، این بخشی از فوتبال حرفه‌ای است و برای من حتی حالا که از دنیای فوتبال به‌عنوان بازیکن خداحافظی کرده‌ام، فوتبال حرفه‌ای به پایان نرسیده و من این شانس را دارم که به‌عنوان یک مربی در دنیای فوتبال بدرخشم.

خیریه مونته ویدئو شعبه خود را در آمریکا تعطیل کرده است!

بله همین‌طور است، تاسیس این خیریه برای من آسان نبود و اکنون نیز به خاطر این خیریه بسیار هزینه می‌کنم، حداقل 100 نیروی انسانی در این خیریه و شعبه‌هایش حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند اما شعبه آمریکا را در اعتراض به رفتار حاکمیت این کشور تعطیل کردم، خیرین خیلی کم کمک می‌کردند و هربار شرایط عجیب و غریبی داشتند، ملیت انسان‌ها برای ما مهم نیست، ما می‌خواهیم به مردم فقیر و بی‌خانمان کمک کنیم و قرار نیست در این کمک، قید و شرط بگذاریم.

این صحت دارد که به‌عنوان مشاور فنی به منچستریونایتد دعوت شده‌اید؟

نه این یک اشتباه رسانه‌ای در اروگوئه بود، من فقط به یک میهمانی بزرگ در باشگاه منچستریوناتید دعوت شده بودم. در‌واقع همه بازیکنان و مربیان قدیمی به این میهمانی دعوت شده بودند و یکی از خبرنگاران در اروگوئه به اشتباه این فرآیند دعوت از من را برای ارائه مشاوره فنی تعبیر کرد که درست نبود.

آینده برای فورلان چگونه رقم خواهد خورد؟

مطمئن نیستم و برنامه دقیقی هم ندارم اما از یک چیز اطمینان دارم و آن هم این است که فوتبال همچنان با زندگی من گره خورده و این پیوند هرگز از بین نخواهد رفت.

*  مترجم:  بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار